تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۵:۰۴
کد خبر : 601459

مقایسه جامع کنکوریوم مهر و ماه با دور دنیا گاج

مقایسه جامع کنکوریوم مهر و ماه با دور دنیا گاج

از آنجایی‌که کنکور یکی از مراحل مهم زندگی بسیاری از دانش‌آموزان است، اغلب آن‌ها ترجیح می‌دهند از کتاب‌های کمک‌آموزشی که بسیاری از مطالب را در خود جای داده‌اند، استفاده کنند. انتشارات مختلفی در این حیطه قعالیت می‌کنند که می‌توان انتشارات گاج و مهر‌و‌ماه را هم در این دسته قرار داد. هر‌ کدام از آن‌ها مجموعه‌های

از آنجایی‌که کنکور یکی از مراحل مهم زندگی بسیاری از دانش‌آموزان است، اغلب آن‌ها ترجیح می‌دهند از کتاب‌های کمک‌آموزشی که بسیاری از مطالب را در خود جای داده‌اند، استفاده کنند. انتشارات مختلفی در این حیطه قعالیت می‌کنند که می‌توان انتشارات گاج و مهر‌و‌ماه را هم در این دسته قرار داد. هر‌ کدام از آن‌ها مجموعه‌های بسیاری همچون کنکوریم و دور دنیا را تولید و روانه بازار کرده‌اند. دور دنیا گاج و کنکوریوم مهر‌و‌ماه، از لحاظ ظاهری، ساختاری، قیمت، تعداد تست، درسنامه و همچنین از ‌نظر پاسخنامه تشریحی با هم تفاوت‌هایی دارند.

کتاب کنکوریوک

مقایسه از نظر ساختاری

هر‌ کدام از این مجموعه کتاب‌ها، برای دسترسی راحت‌تر دانش‌آموزان به مطالب، ساختاری را ترتیب دیده‌اند. بهترین ساختار به­صورتی است که فرد بتواند پس از مشاهده و حل سوالات، پاسخ آن‌ها را بلا‌فاصله مشاهده کند. هم گاج و هم مهر‌و‌ماه، سوالات تستی را به‌صورتی در مجموعه خود جای داده‌اند که دانش‌آموز هنگام برخورد با آن‌ها گمان کند در جلسه امتحان قرار گرفته است. در قسمت اولیه این 2 کتاب، بخش دفترچه سوالات قرار گرفته که سوالات موجود در دفترچه کنکوریوم تجربی ، انسانی و ریاضی شباهت بیشتری به پرسشنامه‌های استاندارد کنکور در سال‌های اخیر دارد.

در کنکوریوم مهر‌و‌ماه، ابتدا پاسخ­برگ و سپس پاسخنامه کلیدی آمده است؛ در‌ صورتی­که در دور دنیای گاج، جای این 2 بخش با هم عوض شده است. انتشارات مهر‌و‌ماه در مجموعه کنکوریوم خود پس از این بخش‌ها، پاسخنامه تشریحی، راهنما اپلیکیشن و استراتژی کنکور را قرار داده است. گاج هم در ادامه ساختار کتاب‌های دور دنیا، به جای‌ ارائه دفترچه آزمون‌های پشتیبان، دفترچه محتویات و پاسخنامه تشریحی طراحی کرده است.

مقایسه ظاهری

برای مقایسه ظاهری این 2 محصول، ابتدا می‌توان به رنگی که انتشارات آن‌ها برایشان در‌ نظر گرفته‌اند، اشاره کرد. مجموعه کتاب‌های دور دنیا اغلب در رنگ‌های قرمز، بنفش و آبی به‌فروش می‌رسند. رنگ آبی مختص به رشته انسانی، رنگ قرمز برای رشته ریاضی و بنفش هم برای رشته تجربی است. با‌توجه به این رنگ‌بندی‌ها، هر فرد می‌تواند به‌راحتی رشته‌ای که می‌خواهد را از دیگر رشته‌ها تفکیک کرده و آن را بخرد. مجموعه‌های کنکوریوم هم در رنگ‌های آبی، خاکستری، بنفش و فیروزه‌ای تولید و عرضه شده است.

همان‌گونه که گاج نام دور دنیا را برای کتاب‌های خود در ‌نظر گرفته، تصویر گرافیکی جالبی را هم روی جلد اصلی قرار داده تا دید مخاطب را به سمت خود جلب کند. انتشارات مهر‌و‌ماه هم شکلی از یک فرد کنکوری که به‌نظر می‌رسد در فضا قرار دارد را، به ‌تصویر کشیده است. این تصاویر برای تمامی زیر‌مجموعه‌های کنکوریوم و دور دنیا، یکی هستند و تغییر خاصی روی آن‌ها وجود ندارد. روی جلد اصلی کنکوریم، ساختار درون کتاب هم ذکر شده است.

دور دنیای گاج

مقایسه از نظر قیمت

یکی از مسائلی که ذهن کنکوری‌ها را به خود مشغول می‌کند، مربوط به کتاب‌های کمک‌درسی، تست و بسیاری از این مجموعه‌ها است. اغلب انتشارات سعی می‌کنند در این زمینه پس از گذشت مدتی، تخفیف‌هایی را برای افراد در‌ نظر بگیرند، تا اغلب دانش‌آموزان بتوانند مجموعه‌هایشان را خریداری کرده و از آن‌ها استفاده کنند. این موضوع در مورد انتشارات مهر‌و‌ماه و همچنین گاج هم صدق می‌کند. در مقایسه آن‌ها با یکدیگر از لحاظ قیمت، می‌توان کتاب‌هایی که در زیر‌مجموعه کنکوریوم قرار می‌گیرند را از لحاظ اقتصادی به‌صرفه‌تر دانست.

