تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۶:۳۰
کد خبر : 596872

۱۰ اکانت دمو صرافی برای یادگیری معاملات ارزهای دیجیتال

۱۰ اکانت دمو صرافی برای یادگیری معاملات ارزهای دیجیتال

۱۰ اکانت دمو صرافی برای یادگیری معاملات ارزهای دیجیتال چه در دنیای معاملات ارزهای دیجیتال تازه‌وارد باشید و چه کارکشته، قطعاً دوست ندارید پولی را که با زحمت فراوان به دست آورده‌اید، با یک اشتباه کوچک از دست بدهید. اگر تازه‌‌کار هستید، احتمالاً می‌خواهید بدون ریسک‌کردن سرمایه‌تان معامله‌گری را تمرین کنید. همچنین، ممکن است تریدر

۱۰ اکانت دمو صرافی برای یادگیری معاملات ارزهای دیجیتال

چه در دنیای معاملات ارزهای دیجیتال تازه‌وارد باشید و چه کارکشته، قطعاً دوست ندارید پولی را که با زحمت فراوان به دست آورده‌اید، با یک اشتباه کوچک از دست بدهید. اگر تازه‌‌کار هستید، احتمالاً می‌خواهید بدون ریسک‌کردن سرمایه‌تان معامله‌گری را تمرین کنید. همچنین، ممکن است تریدر حرفه‌ای باشید، اما به‌دنبال راهی کاملاً بی‌خطر برای امتحان کارایی استراتژی جدیدی که آموخته‌اید، بگردید. در هر دو حالت، یک حساب دمو صرافی می‌تواند به شما کمک کند.

بیشتر بخوانید: صرافی ارز دیجیتال چیست و نحوه معامله در آن چگونه است؟

اکانت (حساب) دمو صرافی یک حساب آزمایشی است که به شما اجازه می‌دهد بدون اینکه سرمایه اصلیتان را روی میز بگذارید، ترید کنید. به‌این‌ترتیب، بدون هیچ‌گونه ضرر مالی، تجربه ترید کسب می‌کنید و دانش خود را درخصوص معاملات ارزهای دیجیتال افزایش می‌دهید. بسیاری از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی به شما محیطی شبیه‌ به حساب‌های واقعی ارائه می‌دهند تا شیوه کارکرد این پلتفرم‌ها را یاد بگیرید و استراتژی‌ها و روش‌های خود را امتحان کنید. در این مطلب، به کمک مقاله‌ای از وب‌سایت «beincrypto» سعی می‌کنیم ۱۰مورد از بهترین پلتفرم‌هایی را بررسی کنیم که می‌توانید در آنها اکانت (حساب) دمو صرافی ایجاد کنید و با پول غیرواقعی میزان مهارت معامله‌گری خود را بسنجید.

اکانت دمو صرافی چیست؟

حساب‌های آزمایشی ارز دیجیتال که تحت عنوان اکانت دمو صرافی شناخته می‌شوند، به معامله‌گران اجازه می‌دهند تا بدون ریسک ازدست‌دادن پول واقعی، ترید ارزهای دیجیتال را تمرین کنند. این حساب‌ها به‌ویژه برای تازه‌کارهایی ایده‌آل هستند که قصد دارند دانش و تجربه خود را بدون تحمل ضرر در بازار ارزهای دیجیتال افزایش دهند. علاوه‌براین، سرمایه‌گذاران باتجربه‌ای که به‌دنبال آزمایش استراتژی‌ها و روش‌های جدید معامله‌گری پیش از ریسک‌کردن سرمایه‌ واقعی خود هستند هم اکانت‌های دمو صرافی را به کار می‌گیرند.

این حساب‌های آزمایشی به کاربران مبلغ مشخصی پول مجازی (غیرواقعی) می‌دهند. به‌این‌ترتیب، افراد می‌توانند بدون نیاز به سرمایه واقعی، پلتفرم را واکاوی کنند، معاملات مختلف انجام دهند و بازار را زیر نظر بگیرند. از پول مجازی این اکانت‌ها می‌توان برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال مختلف مانند یک حساب معاملاتی واقعی استفاده کرد.

