تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
کد خبر : 9329

یادواره و گرامیداشت مادران شهدای دبیرستان مکتب الصادق (ع) برگزار شد

یادواره و گرامیداشت مادران شهدای دبیرستان مکتب الصادق (ع) برگزار شد

یادواره و گرامیداشت مادران شهدای دبیرستان مکتب الصادق (ع) برگزار شد یادواره و بزرگداشت مادران گرانقدر شهدای دبیرستان سپاه تهران “مکتب الصادق (ع)” مصادف با ایام رحلت حضرت ام‌ البنین (س) در حسینیه حضرت ام البنین (س) واقع در بهشت زهرا(س) با حضور پرشور خانواده‌های شهدا و جانبازان دفاع مقدس برگزار شد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ظهر امروز یادواره و بزرگداشت مادران گرانقدر شهدای دبیرستان سپاه تهران “مکتب الصادق (ع)” مصادف با ایام رحلت حضرت ام‌ البنین (س) در حسینیه حضرت ام البنین (س) واقع در قطعه ۵۳ بهشت زهرا(س) با حضور پرشور خانواده‌های شهدا و جانبازان دفاع مقدس برگزار شد.
دبیرستان سپاه تهران که به نام مکتب الصادق (ع) در طول تاریخ هشت سال دفاع مقدس همانند خورشید می‌درخشد در سال ۱۳۶۱ تأسیس شد و فرزندان انقلاب اسلامی را درون خودش تربیت کرد. بیش از ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان این مدرسه از همان سال تأسیس تا سال ۱۳۶۷ برای دفاع از انقلاب اسلامی راهی مناطق نبرد شدند. در این ۶ سال، ۱۰۰ نفر از تربیت یافتگان مکتب الصادق (ع) آسمانی شدند و بیش از ۳۵۰ نفر از این تعداد نام ز..

یادواره و گرامیداشت مادران شهدای دبیرستان مکتب الصادق (ع) برگزار شد

یادواره و بزرگداشت مادران گرانقدر شهدای دبیرستان سپاه تهران "مکتب الصادق (ع)" مصادف با ایام رحلت حضرت ام‌ البنین (س) در حسینیه حضرت ام البنین (س) واقع در بهشت زهرا(س) با حضور پرشور خانواده‌های شهدا و جانبازان دفاع مقدس برگزار شد.

یادواره و گرامیداشت مادران شهدای دبیرستان مکتب الصادق (ع) برگزار شد – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ظهر امروز یادواره و بزرگداشت مادران گرانقدر شهدای دبیرستان سپاه تهران "مکتب الصادق (ع)" مصادف با ایام رحلت حضرت ام‌ البنین (س) در حسینیه حضرت ام البنین (س) واقع در قطعه ۵۳ بهشت زهرا(س) با حضور پرشور خانواده‌های شهدا و جانبازان دفاع مقدس برگزار شد.

دبیرستان سپاه تهران که به نام مکتب الصادق (ع) در طول تاریخ هشت سال دفاع مقدس همانند خورشید می‌درخشد در سال ۱۳۶۱ تأسیس شد و فرزندان انقلاب اسلامی را درون خودش تربیت کرد. بیش از ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان این مدرسه از همان سال تأسیس تا سال ۱۳۶۷ برای دفاع از انقلاب اسلامی راهی مناطق نبرد شدند. در این ۶ سال، ۱۰۰ نفر از تربیت یافتگان مکتب الصادق (ع) آسمانی شدند و بیش از ۳۵۰ نفر از این تعداد نام زیبای جانبازان جنگ را به دوش می‌کشند. این دبیرستان در دهه‌ی سال ۱۳۷۰، جوانی همچون شهید مدافع حریم اهل‌بیت (ع) محمدحسین محمد‌خانی را تربیت کرد. این تعداد شهید دفاع مقدس در جغرافیای کشور و تاریخ ملت ایران برزگ زرینی است که اهمیت خانواده و مدرسه را در تربیت جوانان نشان می‌دهد.

