تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۴
کد خبر : 186

تست سرعت وب سایت با ابزارهای Curl و Httpstat

تست سرعت وب سایت با ابزارهای Curl و Httpstat

تست سرعت وب سایت با ابزارهای Curl و Httpstat زمان بارگزاری وب سایت یکی از عوامل مهمی است که رابطه مستقیمی با روحیه کاربر دارد و اگر شما یک توسعه دهنده وب و یا صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید و مسئولیت سازماندهی آن را به عهده دارد، باید آن را یک نکته اصلی تلقی کنید تا کاربران شما هنگام دسترسی به سایت احساس نارضایتی نداشته باشند. در این مقاله دو متد را برای شما آماده کرده ایم که به راحتی می توانید سرعت بارگزاری وب سایت ها را اندازه گیری کنید. همچنین فاکتورهای عملکردی دیگر مانند Lookup Time ، زمان اتصال ، زمان پیش انتقال و زمان شروع انتقال را تست کنید.
تست سرعت وب سایت با ابزار Curl در اولین ترفند ما از ابزار CURL استفاده می کنیم که یکی از بهترین ابزارها برای انتقال اطلاعات از یک سرور به سرور دیگر با استفاده از یکی از پروتکل های پشتیبانی شونده FILE ، FTP ، FTPS ، HTTP ، HTTPS می باشد استفاده می کنیم.
این ابزار به شکلی طراحی شده که می تواند بدون دخالت کاربر کار کند. برای استفاده از این ابزار می توانید به صورت زیر عمل کنید.
ابتدا با دستور زیر این ابزار را بر روی لینوکس خود نصب کنید:
apt i..

تست سرعت وب سایت با ابزارهای Curl و Httpstat

زمان بارگزاری وب سایت یکی از عوامل مهمی است که رابطه مستقیمی با روحیه کاربر دارد و اگر شما یک توسعه دهنده وب و یا صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید و مسئولیت سازماندهی آن را به عهده دارد، باید آن را یک نکته اصلی تلقی کنید تا کاربران شما هنگام دسترسی به سایت احساس نارضایتی نداشته باشند. در این مقاله دو متد را برای شما آماده کرده ایم که به راحتی می توانید سرعت بارگزاری وب سایت ها را اندازه گیری کنید. همچنین فاکتورهای عملکردی دیگر مانند Lookup Time ، زمان اتصال ، زمان پیش انتقال و زمان شروع انتقال را تست کنید.

تست سرعت وب سایت با ابزار Curl

در اولین ترفند ما از ابزار CURL استفاده می کنیم که یکی از بهترین ابزارها برای انتقال اطلاعات از یک سرور به سرور دیگر با استفاده از یکی از پروتکل های پشتیبانی شونده FILE ، FTP ، FTPS ، HTTP ، HTTPS می باشد استفاده می کنیم.

این ابزار به شکلی طراحی شده که می تواند بدون دخالت کاربر کار کند. برای استفاده از این ابزار می توانید به صورت زیر عمل کنید.

ابتدا با دستور زیر این ابزار را بر روی لینوکس خود نصب کنید:

apt install curl

سپس طبق دستورات زیر می توانید سرعت بارگزاری سایت ها را در حالت http و https به دست آورید.

برای سایت های HTTP

curl -s -w 'Testing Website Response Time for :%{url_effective}nnLookup Time:tt%{time_namelookup}nConnect Time:tt%{time_connect}nAppCon Time:tt%{time_appconnect}nRedirect Time:tt%{time_redirect}nPre-transfer Time:t%{time_pretransfer}nStart-transfer Time:t%{time_starttransfer}nnTotal Time:tt%{time_total}n' -o /dev/null https://www.google.com

برای سایت های HTTPS

$ curl -s -w 'Testing Website Response Time for :%{url_effective}nnLookup Time:tt%{time_namelookup}nConnect Time:tt%{time_connect}nAppCon Time:tt%{time_appconnect}nRedirect Time:tt%{time_redirect}nPre-transfer Time:t%{time_pretransfer}nStart-transfer Time:t%{time_starttransfer}nnTotal Time:tt%{time_total}n' -o /dev/null https://www.kaliboys.com

همانطور که در سینتکس کامند بالا میبینید این کامند بسیار طولانی بوده و بخاطر سپردنش سخت است، بنابراین شما میتوانید متد بالا را به روش اسانی نیز استفاده کنید ، فقط نیاز است که یک فایل “Content.txt” ایجاد کنید و دستور زیر را در آن ذخیره کنید.

Website Response Time for :%{url_effective}nnLookup Time:tt%{time_namelookup}nConnect Time:tt%{time_connect}nPre-transfer Time:t%{time_pretransfer}nStart-transfer Time:t%{time_starttransfer}nnTotal Time:tt%{time_total}n

سپس این دستور را در لینوکس خود اجرا کنید.

curl -s -w “@content.txt” -o /dev/null https://www.kaliboys.com

تست سرعت وب سایت با ابزار HTTPSTAT

متد دوم با ابزار HTTPSTAT است که در حقیقت یک فایل اسکریپتی پایتون می باشد و هیچگونه وابستگی ندارد و کاملا با پایتون ۳ سازگاری دارد.
برای نصب و استفاده از این ابزار می توانید دستور زیر را در محیط ترمینالی لینوکس وارد کنید:

git clone https://github.com/reorx/httpstat

سپس بعد از کلون شدن ابزار وارد پوشه مربوطه شده و برای استفاده از HTTPSTAT دستور زیر را درترمینال تایپ کنید:

python httpstat.py https://www.kaliboys.com


شما در عکس بالا جدول ASCII را میبنید که نشان میدهد هر پردازش چقدر زمان برده است که احتمالا برای اکثر مردم مهمترین مرحله “server Processing” میباشد. با کمک ابزار HTTPSTAT شما به اسانی میتوانید سرعت بار گزاری و عملکرد وبسایت خودتون رو تست کنید.

موفق باشید.

sourse

نوشته تست سرعت وب سایت با ابزارهای Curl و Httpstat اولین بار در کالی بویز. پدیدار شد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.