علاوه‌بر امکان تمرین روش‌ها و استراتژی‌های معاملاتی درکنار کشف ابزارها و شاخص‌های مختلف، افراد می‌توانند اعتمادبه‌نفس لازم برای ترید را به کمک این حساب‌ها به دست آورند.

بیشتر بخوانید: اندازه پوزیشن در ترید؛ در هر معامله چقدر سرمایه وارد کنیم؟

چرا به یک حساب دمو صرافی نیاز دارید؟

حساب‌های آزمایشی صرافی‌ها به دلایل مختلفی می‌توانند بسیار سودمند باشند. اولین فایده این حساب‌ها امکان تمرین ترید است. شروع ترید و معامله‌گری در میان نوسانات بازار کریپتو می‌تواند ترسناک به نظر برسد. حساب دمو صرافی ارز دیجیتال به تریدرها اجازه می‌دهد در محیطی بدون ریسک راه‌وچاه معامله‌گری را یاد بگیرند و مهارت‌های معاملاتی خود را توسعه دهند.

این حساب‌ها به افراد کمک می‌کنند تا با پلتفرم‌های معاملاتی آشنا شوند و بدون ترس از ضرر مالی ترید کنند. معامله‌گرها به کمک این حساب‌ها یاد می‌گیرند که برای موفقیت در معاملات چه نکاتی را باید رعایت کنند.

دومین مزیت حساب دمو صرافی این است که به شما اجازه می‌دهد استراتژی‌های معاملاتی جدیدتان را آزمایش کنید. حساب‌های آزمایشی پلتفرمی ایده‌آل برای آزمایش استراتژی‌ها و تکنیک‌های ترید پیش از اعمال آنها در حساب معاملاتی زنده ارائه می‌کنند. به‌این‌ترتیب، می‌توانید پیش از ورود سرمایه واقعی، تنظیمات و تغییرات لازم را در استراتژیتان انجام دهید. همچنین، می‌توانید رویکردهای مختلف را آزمایش و کارایی آنها را ارزیابی کنید.

ناگفته نماند که یک حساب آزمایشی می‌تواند در افزایش اعتمادبه‌نفستان هم موثر باشد. معامله در یک حساب آزمایشی می‌تواند اعتماد معامله‌گرها به توانایی‌هایشان را افزایش دهد و ترس از اشتباه را کمتر کند. بنابراین، می‌توانید بدون ترس از ضرر مالی، از اشتباهات خود درس بگیرید و باتجربه‌تر شوید.

بیشتر بخوانید: ۸ مورد از رایج‌ ترین اشتباهات تریدرها که باید بدانید

درواقع، حساب‌ دمو صرافی روشی عالی برای درک عمیق‌تر بازار و عناصر تأثیرگذار بر آن است. تریدرهای ارز دیجیتال در این حساب‌ها می‌توانند تغییرات قیمت را زیر نظر بگیرند، نمودارها و اندیکاتورها را تحلیل کنند و شیوه کارکرد همه‌چیز را بیاموزند.

۱۰ اکانت دمو صرافی برتر

درادامه، با ۱۰ مورد از بهترین حساب‌های آزمایشی ترید و ویژگی‌های هریک بیشتر آشنا می‌شویم. اگرچه تقریباً تمام این پلتفرم‌ها ویژگی‌های رایج اکانت‌های دمو را ارائه می‌دهند، هریک برای تمرین نوع خاصی از ترید مناسب‌تر‌ هستند. به‌عنوان مثال، اکانت دمو صرافی کراکن برای تمرین معاملات آتی می‌تواند عالی باشد و تریدینگ ویو برای تمرین تحلیل تکنیکال کارساز است.

