تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
کد خبر : 589054

9 ترفند حرفه ای دکوراسیون دفتر کار و اداری برای بالا رفتن راندمان کاری

9 ترفند حرفه ای دکوراسیون دفتر کار و اداری برای بالا رفتن راندمان کاری

به چیدمان عناصر در کنار هم در حالی که باعث بهره وری بیشتر فضا و زیبایی آن از نظر ظاهری و همچنین بالا رفتن کیفیت فضا و بیشتر شدن رفاه افراد شود دکوراسیون می گویند. از آنجایی که امروزه افراد به رفاه خود اهمیت زیادی داده و همچنین زیبایی بصری نیز برای آن ها ارزشمند

به چیدمان عناصر در کنار هم در حالی که باعث بهره وری بیشتر فضا و زیبایی آن از نظر ظاهری و همچنین بالا رفتن کیفیت فضا و بیشتر شدن رفاه افراد شود دکوراسیون می گویند. از آنجایی که امروزه افراد به رفاه خود اهمیت زیادی داده و همچنین زیبایی بصری نیز برای آن ها ارزشمند است به چگونگی دکوراسیون فضاهای مختلف اهمیت بسیاری می دهند و با توجه به دکوراسیون آن ها راجع به آن ها قضاوت می کنند. از همین رو فضاهای اداری و تجاری برای آنکه بتوانند نظر افراد را به خود جلب کرده و آن ها را به مشتریان خود تبدیل کنند در رقابت برای داشتن دکوراسیون دفتر کار حرفه ای می باشند. از طرفی چگونگی دکوراسیون دفتر کار و اداری و دکوراسیون تجاری می تواند روی اینکه چه افرادی در فضای مورد نظر مشغول به کار شوند نیز تاثیر بگذارد. افراد حرفه ای که در کار خود بسیار موفق می باشند علاقه مند به کار در فضاهای حرفه ای و با دکوراسیون های شیک می باشند و به همین دلیل نیز مدیران در تلاش برای داشتن یک دکوراسیون دفتر کار مناسب برای فضای شرکت خود هستند.

ترفندهای نوین دکوراسیون دفتر برای بالا رفتن راندمان کاری

 • توجه به نور محیط

یکی از مواردی که می تواند باعث انرژی داشتن کارمندان و یا خستگی زود هنگام آن ها باشد چگونگی نور محیط می باشد. رنگ نور و میزان آن می تواند تاثیر زیادی روی این مورد داشته باشد. به همین علت برای نورپردازی فضا هم باید به عملکرد فضا و خدماتی که آن فضا ارائه می دهد توجه نمود و هم به چگونگی میزان نور، رنگ نور، منبع نور و … و با توجه به همین نکته حتما باید از کارشناسان و متخصصین نورپردازی برای انجام این کار کمک بگیرید.

 • استفاده از ویژگی های طراحی مدرن و مینیمال

شلوغی بیش از حد فضا می تواند در طول زمان باعث خستگی افراد شود چرا که هر وسیله از خود انرژی ساطع کرده و از طرفی انرژی ها را جذب می کند و اگر عناصر زیادی در محیط باشد این کار تشدید شده و به مرور روی افراد تاثیر می گذارد. به همین علت استفاده از ویژگی های دکوراسیون مدرن شیک و سبک مینیمال در دکوراسیون دفتر کار و اداری و دفتر کار و دکوراسیون تجاری توصیه می شود تا فضا ساده تر شده و افراد به همه چی راحت تر دسترسی داشته و دارای حواس پرتی های بی جهت نشوند.

9 ترفند حرفه ای دکوراسیون دفتر کار و اداری برای بالا رفتن راندمان کاری

 • استفاده از تزیینات هنری

هنر در هر زمان و هر مکان می تواند به افراد انرژی بخشد و این در فضای اداری و فضای تجاری نیز مستثنا نیست. استفاده از نقاشی ها و دیگر عناصر تزیینی هنری مانند خدمات پتینه کاری در فضای کار می تواند آن را مانند خانه و یک فضای زیبا و آرامش بخش نشان دهد که همین امر روی روحیه کارمندان تاثیر گذاشته و در نهایت باعث انرژی داشتن آن ها و بهتر شدن راندمان کاری شرکت می شود. البته که در استفاده از این موارد نیز باید توجه داشت که طرح های پتینه کاری شلوغ با رنگ های هیجانی می تواند نتیجه ی عکس داشته و طرح های بسیار خلوت نیز می تواند کسل کننده بنظر برسد. به همین علت باید با دقت طرح پتینه کاری، تابلو و دیگر عناصر را انتخاب نمود.

 • طراحی فضای کار اشتراکی

یکی از ترندهای طراحی دکوراسیون دفتر کار و اداری و دکوراسیون تجاری طراحی فضای کار به صورت اشتراکی می باشد. دراین فضاها تمامی کارمندان مربوط به یک بخش در کنار هم مشغول به کار بوده و تنها به وسیله ی میزها و تجهیزات لازمه از یکدیگر جدا شده اند. این کار سبب هماهنگی بیشتر کارمندان و صمیمیت بیشتر آن ها با یکدیگر شده که در نهایت می تواند به حل بهتر و سریعتر مشکلات مربوط به کار و بالا رفتن راندمان کاری شرکت شود. همچنین در این صورت کارمندان می توانند به صورت مستمر به یکدیگر کمک کرده و در موارد متخلف با یکدیگر مشورت کنند که تاثیر خوبی روی شرکت دارد.

