تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
کد خبر : 57184

چگونه از طریق کلاس آنلاین کسب درآمد کنیم

چگونه از طریق کلاس آنلاین کسب درآمد کنیم

فهرست۱ چگونه از سامانه کلاس آنلاین کسب درآمد کنیم؟۲ مزایا و معایب کسب درآمد از طریق آموزش مجازی۳ جامعه‌ی هدف آموزش مجازی و برگزاری کلاس‌های آنلاین چیست؟۳.۱ برگزاری کلاس‌های آموزشی و دانشگاهی برای کارمندان۳.۲ برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت۳.۳ برگزاری کلاس‌های کنکور۴ مراحل ایجاد دوره‌های آموزش در سامانه‌ کلاس آنلاین۵ جمع بندی آموزش الکترونیکی یا …

آموزش الکترونیکی یا آموزش مجازی از شیوه‌های نوین آموزش است که سازمان‌ها، ارگان‌ها و مراکز علمی از آن استفاده کرده و مزایای زیادی کسب می‌کنند. این شیوه‌ی آموزشی توانسته محدودیت‌های زمانی و مکانی را برطرف کند و هزینه‌های آموزش را تا حد قابل قبولی کاهش بدهد تا افرادی که محدودیت‌های زمانی یا جغرافیایی دارند هم بتوانند از آموزش‌های مختلفی بهره مند شوند. اما بحث درآمد زایی از طریق آموزش‌های مجازی نیازمند آگاهی نسبت به جامعه هدف، شناخت نیاز‌ها و اهداف و همچنین شناخت کامل LMS است. اگر شما هم می‌خواهید از طریق ورود به سامانه کلاس آنلاین کسب درآمد کنید، با ما همراه باشید؛ زیرا در این مطلب قرار است تمام نکات مربوط به آموزش مجازی را برایتان شرح دهیم.

چگونه از سامانه کلاس آنلاین کسب درآمد کنیم؟

افراد معمولا وقت زیادی را صرف فضای مجازی می‌کنند. برخی به عنوان سرگرمی و گذراندن اوقات فراقت و برخی هم برای یادگیری مسائل جدید. حتما پیش آمده که خود شما هم برای یادگیری یک مساله‌ی کوچک مانند دستور پخت غذا یا آموزش استفاده از یک اپلیکیشن، در فضای وب جست و جو کنید تا مطالب مرتبط را مطالعه کنید.این نیاز به آگاهی از مسائل کوچک، می‌تواند نقطه شروع مناسبی برای کسب درآمد از طریق سامانه کلاس آنلاین باشد.

خیلی از افراد گمان می‌کنند چون از دانش کافی برای آموزش در فضای مجازی برخوردار نیستند، پس نمی‌توانند از این طریق کسب درآمد داشته باشند؛ در حالی که برخی دیگر از افراد از طریق همین ایجاد کلاس مجازی و آموزش‌های آنلاین توانسته‌اند درآمد کسب کنند.

برای مثال برخی افراد با ساخت یک وبلاگ یا نوشتن یک کتاب کارشان را شروع می‌کنند، یا از بستر‌هایی که امکان برگزاری کلاس آنلاین را دارند استفاده می‌کنند. در هر صورت، راه‌های زیادی برای کسب درآمد از طریق آموزش آنلاین وجود دارد که می‌توان از آن‌ها بهره گرفت. شما می‌توانید در موضوعات مختلفی اقدام به آموزش آنلاین کنید؛ مانند عکاسی، پیشرفت شخصی، موسیقی، باغبانی، آشپزی، بازاریابی، آموزش زبان خارجه و مواردی از این قبیل.

مزایا و معایب کسب درآمد از طریق آموزش مجازی

فواید کسب درآمد از طریق آموزش مجازی: این روش که امروزه بیشتر در میان مردم مرسوم شده است، می‌تواند فروش محصولات شما را افزایش دهد و از طرفی  پیشرفت روز به روز فناوری، موجب می‌شود تا شما با استفاده از ابزارهای جدید آموزشی، بتوانید نتایج حرفه‌ای و رضایت بخشی را بدست بیاورید.

در این بستر می‌توان دوره‌هایی را به عنوان مکمل بیزینس فعلی خود، برای فروش آماده کرد. همچنین

می‌توان با یادگیری تمام نکات مربوط به سامانه کلاس آنلاین ، دوره‌هایی را برای افراد علاقه‌مند به فریلنسرینگ تهیه کنیم زیرا امروزه رونق بسیاری پیدا کرده است.

