تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۳:۳۳
کد خبر : 608136

چگونه مدرک مشاوره تحصیلی بگیریم

چگونه مدرک مشاوره تحصیلی بگیریم

یکی از مهمترین مراحل زندگی هر شخصی انتخاب رشته در مدرسه و دانشگاه است. از این رو وجود مشاوره تحصیلی یکی از لازمه های هر جامعه ای می باشد. به همین منظور شغل مشاوره تحصیلی شغلی پردرآمد و محبوب خواهد بود. لازم به ذکر است برای مشاوره تحصیلی شدن باید مدرک مشاوره تحصیلی داشته باشید.

یکی از مهمترین مراحل زندگی هر شخصی انتخاب رشته در مدرسه و دانشگاه است. از این رو وجود مشاوره تحصیلی یکی از لازمه های هر جامعه ای می باشد. به همین منظور شغل مشاوره تحصیلی شغلی پردرآمد و محبوب خواهد بود. لازم به ذکر است برای مشاوره تحصیلی شدن باید مدرک مشاوره تحصیلی داشته باشید. برای تعداد زیادی از افرادی که می خواهند مشاور تحصیلی شوند این سوال پیش می آید که چگونه مدرک مشاوره تحصیلی بگیریم؟ ما با شما هستیم تا روش های دریافت این مدرک و بهترین موسسه برای اخذ مدرک مشاوره تحصیلی با مدرک را بشناسید.

مدرک مشاوره تحصیلی از کجا بگیریم؟

برای اخذ مدرک مشاور تحصیلی باید در یک دوره آموزشی مشاوره تحصیلی با مدرک شرکت کنید. برای اینکه مدرک مشاوره تحصیلی شما مدرکی کارآمد باشد، لازم است نکاتی را در نظر بگیرید. نکات لازم برای دریافت مدرک مشاوره تحصیلی عبارتند از:

 1. دوره ای با آموزش مفاهیم کاربردی: لازم است در موسسه ای ثبت نام کنید که دوره مشاوره تحصیلی را با مفاهیم کاربردی به شما آموزش بدهد. دروه ای که مفاهیم مهم و کاربردی داشته باشد، می تواند بهترین دوره مشاوره تحصیلی باشد.
 2. مفاهیم مرتبط با بازار کار: باید دوره ای را انتخاب کنید که مفاهیم آن با بازار کار مرتبط باشد تا بتوان از مدرک خود استفاده کرده و مشغول به کار شد.
 3. مدرک معتبر: تمام موسسات می توانند دوره مشاوره تحصیلی را آموزش دهند و شما لازم است موسسه ای را انتخاب کنید که مدرک معتبری ارائه دهد. بهترین دوره مشاوره تحصیلی، دوره ای است که مدرک آن دارای مهر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
 4. اساتید مجرب: برای اینکه مطالب دوره مطالبی کاربردی باشند و بتوان از آن ها در بازار کار استفاده کرد، باید دوره مشاوره تحصیلی را با اساتید مجرب گذراند. از این رو موسسه ای را انتخاب کنید که بهترین اساتید را داشته باشد.
 5. آموزش به روز: لازم است آموزش با به روز ترین تجهیزات و مطالب صورت گیرد و به همین دلیل مهم است که کدام موسسه را برای دروه مشاوره تحصیلی خود انتخاب می کنید.
 6. امکان آموزش حضوری و غیر حضوری: ممکن است نیاز داشته باشید دوره مشاوره تحصیلی را بگذرانید ولی امکان شرکت در دوره های حضوری را نداشته باشید. بنابراین لازم است موسسه ای را برگزینید که امکان برگزاری کلاس به صورت حضری و غیر حضوری را داشته باشد.
 7. رعایت استاندارهای بین المللی: لازم است مطالب و مدرک دوره مشاوره تحصیلی استاندارهای بین المللی را رعایت کنند و از این رو باید در انتخاب موسسه آموزشی خود نهایت دقت را داشته باشید.
 8. معقول بودن مدت دوره آموزشی: زمان دوره مشاوره تحصیلی نباید خیلی طولانی یا خیلی کوتاه باشد. به این منظور لازم است دوره مشاوره تحصیلی را ثبت نام کنید که مدت دوره متوسط و معقولی داشته باشد.
 9. قبال استعلام بودن مدرک دوره: مدرکی که برای دوره های آموزشی اعطا می گردد باید علاوه بر معتبر بودن، قابل استعلام باشند.
 10. امکان ترجمه مدرک: برخی از موسسه های آموزشی مدرکی ارائه می دهند که قابل ترجمه است و شما می توانید در کشورهای دیگر نیز از این مدارک خود استفاده کنید.

