تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
کد خبر : 9903

نشست خبری «پوست»| شادترین نشست برای ترسناک‌ترین فیلم جشنواره

نشست خبری «پوست»| شادترین نشست برای ترسناک‌ترین فیلم جشنواره

نشست خبری «پوست»| شادترین نشست برای ترسناک‌ترین فیلم جشنواره برادران ارک به‌همراه تیم تهیه‌کننده فیلم از شرایط دشوار تولید فیلم سینمایی «پوست» در دمای منفی ۲۰ درجه گفتند. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری فیلم «پوست» همراه با خاطرات عوامل فیلم از مدت زمان تولید این فیلم در تبریز، برگزار شد.
نگاهی به «پدران» | مستقل به جای شبیه «فرهادی» بودننگاهی به “آتابای”| حکایت عشق بی عین، شین و قافنگاهی به فیلم «پوست»| رقص با «جن» بر دروازه دوزخدر ابتدای این نشست سحر عصر آزاد منتقد سینما درباره این فیلم گفت : فیلم پوست سینمای ترسناک را دوباره روشن کرده است آن هم با ریشه‌های ایرانی. این فیلم به شدت قصه‌گو است و از اینکه برادران ارک به ریشه‌ها و جغرافیای خودشون رجوع کردند بسیار عالی است. این نقطه قوتی است که باید قدر آن را دانست. به نظرم فرم و کارگردانی کار بسیار خوب است. به فرم‌های بصری جدید رسیده و نوآوری‌هایی خاصی داشته است.
در ادامه برادران ارک درباره ساخت فیلم به زبان‌ ترکی گفتند که ملت ما زبان‌های مختلف دارد، دوست داریم به زبان ترکی فیلم بسازیم اما شاید ..

نشست خبری «پوست»| شادترین نشست برای ترسناک‌ترین فیلم جشنواره

برادران ارک به‌همراه تیم تهیه‌کننده فیلم از شرایط دشوار تولید فیلم سینمایی «پوست» در دمای منفی ۲۰ درجه گفتند.

نشست خبری «پوست»| شادترین نشست برای ترسناک‌ترین فیلم جشنواره – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری فیلم «پوست» همراه با خاطرات عوامل فیلم از مدت زمان تولید این فیلم در تبریز، برگزار شد.

نگاهی به «پدران» | مستقل به جای شبیه «فرهادی» بودننگاهی به "آتابای"| حکایت عشق بی عین، شین و قافنگاهی به فیلم «پوست»| رقص با «جن» بر دروازه دوزخ

در ابتدای این نشست سحر عصر آزاد منتقد سینما درباره این فیلم گفت : فیلم پوست سینمای ترسناک را دوباره روشن کرده است آن هم با ریشه‌های ایرانی. این فیلم به شدت قصه‌گو است و از اینکه برادران ارک به ریشه‌ها و جغرافیای خودشون رجوع کردند بسیار عالی است. این نقطه قوتی است که باید قدر آن را دانست. به نظرم فرم و کارگردانی کار بسیار خوب است. به فرم‌های بصری جدید رسیده و نوآوری‌هایی خاصی داشته است.

در ادامه برادران ارک درباره ساخت فیلم به زبان‌ ترکی گفتند که ملت ما زبان‌های مختلف دارد، دوست داریم به زبان ترکی فیلم بسازیم اما شاید از نظر سرمایه و اقتصاد و گیشه دچار مشکل شود و برای همین باید دید که سرنوشت اقتصادی فیلم چه می‌شود تا بعد برای ساخت فیلم دیگر به زبان ترکی تصمیم بگیریم.

در این هنگام سؤال دیگری از برادران ارک شد که بهمن برای پاسخگویی پیش‌دستی کرد و با واکنش برادرش روبرو شد که "نوبت من است" و حضار خندیدند.

افشار موسیقی‌ساز فیلم درباره موسیقی فیلم گفت که موسیقی فیلم به دو پاره تقسیم می‌شود که بخشی از آن را روایت عاشیق ولی خواننده و نوازنده ترک فیلم انجام داد بخشی دیگر هم موسیقی فولکلور فیلم بود. موسیقی شمنیزم و مغولی فیلم دارد که فضای جن و پری در آن حس می‌شود. این ترکیب کار سختی بود و خواننده فیلم هم اتفاقی پیدا شد که با اینکه فارس زبان بود ترانه را به زبان آذری خواند.