۱. اکانت آزمایشی صرافی بای‌دیفای (BYDFi) برای تمرین ترید

صرافی بای‌دیفای که پیش‌تر تحت عنوان بیت‌یارد (Bityard) شناخته می‌شد، کار خود را سال ۲۰۱۹ آغاز کرد. این صرافی گزینه‌های مختلفی همچون معاملات بازار اسپات، معاملات مشتقه و کپی‌ تریدینگ (معاملات رونویس) برای ترید در اختیار کاربران قرار می‌دهد. جالب است بدانید واژه بای‌دیفای درواقع مخفف عبارت «زندگی مالی رویایی‌ات را بساز» (Build Your Dream Finance) است.

یکی از گزینه‌های محبوب این صرافی قراردادهای لایت (lite contracts) است و حساب‌های دمو این صرافی اغلب با قراردادهای لایت کار می‌کنند. قرارداد لایت یک ابزار مشتقه به شمار می‌رود و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد براساس حرکات قیمت دارایی‌های مالی مختلف همچون شاخص‌های بازار سهام و معاملات آتی کالا دست به ترید بزنند، بدون اینکه نیاز باشد دارایی پایه را در بازارهای مربوطه بخرند و نگهداری کنند.

بیشتر بخوانید: ابزارهای تحلیل ارز دیجیتال که قبل از سرمایه‌گذاری باید بشناسید

در حساب‌های دمو صرافی بای‌دیفای به بیش از ۷۰ دارایی مختلف دسترسی دارید؛ بااین‌حال، هر دارایی محدودیت‌ خاصی دارد. به‌عنوان مثال، برخی از این محدودیت‌ها مربوط به میزان اهرم معامله می‌شوند و برخی دیگر نیازمند انجام فرایند شناخت مشتری (KYC) هستند. به‌طور کلی، با انجام فرایند شناخت مشتری، تریدرهای بای‌دیفای می‌توانند با حجم بیشتری معامله کنند.

گفتنی است کاربران حساب‌های دمو صرافی بای‌دیفای می‌توانند بدون نیاز به قفل‌کردن مارجین پیش از سفارش‌گذاری، سفارش تنظیم کنند. امکان استفاده از اهرم ۱۲۵برابری، سفارشات لیمیت، سفارش‌گذاری حد سود و حد ضرر و ۱۰۰,۰۰۰دلار موجودی مجازی در حساب برخی دیگر از ویژگی‌های حساب‌های آزمایشی بای‌دیفای هستند. همچنین، رابط کاربری ساده و آسان این پلتفرم کار را برای تازه‌واردها بسیار راحت کرده است.

۲. اکانت دمو صرافی کراکن (Kraken) برای معاملات آتی

کراکن حساب دمو صرافی ویژه‌ای برای آزمون‌وخطا با معاملات آتی بدون ریسک ازدست‌دادن پول واقعی در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. معاملات آتی ارزهای دیجیتال مزایای متنوعی دارند که آنها را به گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند.

یکی از مزیت‌های اصلی معاملات آتی دسترسی به طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال بدون نیاز به خرید و نگهداری آنهاست. معامله‌گران می‌توانند بدون نگرانی در مورد ریسک‌ها و پیچیدگی‌های مربوط به ذخیره، انتقال و تأمین دارایی‌های دیجیتال، از حرکات قیمت این دارایی‌ها سود کسب کنند.

بیشتر بخوانید: مدیریت ریسک در بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟

به‌طور ویژه، می‌توانید از معاملات آتی به‌عنوان پوششی در برابر حرکات بازار استفاده کنید. به‌عبارت دیگر، اگر مالک ارزهای دیجیتال باشید، با معاملات آتی می‌توانید ریسک ترید را کاهش دهید و از سرمایه خود در یک بازار بی‌ثبات محافظت کنید.

پلتفرم معاملات آتی کراکن به‌نام کراکن فیوچرز (Kraken Futures) حساب دمو صرافی برای انجام این معاملات ارائه می‌دهد که به شما در یادگیری شیوه انجام این معاملات کمک می‌کند. این حساب آزمایشی از کیف پولی چندوثیقه‌ای پشتیبانی می‌کند. به‌عبارت دیگر در این کیف پول، با استفاده از انواع مختلفی از وثیقه می‌توانید موقعیت‌های خود را مدیریت کنید.