محصولات انتشارات مهر‌و‌ماه طبقه‌بندی پله‌ای داشته و قیمت‌های پایین تا بالا را دربر می‌گیرد؛ برای مثال، کنکوریوم پلاس رشته انسانی با قیمت حدود 60 هزار تومان به فروش می‌رسد. درحالی­که مدل تجربی پرومکس آن در رنج قیمتی 400 هزار تومان قرار دارد. البته در این بخش، سایت یا فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید هم، در این مسئله تاثیر بسیاری دارد. نرخ کلی مجموعه‌های دور دنیا گاج را هم می‌توان به‌صورت میانگین، از 100 الی 400 هزار تومان دانست.

به‌صورت کلی، رنج قیمتی این 2 محصول در یک سطح قرار دارند و هر فرد با هر بودجه‌ای که دارد، می‌تواند از آن‌ها بهره ببرد.

مقایسه از نظر تعداد تست

پیش از هر چیزی بهتر است بدانید که تعداد تست‌ها اهمیت چندانی ندارند و باید به دنبال بیشترین کیفیت در آن‌ها باشید. یک کتاب جامع و کامل که دروس بسیاری را از 3 سال تحصیلی دبیرستان در خود جای داده، باید تست‌های با‌کیفیت داشته باشد تا دانش‌آموزان با سوالات کنکور آشنا شوند. به‌صورت کلی کتاب‌های دور دنیا ریاضی گاج و یا دور دنیا تجربی و انسانی، حدود 3000 الی 4000 تست را در خود جای داده‌اند. تمامی این تست‌ها تفکیک شده و اغلب به‌صورت یکسان، به تمامی دروس اختصاص می‌یابند.

تست‌های دور دنیا بسیار کاربردی بوده و بهتر است دانش‌آموزان برای جمع‌بندی در هفته‌های پایانی از آن‌ها استفاده کنند. تست‌هایی که کنکوریوم مهر‌و‌ماه قرار گرفته‌اند، حدود 2000 الی 3000 عدد هستند؛ این سوالات مختص به کنکور‌های چند سال قبل‌ هستند که دانش‌آموز می‌تواند با این فضا آشنا شود.

پک های کنکوریوم

مقایسه از نظر پاسخنامه تشریحی

اغلب کتاب‌های کنکوریوم برای پاسخنامه تشریحی، یک کتاب جداگانه ترتیب دیده‌اند که شامل: نکته، درسنامک، حواستون باشه، قاطی نکنید و تذکر هستند. درس‌هایی که نیاز به حل فرمول‌ها دارند، در پاسخنامه، تمامی مراحل طی شده و به‌صورت کامل رسم شده‌اند. افراد می‌توانند با وجود این بخش‌ها تمامی مطالب را به‌خوبی یاد بگیرند و به‌خاطر بسپارند. اغلب مجموعه‌های دور دنیا گاج هم به همین صورت در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته‌اند. البته تفاوت آن با کنکوریوم در حجم بیشتر و دسته‌بندی کمتر است.

در پاسخنامه تشریحی دور دنیا گاج، نکات مهم تست‌ها، توضیحات اضافی و همچنین نکته و تذکر قرار داده شده است.

مقایسه از نظر درسنامه

هم کتاب‌های کنکوریوم انتشارات مهر‌و‌ماه و هم دور دنیا گاج، دارای درسنامه‌های پیوسته‌ای هستند که دانش‌آموزان می‌توانند از این طریق، پس از اتمام یک درس، درس دیگر را شروع کرده و قدم­به­قدم پیش روند. این مسئله می‌تواند سبب یادگیری بهتر افراد شود. مهم‌ترین مسئله‌ای که در این زمینه می‌توان به آن اشاره کرد، مربوط به نکات مهمی هستند که در درس‌های اصلی قرار دارند و این انتشارات آن‌ها را در کتاب‌های خود گنجانده‌اند. درسنامه‌ها در هر 2 مجموعه بسیار جذاب هستند و می‌توانند دانش‌آموزان را به سمت خود جذب کنند.

یکی از این جذابیت‌ها مربوط به علامت‌هایی است که در کنار نکته‌های مهم درج شده و دانش‌آموز می‌تواند پس از پایان یک درسنامه دوباره از اول، تنها نکات مهم را بخواند تا از این طریق خود را تقویت کند. این نکته‌های اساسی در هر جلد از این مجموعه‌ها به‌صورت متفاوت هستند.

کتاب های دور دنیا گاج

جمع بندی

بسیاری از دانش‌آموزان در طول 3 سال دبیرستان چندان روی کنکور تمرکز نمی‌کنند و با استناد به کتاب‌های کمک‌درسی برای کنکور، این سال‌ها را پیش می‌برند. 2 مورد از این مجموعه‌ها که مختص به انتشارات گاج و مهر‌و‌ماه هستند، به‌ ترتیب با نام‌های دور دنیا و کنکوریوم شناخته می‌شوند. مهم‌ترین ویژگی که این کتاب‌ها دارند را می‌توان در جامع و کامل‌بودن آن‌ها جستجو کرد. اگر دانش‌آموز سال آخری هستید و قصد دارید در کنکور رتبه خوبی را کسب کنید، می‌توانید با تهیه یکی از آن‌ها خود را در بسیاری از دروس بالا بکشید.

بوک سرا دوکاج یکی از فروشگاه‌های اینترنتی مختص به کتاب‌های کنکوری است که این مجموعه‌ها را برایتان فراهم آورده و بسیاری از مواقع تخفیفات ویژه‌ای را در اختیار‌تان می‌گذارد تا خریدی عالی و به‌صرفه داشته باشید.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.