تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۹:۴۹
کد خبر : 610867

«حسن روح الامین» از «فتح قریب» خود رونمایی کرد

«حسن روح الامین» از «فتح قریب» خود رونمایی کرد

«حسن روح الامین» از «فتح قریب» خود رونمایی کرد سینماپرس: شان مورای مستندساز ایرلندی در اختتامیه جشنواره «صبح» خطاب به ایرانی ها بیان کرد شما رهبرانی دارید که محیطی آرام برایتان ساخته‌اند تا بتوانید به‌راحتی از آرمان فلسطین حمایت کنید. به گزارش سینماپرس، با رونمایی از «فتح قریب» جدیدترین تابلو نقاشی حسن روح الامین برای

«حسن روح الامین» از «فتح قریب» خود رونمایی کرد

سینماپرس: شان مورای مستندساز ایرلندی در اختتامیه جشنواره «صبح» خطاب به ایرانی ها بیان کرد شما رهبرانی دارید که محیطی آرام برایتان ساخته‌اند تا بتوانید به‌راحتی از آرمان فلسطین حمایت کنید.

به گزارش سینماپرس، با رونمایی از «فتح قریب» جدیدترین تابلو نقاشی حسن روح الامین برای مردم فلسطین و بخش ویژه نکوداشت اسراء البحیصی بانوی خبرنگار شبکه العالم در غزه، آیین اختتامیه دومین رویداد بین‌المللی رسانه‌ای «صبح»، در قالب جمعی محدود از هنرمندان ایرانی و مهمانان ویژه از کشورهای مختلف و با حضور رئیس سازمان صداوسیما و تعدادی از معاونان و مدیران سازمان در سالن خورشید مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

این رویداد در حالی به اختتامیه رسید که رئیس‌جمهور شهید کشورمان با حضور و سخنرانی در این مراسم موافقت اجمالی کرده بود و جشنواره «صبح» در تدارک برگزاری اختتامیه با حضور آیت‌الله رئیسی بود.

نکوداشت اسراء البحیصی؛ قهرمان رسانه‌های مقاومت

نکوداشت اسراء البحیصی، بانوی خبرنگار شبکه العالم در غزه برای مجاهدت رسانه‌ای درخشان در انعکاس جنایات رژیم صهیونیستی و افشای نسل‌کشی بی‌رحمانه علیه مردم مظلوم غزه، مهم‌ترین برنامه رویداد اختتامیه جشنواره «صبح» بود که با تقدیر ویژه رئیس رسانه ملی از او همراه بود.

در بخشی از متن تقدیرنامه جبلی از این خبرنگار نمونه و فداکار آمده است: «خواهر عزیز مجاهده‌ام! تردید نکن که گرچه جسممان کنار تو در غزه خونین نبوده؛ روح، یاد و قلب ما با تو در آن معرکه نبرد حق و باطل، جنگ حقیقت و دروغ و پیکار صاحبان واقعی خاک فلسطین و غاصبان آن حاضر بوده و دلاوری‌های شجاعانه‌ات را هر روز و شبِ جهاد بزرگ تو برای رساندن صدای بی‌صدایان غزه، به چشم دیده‌ایم.»

جوایز برندگان جشنواره بین المللی صبح به برگزیدگان هیات‌های داوری در بخش اصلی با درونمایه «رسانه و نظم نوین جهانی» مبتنی بر ارزشمندی هویت‌های محلی و منطقه‌ای، معنویت‌گرایی و اقتدار فرهنگی، اصالت خانواده، گفتمان مقاومت و استکبارستیزی و در بخش تولیدات رسانه‌ای معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در بخش ویژه‌ فلسطین اهدا شد.

برندگان بخش اصلی

جایزه بهترین ولاگ به ریچارد مدهرست از کشور انگلستان برای مجموعه‌ فعالیت‌هایش در این حوزه تعلق گرفت.

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه به سیدمحسن پورمحسنی شکیب برای انیمیشن «پوتین» رسید.

جایزه بهترین مستند به علیرضا دهقان برای «ایساتیس» اهدا شد.

جایزه بهترین موشن‌گرافیک به شبکه العالم تعلق گرفت.

جایزه بهترین درام رادیویی را جواد پیشگر، کارگردان رادیو نمایش دریافت کرد.

جایزه بهترین برنامه رادیویی نیز به هانیه پیرامی رسید.

جایزه بهترین مستند رادیویی به فرشید زبوری اهدا شد.

جایزه بهترین گزارش خبری به گیتی محمدی تعلق گرفت.

جایزه بهترین برنامه تلویزیونی نیز به برنامه «عالمکم» از شبکه العالم سوریه تعلق گرفت که به باسل ابوشش، تهیه‌کننده این برنامه اهدا شد.

برندگان بخش معاونت برون مرزی

جایزه بهترین برنامه رادیویی به عبدالهادی فروغیان رسید.

همچنین جایزه بهترین گزارش خبری رادیویی به غلام عباس حیدری اهدا شد.

جایزه بهترین نماهنگ به ضحی شهریاری رسید.

بهترین برنامه ترکیبی تلویزیونی، به برنامه «EXPOSE» از شبکه پرس تی وی اعلام شد که مروه عثمان تهیه‌کننده و مجری آن این جایزه را دریافت کرد و بهترین برنامه تلویزیونی گفت‌وگو محور این بخش نیز به «دردشة» از شبکه العالم سوریه رسید.

جایزه بهترین آنونس رادیویی به محدثه احمدی اهدا شد.

جایزه بهترین مستند به رضوان مرتضی، مستندساز لبنانی برای مستند ایران و عراق رسید.