گفتنی است یکی از گزینه‌های منحصربه‌فرد حساب دمو صرافی کراکن فیوچرز، امکان انجام معاملات API است که نوع خاصی از ترید خودکار محسوب می‌شوند.

۳. اکانت دمو صرافی ای‌تورو (eToro) برای کپی‌ تریدینگ

اکانت دمو صرافی ای‌تورو روشی عالی برای کندوکاو دنیای ترید آنلاین است، بدون اینکه نیاز باشد پولتان را به خطر بیندازید. با ایجاد یک حساب دمو صرافی ای‌تورو، ۱۰۰,۰۰۰دلار پول مجازی برای تمرین ترید و سرمایه‌گذاری تحویل می‌گیرید. به‌این‌وسیله، می‌توانید شانستان را با استراتژی‌های معاملاتی مختلف آزمایش کنید و در محیطی بدون ریسک، مهارت‌هایتان را بسنجید.

برای آغاز، باید حسابتان را از «Real» (واقعی) به «Virtual» (مجازی) تغییر دهید. این کار را می‌توانید با کلیک روی گزینه REAL زیر تصویر پروفایل و انتخاب «Virtual Portfolio» انجام دهید. پس از اِعمال این تغییر، با حساب آزمایشی خود کار می‌کنید و می‌توانید ویژگی‌های مختلف پلتفرم را به کار بگیرید و با کارکرد آنها بیشتر آشنا شوید.

نمای پلتفرم ای‌تورو کاربرپسند و ساده است، اما بررسی جزئی‌تر ویژگی‌های آن می‌تواند به شما کمک کند از تجربه حساب آزمایشی خود بیشترین بهره را ببرید. برخی ویژگی‌های حساب دمو صرافی ای‌تورو شامل رابط کاربری ساده، نمایش نمودارهای واقعی قیمت همراه با ابزارهای تحلیل پیشرفته، امکان معاملات اهرمی و امکان تنظیم سفارش حدضرر و حدسود می‌شود.

بیشتر بخوانید: سفارش‌گذاری در صرافی‌های ارز دیجیتال

علاوه‌براین، در این پلتفرم می‌توانید به پورتفوی تریدرهای برتر از سرتاسر جهان متصل شوید و از آنها کپی‌برداری کنید تا استراتژی‌های ترید پرسودترین معامله‌گرها را بهتر درک کنید. علاوه‌براین، ای‌تورو هم می‌تواند سبد مختلفی از دارایی در اختیارتان قرار دهد تا کار آزمون‌وخطای روش‌های معامله‌گری را با دارایی‌های پیشنهادی ای‌تورو ادامه دهید.

۴. اکانت آزمایشی صرافی بای‌بیت (Bybit) برای معاملات مارجین

بای‌بیت صرافی مشهوری برای انجام معاملات مشتقه ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. این صرافی یک حساب ترید آزمایشی به‌نام بای‌بیت تست‌نت (Bybit Testnet) عرضه می‌کند که از MT4 (نسخه چهارم متاتریدر) هم پشتیبانی می‌کند. متاتریدر (MetaTrader) یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای انجام معاملات فارکس است؛ بنابراین، بای‌بیت هم درمیان معامله‌گرهای فارکس محبوبیت زیادی دارد.