چگونه مدرک مشاوره تحصیلی از وزارت علوم بگیریم؟

همانطور که اشاره شد، لازم است در یک دوره مشاوره تحصیلی ثبت نام کنید که مدرک معتبری داشته باشد. مدرک مشاوره تحصیلی از وزارت علوم، معتبر ترین مدرک در این زمینه می باشد. یکی از معتبر ترین دوره های مشاوره تحصیلی دوره ای است که موسسه آموزش عالی خرد ارائه می دهد. مدرک دوره مشاوره تحصیلی که توسط موسسه خرد ارائه می گردد، دارای مهر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و از این رو می توانید با خیالی آسوده در دوره مشاوره تحصیلی موسسه خرد شرکت کنید و مدرک معتبر، قابل استعلام و قابل ترجمه تهیه کنید. لازم به ذکر است که مفاهیم این دوره به روز، کارآمد و مرتبط به بازار کار می باشد. همچنین از بهترین اساتید آموزشی در این زمینه بهره گرفته اند.

اخذ مدرک مشاوره تحصیلی چه فوایدی دارد

با دریافت مدرک مشاوره تحصیلی مهارت هایی دریافت می کنید که برخی از آن ها در زیر آورده شده است.

 • درمان بی انگیزگی تحصیلی
 • کمک به اهمال کاران تحصیلی
 • ارائه راهکارهایی برای مقابله با هیجان های منفی
 • یادگیری عوامل و روش های تاثیر گذار بر برنامه ریزی تحصیلی
 • ارائه روش هایی برای کاهش استرس و اضطراب
 • یادگیری نظریه های موفقیت یا عدم موفقیت دانش آموزان در تحصیل
 • مهارت در مدیریت زمان
 • مهارت برنامه ریزی مؤثر و خوب

این موارد تعداد کمی از فواید شرکت در دوره مشاوره تحصیلی است. مهمترین مزیت شرکت در این دوره در موسسه خرد این است که شما می توانید برای کار در این حوزه مجوز دریافت کنید. در واقع مدرک مشاور تحصیلی یکی از بهترین دوره های آموزشی برای ورود به بازار کار می باشد.

شغل هایی که پس از دریافت مدرک مشاوره تحصیلی می توانیم داشته باشیم

با مدرک مشاوره تحصیلی می توان دفتری راه انداخته و کسب و کار خودتان را داشته باشید. با این کار دانش آموزان و دانشجویانی که نیاز به مشاوره تحصیلی دارند، به دفتر شما مراجعه کرده و از این طریق کسب درآمد خواهید کرد. همچنین می توانید در مدارس و دانشگاه های دولتی یا غیر دولتی مشغول به کار شوید. لازم به ذکر است که علاوه بر مکان هایی که گفتیم، می توانید در موسسه های آموزشی مربوط به تحصیل مشغول شوید.

اخذ مدرک مشاوره تحصیلی برای چه افرادی مناسب است؟

اول از همه وجود علاقه به شغل مشاوره تحصیلی، مهمترین پیش مقدمه برای ثبت نام در این دوره است. همچنین زمانی که دانش آموزان می خواهند به مشاوره بروند نیاز مند کسی هستند که بتواند با حوصله به حرف هایشان گوش داده و پیگیری خوبی داشته باشد تا دانش آموز به برنامه ها عمل کند. از این رو افرادی که صبر و حوصله داشته و توانایی پیگیری را دارند، می توانند مشاوران بهتری شوند. همچنین گذراندن دوره مشاوره تحصیلی برای والدین دانش آموزان و معلمان نیز مناسب است.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.