گلزار شهدای تهران , شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , جانبازان دفاع مقدس ,

شهید محمد سپهری یکی از ۱۰۰ قاصدک شهیدی است که در این دبیرستان رشد یافته و در نهایت به همراه دیگر دوستانش آسمانی شد، مادر شهید سپهری که قبل از آسمانی شدن محمد، همسرش هم به شهادت رسیده بود با حضور در این مراسم به بخش کوتاهی از زندگی فرزندش پرداخت و گفت: محمد شب شهادت امام محمد باقر(ع) در تهران به دنیا آمد. پسرم در سن ۴ سالگی با زبان کودکی از پدرش درخواست کرد تا نماز را به او بیاموزد. همسرم بعد از اینکه محمد دوران کودکی را سپری کرد او را به دبیرستان سپاه فرستاد تا در آنجا تربیت شود. محمد که فضای جبهه‌های دفاع مقدس را مسیری برای رسیدن به کمال پیدا کرده بود با درخواست‌های مکرری که انجام داد راهی جبهه شد و در همان دوران مدرک دیپلمش را گرفت. محمد که بعد از شهادت پدرش آرام و قرار نداشت در ۲۱ مهرماه سال ۱۳۶۶ در سن ۱۸ سالگی با اصابت تیر به پهلوی چپش همچون حضرت زهرا (س) شهید شد.

مادر شهید سپهری در ادامه بیان داشت: شهدا حق زیادی به گردن ما دارند. ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که یاد شهدا، فضای جمهوری اسلامی را عطر آگین کرده است و با تمام‌ فتنه‌هایی که آمریکا و اسرائیل در کشور به وجود می‌آورند، خون شهدا اجازه نداده است که به این انقلاب آسیبی برسد. انقلاب اسلامی ایران ثمره‌ی خون و فداکاریی شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی است و پاداش تلاش‌های این شهیدان کمتر از شهدای صدر اسلام نیست.

گلزار شهدای تهران , شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , جانبازان دفاع مقدس ,

آزاده سرافراز نوری اعتماد، فرزند و برادر شهید با یادآوری سه محور اساسی دین مبین اسلام گفت: تقوا، مجاهدت، علم و دانش این سه محور مهم را تشکیل می‌دهد، الحمدالله دوستانی که در دبیرستان سپاه تربیت شده‌اند وارث شهدایی هستند که از این سه موضوع برخوردار بوده‌اند.

وی افزود: شهادت یک‌ امر قطعی است، انسان‌ اگر‌ در دنیا ارزش‌های شهادت را در وجودش پیاده نکرده باشد شهید نمی‌شود. شهیدان والا مقام ما از دو منظر قابل بررسی هستند: اول اینکه شاهدان بر اعمال ما می‌باشند و مورد دوم اینکه خداوند در قرآن فرموده است شهیدان زنده هستند. شما مادران شهدای دبیرستان سپاه، فرزندانی را تربیت کرده‌اید که تا روز قیامت یادشان در بین مردم باقی است، این تربیت فرزند مجاهدتی بزرگ است که شما ام‌ البنین‌های روزگار این مهم را به انجام رساندید و با دست‌های خودتان با توجه به تمام سختی‌های موجود در امر جدایی، فرزندانتان را به خاک سپردید تا برای اسلام به یادگار باقی بمانند.

گلزار شهدای تهران , شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , جانبازان دفاع مقدس ,

رزمنده داود عطایی‌ یکی از دانش‌ آموزان و رشد یافتگان مکتب الصادق (ع)، گزارشی کوتاه از روند تدوین کتاب ۱۰۰ شهید دبیرستان سپاه را به خانواده‌های شهدا ارائه داد و گفت: ما قصد داریم کاری‌ کنیم شهدای دبیرستان از مظلومیت خارج شوند. با توجه به این مطلب که خانواده‌های شهدا دوست دارند خاطرات فرزندانشان به رشته تحریر در بیاید ما با کمک خانواده‌های شهدا و دیگر دوستان مثل مرحوم گودرزیان از سال ۱۳۹۲ جمع آوری خاطرات را شروع کردیم. بعد از ۲ سال، جمع آوری اطلاعات به پایان رسید و ۶ ماه زمان برد تا به رشته تحریر درآمد و ان‌شاءالله به زودی کارهای چاپ کتاب شهدای دبیرستان سپاه تهران به پایان می‌رسد.

گلزار شهدای تهران , شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , جانبازان دفاع مقدس ,

در این مراسم از مادران و پدران شهدای دبیرستان مکتب الصادق (ع) تهران تجلیل شد.

شهیدی که شغل خود را برای زندگی امام‌زمانی(عج) رها کردپدر شهیدزمانی‌نیا: پسرم فقط ۲ ماه با همسرش زندگی کرد/ از خبر پرواز حاج قاسم فهمیدم که وحید هم شهید شده است + فیلم

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.