بای‌بیت با پشتیبانی از متاتریدر به معامله‌گرها کمک می‌کند از ابزارهای پیشرفته تحلیل تکنیکال استفاده کنند، ترید خودکار انجام دهند یا از استراتژی‌های خود بک‌تست (آزمایش کارایی بااستفاده از داده‌های تاریخی) بگیرند. گفتنی است، بای‌بیت ابزارهای پیشرفته‌ و سفارشی‌سازی‌شده‌ای هم برای تحلیل تکنیکال در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: معاملات مارجین (Margin Trading) در ارزهای دیجیتال چیست؟

می‌توانید کارتان را در این پلتفرم با بارگیری متاتریدر و ایجاد حساب دمو بای‌بیت متاتریدر۴ (Bybit MT۴) آغاز کنید. پس از کسب تجربه کافی، می‌توانید جزئیات حساب بای‌بیت خود را به پلتفرم متاتریدر۴ اضافه کنید یا نسخه‌ وب و موبایل بای‌بیت را برای اتصال به بازارهای ارز دیجیتال به کار بگیرید.

ویژگی‌های حساب دمو صرافی بای‌بیت شامل امکان دریافت کوین‌های تست‌نت از طریق فاست‌ها (منابع رایگان توزیع کوین)، رابط کاربری ساده و دسترسی به شیوه ترید برترین معامله‌گرهای بازار برای یادگیری نکات بیشتر است. گفتنی است بخش ویژه آموزشی بای‌بیت (Bybit Learn) هم در اختیار تریدرهای تازه‌کار قرار می‌گیرد تا با استراتژی‌های معامله‌گری بیشتر آشنا شوند.

۵. اکانت دمو صرافی استورم‌گِین (StormGain) برای استفاده از اهرم بالا

پلتفرم معاملاتی استورم‌گین به کاربران خود اجازه می‌دهد از مارجین ۲۰۰برابری برای ورود به بازار معاملات آتی استفاده کنند. این اقدام اگرچه می‌تواند سودآور باشد، اما با ریسک بسیار بالایی همراه است و فقط ۰.۵ درصد حرکت در جهت اشتباه می‌تواند کل موقعیت و سرمایه معامله‌گر را از بین ببرد.

حساب دمو صرافی استورم‌گین روشی عالی برای آشنایی با چگونگی عملکرد این پلتفرم و درک نکات ضروری هنگام کار با اهرم معاملات است. این حساب آزمایشی نمودارهای استاندارد قیمت را با اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین، در این حساب توانایی ترسیم و ذخیره خطوط روندی که با تغییر مقیاس زمانی، مجدداً محاسبه و ترسیم می‌شوند نیز وجود دارد.

کاربری که با این حساب آزمایشی کار می‌کند ممکن است چندبار شاهد لیکوئیدشدن (ازدست‌رفتن سرمایه) خود در معاملات باشد؛ اما مزیت کلیدی این است که سرمایه واقعی کاربر از دست نمی‌رود. باید اشاره کنیم که امکان لیکوئیدشدن سرمایه حساب آزمایشی در برخی پلتفرم‌ها وجود ندارد.

کاربران حساب دمو صرافی استورم‌گین از مزایای دیگری همچون رابط کاربری ساده درکنار ابزارهای سنجش احساسات بازار و ترید خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی نیز بهره‌مند می‌شوند.

گفتنی است کاربران این حساب آزمایشی به اهرم ۲۰۰برابری برای جفت‌ارز بیت کوین-تتر و اهرم ۱۰۰برابری برای جفت‌ارزهای اتر-تتر، بیت کوین کش-تتر و لایت کوین-تتر دسترسی دارند. اهرم سایر جفت‌ارزهای بازار کریپتو هم تا سقف ۵۰برابر در این حساب دمو ارائه می‌شود. سفارش‌های لیمیت، حدضرر، حدسود و سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال هم در اختیار کاربران حساب دمو این صرافی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: ۶ صرافی ارز دیجیتال که به احراز هویت نیاز ندارند

۶. حساب آزمایشی تریدینگ ویو (TradingView) برای تمرین تحلیل تکنیکال

تریدینگ ویو وب‌سایت محبوبی برای تمرین با نمودارهای قیمت و شبکه‌سازی در جهان سرمایه‌گذاری و ترید است. هدف تریدینگ ویو امکان نظارت بر بازار و کار با نمودارهای قیمت است.