نکات منفی کسب درآمد از طریق آموزش مجازی: دوره‌های آموزش مجازی باید در فرمت مناسب تهیه شوند، معمولا افراد ترجیح می‌دهند در زمان‌های کوتاه بین کارشان مثلا در مسیر رفت و آمد از این اموزش‌ها استفاده کنند؛ بنابراین باید طوری تهیه شوند که در این زمان‌ها قابل استفاده باشند. کسب درآمد شما از طریق آموزش مجازی مانند سایر راه‌های کسب درآمد، به نیاز شناسی مخاطب و میل او به خرید دوره‌‌های شما بستگی دارد. شما باید بتوانید جامعه هدف را با تبلیغات مناسب به خود جذب کنید که این امر مستلزم علم و تخصص کافی در حوزه‌ی تبلیغات است. قیمت گذاری دوره‌ها و کلاس‌ها هم باید به نحوی انجام شود که هم برای شما سودآوری داشته باشد و هم قشر دانشجو و محصل بتواند آن را خریداری کند.

جامعه‌ی هدف آموزش مجازی و برگزاری کلاس‌های آنلاین چیست؟

آموزش مجازی در نگاه اول موجب کاهش بسیاری از هزینه‌های اضافی می‌شود. به این صورت که شما با امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین و دوره‌های آموزشی به صورت مجازی، دیگر احتیاج به پرداخت هزینهَ‌ی جداگانه برای کلاس درس، میز و صندلی، کتاب و… نخواهید داشت. کاهش هزینه‌ها می‌تواند به صورت غیر مستقیم میزان سود دهی را افزایش بدهد. اما  مهم‌ترین شرط برای دستیابی به هدف کسب درآمد از طریق ورود به سامانه کلاس آنلاین و دوره‌های آموزش مجازی ، شناسایی جامعه هدف است.

برگزاری کلاس‌های آموزشی و دانشگاهی برای کارمندان

می‌توان گفت مهم‌ترین و اصلی‌ترین جامعه هدف برای آموزش مجازی، کارمندان مشغول به خدمتی است که امکان حضور فیزیکی در کلاس‌های دانشگاه را ندارند. شما می‌توانید به عنوان مدیر یک موسسه آموزشی مجوزهای لازم برای برگزاری کلاس‌های آنلاین را بگیرید و به صورت غیرحضوری دانشجو بپذیرید. کارمندان اغلب به دنبال ارتقا رتبه و ارتقا مدرک خود هستند اما شرایط کاری به آن‌ها فرصت شرکت در کلاس‌های دانشگاه را نمی‌دهد. بنابراین برگزاری کلاس‌های مجازی برای کارمندان می‌توان سود زیادی برای شما به ارمغان بیاورد.

چگونه از طریق کلاس آنلاین کسب درآمد کنیم

برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت

در هر سازمان و اداره‌ای، هرچند سال تغییراتی در دستورالعمل‌ها ایجاد می‌شود که مستلزم آموزش به کارکنان است. اما برگزاری کلاس‌های حضوری هزینه‌بر و امکان حضور کارمندان به صورت فیزیکی در این کلاس‌ها مشکل خواهد بود.

یکی از راه‌های کسب در آمد از طریق کلاس آنلاین، برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای کارمندان است. شما می‌توانید تمام محتوای مورد نظر خود را در قالب‌های متفاوت آموزش مجازی مانند فیلم، عکس، متن، فایل صوتی و… تهیه و در اختیار کارمندان قرار بدهید تا بتوانند هر ساعت از شبانه روز از آن استفاده کنند. البته امکان برگزاری آزمون‌های ضمن خدمت نیز وجود دارد که در این صورت کارمندان به راحتی می‌توانند به نتایج دسترسی داشته و آن‌ها را ارزیابی کنند.

برگزاری کلاس‌های کنکور

از دیگر مواردی که می‌توان از آموزش مجازی بهره گرفت، حیطه‌ی کلاس‌های کنکور است. در حال حاضر، عدالت آموزشی در نقاط مختلف وجود ندارد و دانش‌آموزان زیادی علی رغم استعداد و پشتکار، به منابع آموزشی مختلف دسترسی ندارند و از آموزش‌ها محروم هستند. یکی از اهداف مهم آموزش مجازی همین برقراری عدالت آموزشی در نقاط مختلف کشور است. با برگزاری کلاس‌های کنکور به صورت مجازی، تمامی دانش‌آموزان می‌توانند از آموزش‌های مختلف بهره مند شوند و صاحبان موسسات آموزشی هم می‌توانند از این طریق کسب درآمد داشته باشند.