 • طراحی فضای کار خصوصی

از آنجایی که فضای کار اشتراکی می تواند شلوغ بنظر برسد بعضی افراد در بعضی از زمان ها نیازمند فضای خصوصی تر و خلوت تر می باشند و به همین دلیل طراحی دکوراسیون دفتر کار و دکوراسیون اداری باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیازهای مختلف کارمندان برای انجام کارهایشان باشد و از همین رو می توان به طراحی فضای کار خصوصی پرداخت. امروزه به طراحی اتاقک های کوچک تک نفره در قسمت های مختلف به تعداد محدود در شرکت هایی بزرگ پرداخته می شود که کارمندان در صورت نیاز می توانند به این فضاها رفته و به دور از هر گونه سر و صدا با تمرکز مشغول انجام فعالیت خود شوند.

9 ترفند حرفه ای دکوراسیون دفتر کار و اداری برای بالا رفتن راندمان کاری

 • طراحی فضایی برای استراحت

از آنجایی که نیمی از روز را افراد در شرکت ها و فضاهای تجاری مشغول به کار می باشند ممکن است در زمان های مختلف احساس خستگی کرده و مدیران متوجه شده اند با طراحی یک فضا برای استراحت کارمندان می توانند باعث بخشیدن دوباره ی انرژی به این افراد و گذراندن بقیه ی تایم کاری به صورت پر انرژی شوند و به همین دلیل از ترندهای دکوراسیون دفتر کار و طراحی داخلی اداری امروزه در سرتاسر جهان می توان به این مورد اشاره نمود. این فضا می تواند نزدیک کافه تریا و یا آشپزخانه ی شرک باشد تا در صورت ممکن کارمندان در کنار هم نشسته و به گفت و گو و رفع خستگی بپردازند.

 • استفاده از صندلی ها و میز های استاندارد

چگونگی صندلی ها و میزها می تواند تاثیر زیادی روی جسم کارمندان در دراز مدت بگذارد. اگر صندلی ها استاندارد بوده و میزها نیز مناسب با کاری که کارمندان ارائه می دهند طراحی شده باشد این افراد می توانند بدون خستگی به طور پیوسته پشت این میزها و روی صندلی ها مشغول به کار باشند و انرژی خود را از دست ندهند و در نتیجه راندمان کاری شرکت بیشتر شود.

 • استفاده از نور طبیعی

نور طبیعی در خود انرژی مثبت فراوانی دارد و برعکس گذشته که فضاهای اداری فضایی خشک و کم نور بود امروزه در طراحی داخلی اداری به استفاده از نور طبیعی توجه بسیاری می شود. طراحی پنجره های بزرگ ترفندی است که برای آوردن نور به داخل فضاها توسط طراحان استفاده می شود. ولی همچنان باید به این نکته توجه کرد که در بعضی از فصول نور بیش از حد می تواند اذیت کننده باشد و به همین علت استفاده از پرده نیز برای پنجره ها الزامی است.

 • استفاده از گیاهان در فضای کار

گیاهان خود طبیعت هستند و از ابتدا تا کنون انسان ها در کنار طبیعت آرامش زیادی به دست می آورند و از از آنجایی که فضای سبز در شهرها رو به کاهش است طراحان سعی در کشاندن فضای سبز مورد نیاز به داخل فضاها هستند. از طرفی استفاده از گلدان ها و گیاهان به شکل های مختلف در طراحی داخلی اداری می تواند آن را مانند خانه فضایی صمیمی، زیبا و گرم جلوه دهد و همین نکته روی کارمندان تاثیر به سزایی دارد. از طرفی گیاهان با تولید اکسیژن باعث ایجاد انرژی مثبت بیشتر در فضا و حال خود و نشاط در فضای اداری می شوند و به همین دلیل بدون اغراق می توان گفت استفاده از گیاهان در طراحی داخلی اداری می تواند روی انرژی کارمندان و در نهایت راندمان کاری شرکت تاثیر بسزایی داشته باشد.

 • و …

9 ترفند حرفه ای دکوراسیون دفتر کار و اداری برای بالا رفتن راندمان کاری

کلام آخر

همانطور که می دانید برای آنکه بتوان یک دکوراسیون اداری حرفه ای و لوکس برای شرکت خود داشت باید حتما از مهندسین و متخصصین مربوطه کمک گرفت. چرا که این افراد در این زمینه تحصیل کرده و با توجه به تجاربی که دارند می توانند بهترین دکوراسیون دفتر کار را برای هر شرکت با توجه به خدماتی که ارائه داده و مساحتی که داشته و بودجه ی کارفرما طراحی و اجرا کنند. شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا یکی از جمله شرکت هایی می باشد که در زمینه ی دکوراسیون اداری و طراحی داخلی فعالیت کرده و از جمله شرکت های برتر در ایران در این زمینه می باشند. تمامی مهندسین و طراحان این شرکت به ترفندها و ترندهای روز دنیا آگاه بوده و به همین دلیل می توانند نتیجه ای به روز برای پروژه شما رقم بزنند. .

جهت دکوراسیون دفتر کار و دکوراسیون اداری خود با بازدید و مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کار به سایت hiradana.com مراجعه کرده و از طریق شماره تماس موجود در سایت با هیرادانا در تماس باشید.

 

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.