کاربران این پلتفرم به قیمت‌های تاریخی هزاران جفت‌ارز معاملاتی در بازارهای مختلف دسترسی دارند. بااین‌حال، تریدینگ ویو خود یک صرافی یا پلتفرم معاملاتی نیست و نمی‌توانید برای ترید، پول واقعی به آن واریز کنید.

بنابراین، اساساً تمام حساب‌های تریدینگ ویو آزمایشی و شبیه‌سازی‌شده هستند که می‌توانید کار ترید و بک‌تست گرفتن از استراتژی‌هایتان را با آنها تمرین کنید. تریدینگ ویو درواقع هم برای سرمایه‌گذاران باتجربه کارآمد است و هم برای افرادی که تلاش دارند تحلیل تکنیکال را از ابتدا و گام‌به‌گام بیاموزند. این پلتفرم‌ از انواع مختلف سفارش همچون سفارش‌های لیمیت، حد سود و حد ضرر پشتیبانی می‌کند.

تریدینگ ویو داده‌های زنده را از چندین صرافی ارز دیجیتال در سرتاسر جهان جمع‌آوری می‌کند و به کاربران خود اجازه می‌دهد به صدها جفت‌ارز معاملاتی کریپتو دسترسی داشته باشند. با ایجاد حساب آزمایشی در این پلتفرم تمرین ترید، می‌توانید استراتژی‌های معاملاتی مختلف را شبیه‌سازی و نتایج هریک را ارزیابی کنید. همچنین، امکان نظارت مستقیم بر بازار نیز از طریق حساب آزمایشی این پلتفرم وجود دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل تریدینگ ویو و استفاده از ابزارها

علاوه‌براین، کاربران تریدینگ ویو قادرند اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال را شخصی‌سازی و الگوهای نموداری خود را در سیستمی کاملاً پیشرفته آزمایش کنند. آنها حتی می‌توانند اندیکاتورهای شخصی‌سازی‌شده خود را با سایر کاربران پلتفرم به اشتراک بگذارند. گفتنی است امکان کار با سفارش‌هایی همچون لیمیت و حدضرر نیز برای این کاربران مهیاست.

۷. اکانت دمو صرافی بایننس (Binance) برای ترید آلت کوین‌ها

صرافی بایننس یکی از کلیدی‌ترین نقش‌های بازار کریپتو را ایفا می‌کند. این صرافی طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات متنوع را به تریدرها ارائه می‌دهد و دسترسی آنها را به هزاران آلت کوین مختلف ممکن می‌کند.

این پلتفرم یک حساب آزمایشی با موجودی مجازی ارائه می‌دهد تا به معامله‌گران تازه‌کار در انجام معاملات اهرمی کمک کند. حساب دمو صرافی بایننس، محیط‌های معاملاتی واقعی را شبیه‌سازی می‌کند تا کاربران بتوانند مهارت‌های معامله‌گری خود را در استفاده از ابزارهای پیشرفته تحلیل نمودارها و سفارش‌گذاری‌های متنوع بسنجند.

علاوه‌براین، در این پلتفرم می‌توانید استراتژی‌های معاملات آتی خود را نیز بیازمایید. گفتنی است بایننس قراردادهای دائمی تتر با اهرم ۱۲۵ برابری ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند بدون هیچ‌گونه ریسک، با ۲۳۳ جفت‌ارز معاملاتی کریپتو معاملات خود را انجام دهند.

می‌توان گفت رابط کاربری بایننس برای تمرین ترید چندان ساده نیست. بااین‌حال، محیط معاملاتی شبیه‌سازی‌شده آن می‌تواند به هردو گروهِ تازه‌کارها و حرفه‌ای‌ها در یادگیری شیوه کار با این پلتفرم به‌ویژه معامله‌گری با اهرم بالا کمک کند. گفتنی است ازطریق اپلیکیشن بایننس نیز می‌توان به این حساب‌های آزمایشی دسترسی داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل صرافی بایننس (آپدیت ۲۰۲۳)

حساب آزمایشی بایننس شامل ویژگی‌های متنوعی همچون دسترسی به موجودی مجازی ۱۵,۰۰۰دلاری و امکان انجام انواع پیشرفته ترید مانند معاملات آتی می‌شود. کاربران می‌توانند در بخش «تنظیمات»، حساب دمو خود را فعال کنند و سپس، ازطریق وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل به این حساب آزمایشی دسترسی داشته باشند.