ارک درباره بازیگران گفت که سراغ هادی حجازی‌فر هم رفتیم اما در نهایت جواد فتحی را که بر سرکار دیگری بود انتخاب کردیم. بهمن ارک گفت که در نتیجه دختر فیلم را بهمن و مرد را من انتخاب کردم که بار دیگر حضار خندیدند.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر , سینما ,

برادران ارک درباره انتخاب عاشیق اشاره کردند که برای عاشیق پیرترین عاشیق را انتخاب کردیم. ایشان قبول نمی‌کردند که با اصرار ما در نهایت آن را قبول کردند.

جواد فتحی بازیگر فیلم گفت که در تبریز جزو چهره‌های هنری‌ام و نمایش‌های مختلفی را روی صحنه برده‌ام و اینجا شاید چندان چهره‌ نباشم اما در دیار خودم شناخته شده‌ام. وی اشاره کرد که در سریالی با ۶۶ قسمت بازی کرده است.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر , سینما ,

بعد از فتحی عاشیق ولی خواننده و نوازنده فیلم گفت که از کارگردان و تهیه‌کننده به خاطر اشتغال‌زایی تشکر می‌کنم که این سخن او نیز با خنده و تشویق حضار روبرو شد. او در این نشست همراه با ساز موسیقایی خود آمده بود که سوژه عکاسان بود. او در ادامه گفت که شادی ما با شادی ملت است و امیدوارم که ملت همیشه شاد باشند. فتحی بار دیگر به شوخی گفت که اگر اسکار هم بگیرم دیگر با این دو برادر کاری نمی‌کنم.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر , سینما ,

مسعودی‌فر دیگر بازیگر فیلم درباره بازی خود گفت که این اولین تجربه سینمایی من بود و خیلی خوشحالم. همیشه افتخار می‌کنم که با این انسان‌ها تجربه سینمایی داشته باشم. باید اعتراف کنم که خیلی چیزها یادگرفتم.

برادران ارک درباره قصه و اساس فیلم خود گفتند که فیلم ما بر اساس داستان‌های محلی و افسانه‌ای ‌است که در زمان‌های مختلفی روایت شده است. مثلاً داستان شانه در قهوه‌خانه در زمان مشروطه روایت شده است. بهمن ارک درباره تولید فیلم در گونه‌های متفاوت سینمایی گفت که ما باید المان‌ها و فضاهای خاص خودمان را تجربه کنیم. امیدوارم مسیرمان را در فیلم‌سازی گم نکنیم.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره احساس مخاطب در هنگام تماشای فیلمشان گفت که دلهره و ترس از تبعات فیلم برای مخاطب است. ما درباره طلسم و جن‌گیری مطالعه و با اصحاب این فنون بحث کردیم. نظر ما در این باره همان حرف‌های عاشیق ولی بوده است که به صورت شعر در فیلم می‌خواند. شعرهایی که جمع کرده بودیم به فیلمنامه ما جهت داده است.

مصباح تهیه‌کننده درباره ساخت این فیلم گفت که با این زوج بعد از فیلم کوتاه حیوان آشنا شدم. در ابتدا متن خاصی نداشتند اما بعد از جلساتی به فیلمنامه رسیدند. از بچه‌های آذربایجان تشکر می‌کنم و باید اعتراف کنم که فیلم در استانداردهای جهانی است. در همه جای ایران استعداد هست و باید دیده شوند.
بهمن ارک گفت که اصرار مصباح باعث شد که فیلم را بسازم که این حرف وی با واکنش برادرش روبرو شد که گفت «فیلم را بسازیم» که بار دیگر حضار به این جدال دو برادر خندیدند.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر , سینما ,

پیشوایی فیلمبردار گفت که قلبمان برای این فیلم می‌تپید. آبیاک دیگر فیلمبردار فیلم گفت که این فیلم تجربه دوم من با ایشان بود؛ فیلم حیوان کار و تجربه اول من با برادران ارک بود. وی به شوخی گفت که برادران ارک کنار بخاری فیلمنامه می‌نویسند اما زیر منفی ۲۱ درجه فیلمبردای می‌کنند.

علیزاده طراح صحنه گفت که کار با این زوج بسیار سخت است. سکانس‌هایی بود که بهمن می‌گفت که برف می‌خواهیم و برعکس و‌ ما باید حتماً تغییر فصل را برای آنها ایجاد می‌کردیم. اخوان طراح دیگر صحنه گفت که آنها در لحظه کارهای سختی می‌خواهند که انجام بدهیم.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر , سینما ,

نشست خبری این فیلم جذاب‌ترین نشست خبری تمام جشنواره فجر ۳۸ بود که مدام با شوخی‌ها و طنازی‌های برادران ارک روبرو شد و تمام مدت نشست از حال و هوای خوبی برخوردار بود.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.