تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
کد خبر : 61416

دندانپزشکی پیشگیری

دندانپزشکی پیشگیری

فهرست۱ دستورالعمل‌های بهداشت دهان و دندان۱.۱ نظافت حرفه‌ای۱.۲ معاینات دندانپزشکی۱.۳ غربالگری سرطان دهان۱.۴ سیلانت دندان۱.۵ درمان‌های فلوراید۱.۶ اولین بازدید کودک۱.۷ دندانپزشکی برای کودکان۱.۸ اهمیت مراقبت از دندان برای کودکان۱.۹ نظافت و معاینات لبخند سالم با یک دندانپزشکی حرفه‌ای شروع می‌شود. تیم دندانپزشکی اقداماتی را برای پاسخگویی به نیازهای همه بیماران از اولین دندان تا آخرین …

لبخند سالم با یک دندانپزشکی حرفه‌ای شروع می‌شود. تیم دندانپزشکی اقداماتی را برای پاسخگویی به نیازهای همه بیماران از اولین دندان تا آخرین دندان انجام داده است.

دندانپزشکان هر یک از بیماران خود را با استفاده از موارد زیر در نظر می‌گیرند:

  • تکنیک‌های تمیز کردن ملایم و کارآمد
  • حرفه‌ای‌های دلسوز و آموزش دیده
  • تیم متخصص با تجربه
  • محیطی آرام با در نظر گرفتن نیازهای شما

خدمات پیشگیرانه دندانپزشکان می‌تواند به شما کمک کند دهان سالم‌تری داشته باشید. ما مراقب سلامت دهان و دندان شما هستیم. برای جزئیات بیشتر در مورد خدمات دندانپزشکی پیشگیرانه به خواندن ادامه دهید.

دستورالعمل‌های بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان مهم است، یادگیری نحوه مراقبت صحیح از دندان‌ها می‌تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. ما می‌خواهیم دندان‌هایمان را سالم نگه داریم، به آن‌ها نیاز داریم تا کارهای زیادی را هر روز انجام دهند، از جمله گاز گرفتن، جویدن و حتی کنترل جریان هوا هنگام صحبت کردن. علاوه بر این، دندان‌های شما نقش مهمی در یکپارچگی استخوان فک شما دارند. علاوه بر این، دندان‌های شما نقش مهمی در یکپارچگی استخوان فک شما دارند. کمک به تمیز و قوی بودن دندان‌ها می‌تواند نقش مهمی در سلامت دهان و دندان و سلامت کلی شما داشته باشد.

نظافت حرفه‌ای

تمیز کردن دندان توسط متخصص بهداشت نقش مهمی در سلامت دهان و دندان شما دارد. متخصص دندانپزشک از این زمان برای از بین بردن پلاک‌های سفت شده و بررسی سلامت لثه‌ها استفاده می‌کند. متخصص دندانپزشک هر گونه تغییری را در بافت لثه شما، از جمله تحلیل رفتن لثه یا افزایش اندازه پاکت لثه، یادداشت خواهد کرد. در نهایت، دندانپزشک راهنمایی‌هایی در مورد تکنیک‌های صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ارائه می‌کند و به هر سوالی در مورد چگونگی بهبود بهداشت دهان و دندان پاسخ می‌دهد.

معاینات دندانپزشکی

معاینه دندان از این جهت مهم است که به دندانپزشک اجازه می‌دهد نگاه دقیق‌تری به ساختارهای داخل دهان داشته باشد. دندانپزشک به توسعه بیماری توجه خواهد کرد و بیماری یا آسیب را بررسی خواهد کرد. توصیه می‌کنیم که حداقل دو معاینه در سال همزمان با تمیز کردن دندان خود داشته باشید. پیدا کردن مشکلات در حالی که هنوز کوچک هستند و مدیریت آنها آسان است می‌تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما شود.

غربالگری سرطان دهان

بخشی از معاینه دندانپزشکی شما غربالگری سرطان دهان است. این غربالگری سریع و بدون درد است. فقط با یک کاوشگر در دست، جراح دندانپزشک به دنبال بافتی خارج از حالت عادی می گردد، این می‌تواند شامل تغییر در رنگ، بافت و ایجاد برجستگی‌ها یا توده‌ها باشد. یافتن هر یک از این ناهنجاری‌ها لزوماً نشانه سرطان نیست، اما ممکن است متخصص بخواهد از طریق بیوپسی نگاه دقیق تری داشته باشد تا احتمال سرطان را رد کند.

سیلانت دندان

قرار دادن سیلانت‌های دندانی یک ابزار پیشگیرانه عالی برای بیمارانی است که به کمک بیشتری برای شیارهای دندان خود نیاز دارند. سیلانت‌ها یک لایه پلاستیکی هستند که به حفره‌های دندان آسیاب شما می‌چسبند و به عنوان سدی بین دندان و هر گونه باکتری عمل می‌کنند. دندانپزشک متخصص برای تمام بیماران جوان خود سیلانت‌ها را توصیه می‌کند زیرا دندان‌های آسیاب دائمی جدید به آنها وارد می‌شود. دندانپزشک همچنین به بیمارانی که مناطقی روی دندان‌های آسیاب خود دارند که مواد غذایی و پلاک‌ها به راحتی گیر کرده و به سختی برداشته می‌شوند، سیلانت‌ها را توصیه می‌کنند.