۸. حساب آزمایشی صرافی کریپتوهوپر (Cryptohopper) برای تمرین با ربات‌های ترید

حساب آزمایشی کریپتوهوپر به کاربران اجازه می‌دهد با ربات‌های ترید (trading bot) کار کنند. اگرچه تجربه کاربری افراد با این حساب چندان ساده و راحت گزارش نمی‌شود، اما شرایط ویژه‌ای برای کار با ربات ترید فراهم می‌کند.

کاربران می‌توانند تا سقف ۱۰۰,۰۰۰دلار موجودی مجازی از هر ارز دیجیتالی به این اکانت شبیه‌سازی‌شده واریز کنند و کار ترید با الگوریتم‌های ربات‌ها را در صرافی واقعی بیاموزند.

دسترسی به داده‌های ۷۰ صرافی مختلف، امکان انجام آربیتراژ (arbitrage)، اتصال به پورتفوی تریدرهای برتر برای کپی‌برداری از استراتژی‌های کارآمد و دسترس‌پذیری داده‌های تاریخی برخی از ویژگی‌های این حساب ترید خودکار هستند.

بیشتر بخوانید: روش خرید ارز دیجیتال از صرافی‌‌ها چیست؟ هرآنچه باید بدانید

۹. اکانت دمو صرافی اکی‌اکس (OKX) برای معاملات اسپات

اکی‌اکس یکی دیگر از صرافی‌های برتری است به کاربران خود حساب آزمایشی ارائه می‌کند. افراد می‌توانند در حساب دمو صرافی اکی‌اکس، با معاملات اسپات یا معاملات مشتقه کار کنند. حساب آزمایشی این صرافی به کاربرانش اجازه می‌دهد اهرم استفاده کنند و روش‌های مدیریت سرمایه را یاد بگیرند.

جلسات معاملاتی متوالی در این حساب آزمایشی می‌تواند راهکار موثری برای ثبت احساسات و یادگیری روش‌هایی برای کنترل آنها باشد. به‌این‌ترتیب، تریدرهای حساب آزمایشی اکی‌اکس تصمیم‌گیری براساس منطق را بهتر می‌آموزند.

بیشتر بخوانید: ۶ راه برای کنترل احساسات در زمان خرید و فروش ارزهای دیجیتال

گفتنی است تریدرهای باتجربه هم می‌توانند از حساب آزمایشی اکی‌اکس برای آزمایش استراتژی‌های جدیدی که آموخته‌اند، بهره ببرند. همچنین، این حساب کاربران را با رابط کاربری ویژه اکی‌اکس آشناتر می‌کند. افراد می‌توانند پس از عضویت در اکی‌اکس، حساب معمول خود را به حساب آزمایشی تغییر دهند و در محیطی شبیه‌سازی‌شده تمرین کنند.

حساب دمو صرافی اکی‌اکس رابط کاربری آسانی با راهنمای گام‌به‌گام برای معاملات اسپات، آتی و دائمی دارد. همچنین، این حساب به کاربران ۹,۰۰۰دلار پول مجازی می‌دهد و امکان سفارش‌گذاری پیشرفته همچون سفارش‌های لیمیت و استاپ‌لیمیت را مهیا می‌کند. علاوه‌براین، کاربران اکانت دمو صرافی اکی‌اکس به بازارها و جفت‌ارزهای معاملاتی مختلف نیز دسترسی دارند.

