تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱
کد خبر : 594086

دلایل ریجکت‌ شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

دلایل ریجکت‌ شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

کانادا یکی از کشورهای بسیار عالی و مدرن است که هرساله مهاجران زیادی را پذیرش می‌کند. اداره مهاجرت این کشور برای اینکه مشکل کمبود نیروی کار خود را رفع کند؛ روش‌های مختلفی را پیش روی متقاضیان قرار می‌دهد که یکی از آنها صدور ویزای تحصیلی کانادا است. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین مشکلاتی که متقاضیان

کانادا یکی از کشورهای بسیار عالی و مدرن است که هرساله مهاجران زیادی را پذیرش می‌کند. اداره مهاجرت این کشور برای اینکه مشکل کمبود نیروی کار خود را رفع کند؛ روش‌های مختلفی را پیش روی متقاضیان قرار می‌دهد که یکی از آنها صدور ویزای تحصیلی کانادا است.

یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین مشکلاتی که متقاضیان در هنگام مهاجرت تحصیلی به کانادا ممکن است با آن روبرو شوند؛ ریجکت‌شدن درخواست ویزا است. همان‌طور که می‌دانید؛ تقاضا برای اخذ ویزا بسیار بالا است و زمان برای بررسی تمام این پرونده‌ها بسیار محدود است. به همین دلیل اداره مهاجرت کانادا با مشاهده کوچک‌ترین مشکلی در پرونده‌ها، درخواست ویزا را ریجکت خواهد کرد.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارید؛ باید دلایل ریجکت‌شدن ویزا از سوی دولت کانادا را بدانید تا بدون هیچ مشکلی قادر به تکمیل فرایند مهاجرت باشید. در ادامه این مطلب، به طور کامل این دلایل را بررسی خواهیم کرد تا بیشتر از پیش با آنها آشنا شوید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

قبل از اینکه با دلایل ریجکت‌شدن ویزای تحصیلی کانادا آشنا شوید؛ بهتر است که مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرایط  برای مهاجرت تحصیلی به کانادا را بدانید. موارد زیر، مهم‌ترین شرایط برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادا است:

  • داشتن پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی مورد تاًیید (DLI)
  • تمکن مالی برای خرج و مخارج تحصیل و زندگی
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه (درصورتی‌که دانشگاه از شما خواسته است)
  • متقاعدکردن آفیسر برای ترکِ کانادا بعد از اتمام تحصیل

همان‌طور که می‌بینید؛ داشتن پذیرش تحصیلی، قدم اول و شرطِ اصلیِ گرفتن ویزاست.

مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی

دانشگاه‌های معتبر و امکانات رفاهی بسیار عالی کشور کانادا باعث شده که هرساله افراد زیادی ادامه تحصیل در این کشور را در برنامه خود جای دهند. اما به دلایلی مختلفی ممکن است درخواست ویزا توسط اداره مهاجرت کانادا ریجکت شود و متقاضیان نتوانند فرایند مهاجرت را تکمیل کنند. مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم؛ مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی هستند.

عدم تمکن مالی

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرط‌های دولت کانادا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی، اثبات تمکن مالی است. یعنی متقاضیان باید در هنگام مهاجرت ثابت کنند که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا را دارند. هنگامی که اداره مهاجرت کانادا یا آفیسر پرونده را بررسی کند و متوجه ناتوانی متقاضی در پرداخت این هزینه‌ها شود؛ طبق ماده 220، باید درخواست اخذ ویزای او را رد کند.

عدم وابستگی به کشور مبدأ

یکی از مواردی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا باید در پرونده مهاجرت خود ذکر کنند این است که بعد از اتمام تحصیل قصد ماندن در کشور کانادا را ندارند. اگر این افراد نتوانند آفیسر را برای بازگشت و حس وابستگی به کشور خود متقاعد کنند؛ قطعاً درخواست ویزا را ریجکت خواهد کرد.