درمان‌های فلوراید

مینای دندان ما مدام در حال از دست دادن و بازسازی مواد معدنی است. فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که ثابت شده است که دندان‌ها را تقویت می‌کند و از بروز پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند. دندانپزشکان می‌توانند با فلوراید تراپی به بازسازی مینای دندان شما کمک کنند. این باعث می‌شود استحکام بیشتری داشته باشید و به شما کمک می‌کند دندان‌های سالم‌تری داشته باشید.

اولین بازدید کودک

شما از قبل می‌دانید که رعایت بهداشت دهان و دندان چقدر برای شما مهم است. شما هر روز مسواک می‌زنید و نخ دندان می‌کشید. شما به طور مرتب دندان‌های خود را تمیز و معاینه می‌کنید. آیا می‌دانستید که فرزند شما به همین مراقبت نیاز دارد؟ آنها علاوه بر مسواک زدن روزانه، به مراقبت‌های دندانپزشکی حرفه‌ای نیز نیاز دارند.

کودک شما باید زودتر از آنچه فکر می‌کنید توسط دندانپزشک ویزیت شود. سلامت دندان از زمانی که کودک شما در رحم است شروع می‌شود و تا پایان عمر ادامه می‌یابد. خدماتی که دندانپزشکی کودکان در این خصوص می‌تواند به کودکان ارائه دهد راهنمایی دادن و دلگرمی دادن به بیماران کودک نیز می‌باشد. به طور کلی، دندانپزشکان تمایل دارند کودکان اولین ملاقات خود در مطب دندانپزشکی را از سن یک سالگی شروع کنند. متخصصان در مورد نحوه مراقبت صحیح از دندان‌های اولیه، نکاتی برای حفظ سلامت دندان‌ها و اطلاعاتی که در حال حرکت رو به جلو هستند برای کودکان و والدین آن‌ها توضیح خواهند داد.

دندانپزشکی برای کودکان

بسیاری از متخصصان دندانپزشک کودکان این موضوع را می‌دانند که کودکان مانند والدینشان به مراقبت‌های دندانپزشکی حرفه‌ای نیاز دارند، حتی اگر فقط دندان‌های شیری داشته باشند. دندان‌های شیری کودک شما ممکن است موقتی باشند، اما نقش مهمی دارند. از رشد گفتار گرفته تا یادگیری ابزارها تا داشتن لبخندی سالم و اجازه دادن به کودک شما برای مصرف طیف وسیعی از غذاها، پزشکان می‌خواهند این دندان‌ها تا جایی که می‌توانند سالم رشد کرده و رشد کنند.

اهمیت مراقبت از دندان برای کودکان

کودک شما نیز مانند شما نیاز به مراقبت‌های دندانپزشکی حرفه‌ای دارد، حتی اگر فقط دندان‌های شیری داشته باشد. دندان‌های شیری ممکن است موقتی باشند، اما چندین نقش حیاتی در دهان آن‌ها ایفا می‌کنند. آنها به کودک شما اجازه می‌دهند تا غذاهای متنوعی بخورد. آنها به کودک شما کمک می‌کنند تا گفتار مناسب را توسعه دهد. آنها نقش بسزایی در لبخند دوست داشتنی آنها دارند. مراقبت از دندان کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که این دندان‌ها سالم می‌مانند تا زمانی که دندان‌های بزرگسال آماده رویش شوند.

نظافت و معاینات

کودک شما باید هر شش ماه یکبار دندان‌های خود را به طور حرفه‌ای تمیز و معاینه کند که انجام این کار توسط دندانپزشک متخصص انجام می‌شود. با تمیز کردن، می‌توانیم حتی سرسخت‌ترین تجمع‌ها را از روی دندان‌های آن‌ها حذف کنیم.

دندانپزشک کودکان همچنین می‌توانند تمام نواحی دندان‌های آن‌ها را تمیز کنند، از جمله آن‌هایی که ممکن است به تنهایی نتوانند به طور موثر تمیز کنند. این به جلوگیری از ایجاد حفره و سایر مشکلات جدی سلامت دهان کمک می‌کند.

معاینات معمولاً در همان قرار ملاقات با نظافت انجام می‌شود. با یک معاینه، ساختارهای داخل دهان را بررسی می‌کنیم. ما نگاهی به دندان‌ها و لثه‌های آن‌ها می‌اندازیم و نشانه‌هایی از آسیب فیزیکی، پوسیدگی و بیماری لثه را بررسی می‌کنیم. معاینات این امکان را به دندانپزشکان خواهد داد تا علائم هشدار دهنده اولیه را تشخیص دهیم تا بتوانیم فوراً درمان را انجام دهیم. به طور معمول، درمان زودتر ارائه می‌شود، درمان کمتر تهاجمی نیاز دارد. این می‌تواند به ویژه برای کودکانی که در هنگام مراقبت از دندان مضطرب‌تر هستند مفید باشد. مراقبت زودهنگام همچنین از بروز مشکلات جدی‌تر در آینده جلوگیری می‌کند.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.