بیشتر بخوانید: سفارش‌ OCO چیست؟؛ تنظیم دو سفارش به طور همزمان

۱۰. اکانت دمو صرافی کوکوین (KuCoin) برای معاملات مشتقه

کاربران کوکوین می‌توانند از اختیارات حساب آزمایشی این صرافی که تحت عنوان کوکوین سندباکس (Kucoin Sandbox) شناخته می‌شود، برای امتحان‌کردن استراتژی‌های ترید و آشناشدن با بازارهای کریپتو استفاده کنند. این پلتفرم از بیش از ۶۰۰ دارایی قابل‌مبادله و بیش از ۱۰۰۰ جفت‌ارز کریپتو پشتیبانی می‌کند.

همچنین، کوکوین خدمات و محصولات گسترده‌ای همچون ترید اسپات، ترید مارجین، قراردادهای آتی و صندوق‌های قابل‌معامله محصولات مشتقه با کمترین ریسک برای مشتریانش فراهم می‌کند.

دو ویژگی معاملات خودکار با ربات ترید و کار با قابلیت وام‌دهی کریپتو را هم باید به گزینه‌های منحصربه‌فرد حساب آزمایشی کوکوین اضافه کنیم. به‌طور کلی، این حساب اغلب ویژگی‌ها و خدمات اصلی کوکوین را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش صرافی کوکوین (Kucoin)؛ ثبت نام و معامله

حساب دمو صرافی کوکوین با دسترسی جهانی به پلتفرم‌های مختلف، ابزارهای مالی متعدد و پشتیبانی ۲۴ساعته از مشتریان می‌تواند یکی از گزینه‌های محبوب تریدرهایی باشد که ترجیح می‌دهند بدون ریسک، تجربه ترید خود را بهبود ببخشند.

پرسش‌های متداول

درادامه، به برخی از رایج‌ترین پرسش‌هایی که درخصوص اکانت‌ دمو صرافی پرسیده می‌شوند، پاسخ می‌دهیم:

حساب دمو صرافی چیست؟

اکانت (حساب) دمو صرافی یک حساب آزمایشی است که محیط ترید در بازارهای واقعی کریپتو را شبیه‌سازی می‌کند. به‌این‌ترتیب، تریدرها می‌توانند بدون نگرانیِ ازدست‌دادن سرمایه خود، ویژگی‌ها و اختیارات مختلف صرافی‌ها را کشف و استراتژی‌های معاملاتی مختلف را پیاده‌سازی کنند. این حساب‌ها برای گزینه‌های متنوعی از جمله بازار اسپات، معاملات آتی یا معامله‌گری خودکار توسط ربات ترید ارائه می‌شوند.

کدام صرافی اکانت دمو دارد؟

صرافی‌های متعددی همچون بایننس، ای‌تورو و کوکوین، حساب‌های آزمایشی کریپتو در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. همچنین، برخی پلتفرم‌های دیگر مانند تریدینگ ویو که خدمات ترید ارائه نمی‌دهند هم به مشتریان خود اجازه می‌دهند از اکانت‌های آزمایشی استفاده کنند و بدون ریسک و ترس از ضرر، مهارت‌های ترید خود را بیازمایند.

آیا می‌توانید با یک حساب دمو صرافی ترید کنید؟

خیر. امکان ترید با حساب دمو صرافی وجود ندارد. در این حساب، از پول مجازی استفاده می‌کنیم و هدف از کار با این محیط شبیه‌سازی‌شده ترید، آزمون‌وخطا با استراتژی‌های مختلف معامله‌گری و سنجش مهارت‌های تریدر بدون ریسک ازدست‌دادن پول واقعی است.

آیا صرافی کوکوین اکانت دمو دارد؟

بله. کوکوین یکی از پلتفرم‌های معاملاتی است که حساب دمو صرافی تحت عنوان «کوکوین سندباکس» ارائه می‌دهد. این حساب به کاربران اجازه می‌دهد در محیطی شبیه به پلتفرم معاملاتی واقعی کوکوین استراتژی‌های ترید خود را آزمایش کنند.

منبع خبر

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.