تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲:۰۷
کد خبر : 611030

«مدیرعامل صندوق اعتباری هنر» از بازنشستگی هنرمندان توسط «سازمان تامین اجتماعی» دست‌آوردسازی نمود!

«مدیرعامل صندوق اعتباری هنر» از بازنشستگی هنرمندان توسط «سازمان تامین اجتماعی» دست‌آوردسازی نمود!

«مدیرعامل صندوق اعتباری هنر» از بازنشستگی هنرمندان توسط «سازمان تامین اجتماعی» دست‌آوردسازی نمود! سینماپرس: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در جدیدتر شوتبلیغاتی و دست‌آوردسازی از اقدامات سازمان‌های دیگر؛ از بازنشستگی ۲ هزار و ۳۰۰ بیمه شده صندوق اعتباری هنر خبر داد و گفت: تاکنون ۶۲ هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از سوی صندوق

«مدیرعامل صندوق اعتباری هنر» از بازنشستگی هنرمندان توسط «سازمان تامین اجتماعی» دست‌آوردسازی نمود!

سینماپرس: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در جدیدتر شوتبلیغاتی و دست‌آوردسازی از اقدامات سازمان‌های دیگر؛ از بازنشستگی ۲ هزار و ۳۰۰ بیمه شده صندوق اعتباری هنر خبر داد و گفت: تاکنون ۶۲ هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از سوی صندوق به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شده‌ اند!

به گزارش سینماپرس، سید مجید پوراحمدی با اعلام این خبر و تشریح جزئیات ارائه خدمات بیمه تأمین اجتماعی به عنوان مهمترین اولویت صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: این مجموعه به عنوان بزرگترین مرجع حمایتی از اصحاب فرهنگ و هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور از بدو تأسیس تاکنون تعداد زیادی از فعالان فرهنگی و هنری کشور را برای بهره مندی از خدمات بیمه ای به سازمان تأمین اجتماعی معرفی کرده است و اکنون که بیست و یکمین سال تاسیس صندوق هنر را در پیش رو دارد، براساس آخرین آمار دریافت شده از سازمان تأمین اجتماعی (تا تابستان ۱۴۰۲) ۲ هزارو ۳۰۰ نفر از بیمه پردازان بر اساس سنوات پرداختی، به درجه بازنشستگی نائل آمده اند.

وی با بیان اینکه امروز صندوق هنر به مرحله ای رسیده که تعداد قابل توجهی از هنرمندان عضو و تحت پوشش در سال های اخیر به مرحله بازنشستگی رسیده‌اند، اظهار داشت: بیشترین فراوانی اعضایی که از طریق بیمه صندوق اعتباری هنر بازنشسته شده اند به ترتیب به هنرمندان رشته های موسیقی (۵۵۰ نفر)، سینمایی(۴۶۰ نفر)، تجسمی ( ۳۶۰ نفر) تعلق دارد.

پوراحمدی اضافه کرد: از این تعداد بالغ بر ۶۰۰ نفر از زمان آغاز به کار دولت مردمی تا تیرماه ۱۴۰۲بازنشسته شده اند.

وی در ادامه افزود: براساس بررسی های بعمل آمده، خدمات بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر، یکی از مهمترین سیاست های اجرایی دولت در بخش فرهنگ و هنر بوده است که رضایت فعالان این حوزه را نیز کسب کرده است.

مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: تاکنون ۶۲ هزار نفر از اعضا از سوی صندوق به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شده‌ و تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار گرفته اند.
وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با توجه به آمار هنرمندانی که از طریق صندوق هنر بازنشسته شده اند، برنامه های حمایتی ویژه برای آنها درنظر بگیریم.

پوراحمدی همچنین با اشاره به ارائه ۳۶ خدمت وطرح از سوی این صندوق اظهار داشت: یکی از طرح های در دست برنامه ریزی طرح "بازنشسته هنر" است که این طرح برای تکریم و پاسداشت تجربیات هنرمندان عزیزی است که از طریق صندوق هنر بازنشسته شده اند.

به گفته وی، این طرح شامل برنامه های ویژه حمایتی و طرح های رفاهی است که از جمله آنها می‌توان به برگزاری گردهمایی بازنشستگان صندوق هنر اشاره کرد.

پور احمدی تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر، طی سال های اخیر با اتخاذ تدابیر ویژه و بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در نهایت سرعت و سهولت، نسبت به ارائه خدمات بیمه تأمین اجتماعی به واجدان شرایط در سراسر کشور اقدام نموده است. بر این اساس قریب به ۲۲ هزار نفر از فعالان فرهنگی، هنری و قرآنی کشور در دولت مردمی به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.