از دیگر زمینه‌هایی که می‌توان از آموزش مجازی در آن‌ها استفاده و کسب درآمد کرد، می‌توان به کلاس‌های زبان، کلاس‌های رفع اشکال درسی و برگزاری همایش‌ها و سمینار‌ها اشاره کرد. برگزاری کلاس‌های آنلاین در این زمینه‌ها تا حد زیادی هزینه‌ها را کاهش داده و از آن طرف سود خوبی به برگزار کننده‌ها می‌رساند.

مراحل ایجاد دوره‌های آموزش در سامانه‌ کلاس آنلاین

اگر شما هم مشتاق هستید تا بدانید که چگونه می‌توانید در سامانه کلاس آنلاین تدریس کنید و یک دوره‌ی آموزشی را گردآوری کنید، با ما همراه باشید تا به اختصار مراحل برگزاری دوره‌های آموزشی را برایتان بازگو کنیم.

 • موضوعاتی که در آن‌ها تخصص کافی دارید و می‌توانید به دیگران هم انتقال دهید را لیست کنید و موضوع مورد نظر خود را از میان آن‌ها برای شروع کار انتخاب کنید.
 • قبل از شروع کار بازار هدف خود را دقیق تحلیل و بررسی کنید. مطلع شوید که آیا افراد حاضرند برای آموزش موضوع انتخابی شما هزینه کنند؟ در چه زمانی قادر به شرکت در این دوره‌ها خواهند بود؟ و دیگر مواردی که در مورد جامعه هدف باید بررسی شود.
 • اگر تشخیص دادید که بازار خوبی برای موضوع آموزشی‌تان وجود دارد، نوبت به تعیین سرفصل‌هایی می‌رسد که قرار است تدریس کنید. افرادی که این دوره‌ها را تهیه می‌کنند انتظار دارند که تمامی مباحث به صورت عمیق و مفهومی تدریس شوند تا نیازهای مخاطب به درستی برطرف شود.
 • بهترین روش را برای آموزش محتوای خود تعیین کنید. ممکن است بخواهید از روش‌های مختلفی مانند تهیه‌ی فیلم آموزشی، فایل متنی، فایل صوتی و… استفاده کنید؛ اما مهم است بدانید که کدام روش تدریس برای موضوع شما مفیدتر است.
 • وقت‌گیرترین مرحله و هزینه‌برترین آن، مرحله‌ی اجرای عملی دوره‌های اموزشی است. شما باید از یک لوگو و تم مشخص در تمام دوره‌های اموزشی خود استفاده کنید که این به برندینگ شما هم کمک می‌کند. باید فیلم‌های آموزشی را چندبار ببینید و متن‌ها را بخوانید و در صورت نیاز اصلاح کنید تا با کمترین مشکل به دست مخاطب برسد.
 • نحوه‌ی فروش و بستر فروش دوره‌های خود را معین کنید. شما می‌توانید هم در وبسایت شخصی خود و هم در وب‌سایت‌های مختص به دوره‌های آموزش مجازی، دوره‌های خود را برای فروش قرار بدهید.
 • پس از بارگذاری، مهم‌ترین بخش، تبلیغات برای جذب مخاطب و ترغیب آن برای خرید دوره‌ها است.
 • هرچند وقت یک بار باید محتوای آموزشی خود را بروز کنید. هیچکس مایل نیست برای اطلاعات قدیمی و منقضی شده هزینه کند؛ برای همین لازم است که اطلاعات جدید و مفید را به دوره‌های آموزشی خود اضافه کنید.

جمع بندی

چگونه از طریق کلاس آنلاین کسب درآمد کنیم

در این مطلب سعی کردیم تا تمام نکات مربوط به ایجاد کلاس مجازی را برایتان شرح دهیم  و راه‌های کسب درآمد در سامانه کلاس آنلاین را بازگو کنیم. شما می‌توانید با تولید محتوای صحیح و تبلیغات استاندارد، از امکانات کلاس آنلاین استفاده کنید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید.

شما میتوانید جهت هرگونه سوال یا درخواست سامانه برگزاری کلاس یا جلسات آنلاین الوکام و تست سامانه با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۷۰۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.