ارائه‌ندادن دلایل کافی برای تحصیل در کانادا

متقاضی مهاجرت به کانادا باید به طور کامل دلایل خود را برای مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل در این کشور ارائه کند. اگر این افراد نتوانند دلایل و اسناد کافی را ارائه کنند؛ طبق قانون بند 219، اداره مهاجرت کانادا درخواست اخذ ویزا را ریجکت خواهد کرد.

استادی پلن نامناسب

استادی پلن یعنی اینکه متقاضی به طور کامل و دقیق توضیح دهد که کشور مبدأ به تحصیل در این رشته نیاز دارد. اگر آفیسر متقاعد نشود که تحصیل در رشته موردنظر باعث پیشرفت شغلی متقاضی می‌شود؛ درخواست ویزای تحصیلی را رد خواهد کرد.

وجود نقص در مدارک ارائه شده

یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، ارائه مدارکی است که کشور کانادا از متقاضیان درخواست کرده است. این مدارک زیاد هستند و هرکدام از اهمیت زیادی برخوردار هستند. درصورتی‌که آفیسر متوجه نقص در این مدارک شود یا یک مدرک جعلی را میان آنها پیدا کند؛ سریعاً درخواست متقاضی را رد خواهد کرد.

سوابق سفرهای قبلی

اینکه متقاضی قبل از ارائه درخواست سابقه سفرهای مختلفی داشته باشد؛ می‌تواند در روند درخواست ویزای تحصیلی کانادا آن تأثیر مثبتی داشته باشد. اما در بعضی از مواقع ممکن است به دلیل نداشتن سفرهای قبلی، آفیسر برای صدور اخذ ویزا قانع نشود. معمولاً آفیسر احساس می‌کند که نداشتن سفر خارجی، به معنی ناتوانی در تأمین هزینه‌ها است.

دلایل ریجکت‌ شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

سابقه علمی ضعیف

یکی دیگر از موارد مهم و تأثیرگذاری که باید متقاضیان در هنگام ارسال درخواست اخذ ویزا به آن دقت کنند؛ سابقه علمی است. درصورتی‌که این افراد نتوانند توانایی تحصیلی خود را ثابت کنند؛ اداره مهاجرت کانادا درخواست آنها را رد خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که متقاضی نباید از درس و تحصیل فاصله زیادی گرفته باشد.

تسلط به زبان خارجی

تسلط به زبان خارجی از جمله مهم‌ترین شرط‌های تحصیل در کانادا است. متقاضیان باید حتماً نمره قبولی در آزمون‌های تعیین شده از طرف اداره مهاجرت کانادا را اخذ کنند. درصورتی‌که نمره مدرک زبان به حد موردنظر نرسد؛ آفیسر درخواست ویزا را ریجکت خواهد کرد.

بهترین راه برای جلوگیری از ریجکت ویزای تحصیلی

همان‌طور که گفتیم؛ دلایل ریجکت‌شدن ویزای تحصیلی کانادا بسیار زیاد هستند و افراد در هنگام ارسال درخواست، باید به بسیاری از مسائل دقت کنند. بهترین و مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از ریجکت‌شدن درخواست، استخدام وکیل مهاجرتی کانادا است. توانایی و دانش وکیل مهاجرتی در امر اخذ ویزای تحصیلی، باعث می‌شود که متقاضیان در کمترین زمان ویزای خود را اخذ کرده و فرایند مهاجرت را کامل کنند.

در نهایت مهاجرت تحصیلی به کانادا، یکی از بهترین و رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است که معمولاً افراد بسیار زیادی از آن استفاده می‌کنند. یکی از مشکلاتی که ممکن است در این راه گریبان‌گیر متقاضیان شود؛ ریجکت درخواست ویزا از طرف اداره مهاجرت کانادا است. در این مطلب به طور کامل دلایل ریجکت‌شدن ویزای تحصیلی را مورد بررسی قرار دادیم تا با اطلاعات بیشتری فرایند مهاجرت را آغاز کنید.

 

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.