جایزه بهترین پوشش خبری تلویزیونی به شبکه پرس تی‌وی تعلق گرفت.

جایزه بهترین گزارش خبری تلویزیونی نیز به مارچلو علی سانچز از شبکه هیسپان تی وی رسید.

جایزه بهترین برنامه رادیویی را عاطفه عرفانی دریافت کرد.

تقدیر ویژه برای بهترین پادکست از فاطمه باقری انجام شد.

تقدیر ویژه بهترین مجله رادیویی نیز به ساناز احسانی اختصاص یافت.

بهترین وب‌سایت این بخش، سایت پرس تی وی اعلام شد که جایزه آن به سیدظفر مهدی مدیر وب‌سایت اهدا شد.

جایزه بهترین شبکه اجتماعی نیز به صفحه شبکه پرس تی‌وی در شبکه اجتماعی X اهدا شد که جایزه آن را احسان فتاحی، مسئول بخش شبکه‌های اجتماعی وب‌سایت پرس تی‌وی دریافت کرد.

برندگان بخش ویژه فلسطین

جایزه بهترین نماهنگ به علی احمد دیاب از کشور کویت رسید.

بهترین فیلم کوتاه، اثر سعید ملتجی از کشور ایران بود که جایزه این بخش را دریافت کرد.

جایزه بهترین پوشش خبری نیز به شبکه «فلسطین الیوم» از کشور فلسطین رسید.

جایزه بهترین تصویرسازی کارتونی به کارلوس لاتوف از کشور برزیل تعلق گرفت.

بهترین برنامه تلویزیونی PALESTINE DECLASSIFEID از شبکه پرس تی وی شد و جایزه ویژه جشنواره برای نوآوری در حمایت از فلسطین و مقابله با نفرت‌پراکنی صهیونیستی به STOP ZIONIST HATE تعلق گرفت.

جایزه شهروندخبرنگار به احمد ابوالروس از کشور فلسطین برای ثبت لحظه و جهانی‌سازی تصاویر شهادت و وداع با «ریم، روح الروح» رسید.

جایزه بهترین موشن‌گرافیک به شبکه پرس تی‌وی اهدا شد.

جایزه بهترین گزارش خبری تلویزیونی به علی شعیب خبرنگار شبکه المنار تعلق گرفت.

جایزه بهترین پادکست در قالب ۲ اثر منتخب به عباس منتقم از ایالات متحده و فاطمه روشن رسید.

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه به محمد لطفعلی از ایران اهدا شد.

همچنین، جایزه بهترین تصویرسازی گرافیکی را احمد وجدان‌نژاد از ایران دریافت کرد.

جایزه بهترین تصویرسازی؛ نقاشی و پوستر به میکاییل براتی از ایران رسید.

جایزه محتوای مکتوب به علی ابوجبرا از کشور لبنان رسید.

جایزه بهترین مستند نیز به احسان شادمانی از ایران برای «آن هفت روز» تعلق گرفت.

جوایز و تقدیرهای ویژه «صبح» از فعالان رسانه‌ای مستقل

تجلیل از مروه عثمان از جمله بخش‌های دیگر این مراسم بود. او با دریافت جایزه‌اش بیان کرد: این جایزه را به دختر ۶ ساله فلسطینی تقدیم می کنم که سمبلی است برای کسانی که جان شان را در اراضی اشغالی در فلسطین از دست دادند.

احمد کابالو دیگر چهره این مراسم بود که «جایزه ویژه دبیر جشنواره» را برای نقش رسانه‌ای «آفریقا استریم» در نشان دادن هویت‌های محلی و منطقه‌ای از آفریقا دریافت کرد.

وی در سخنانی گفت: باید در مقابل کسانی‌که با مقاومت و ایستادگی از جان خود می‌گذرند، سر تعظیم فرود آورد؛ در برابر این افراد و مقاومتی که مردم فلسطین در این روزها از خود نشان دادند.

«جایزه ویژه بخش فلسطین» نیز به سهاد خطیب برای نقاشی‌های تاثیرگذارش برای نشان‌دادن مظلومیت مردم فلسطین و نسل‌کشی در غزه رسید.

همچنین تاد هیکی، فعال رسانه و طنزپرداز ایرلندی برای فعالیت اثرگذار در حوزه مجازی برای فلسطین تقدیر شد که در سخنانی بیان کرد: رسانه های غربی سعی دارند جو ایران‌هراسی را القا کنند؛ اما مردم ایران مردمی باوقارند و در وضعیت و شرایطی که امروز به وجود آمده است، مقاومت باید ادامه داشته باشد.

رونمایی از «فتح قریب»؛ جدیدترین اثر حسن روح‌الامین

در ادامه این مراسم از جدیدترین تابلو نقاشی حسن روح الامین رونمایی شد که با موضوع اقتدار مقاومت و مظلومیت مردم غزه ترسیم شده است.

روح الامین درباره تصویر نقاشی شده در این تابلو گفت: این تصویر از آیه نصر من الله و فتح قریب گرفته شده است.

رضوان مرتضی، ازجمله مهمانان غیرایرانی و برندگان جشنواره در دور دوم، در سخنانی بیان کرد: ما نسبت به غزه کوتاهی کرده‌ایم. واقعیت این است که غزه بیش از این‌ها به کمک ما نیاز دارد و من از جشنواره «صبح» که روزنامه‌نگاران و فیلمسازان را از سراسر کشورها دعوت کرد تا در این مراسم حضور داشته باشند و به غزه بپردازند، تشکر می‌کنم.

«صبح» دریچه امیدی برای آرمان‌خواهان فلسطین در دنیا

شان مورای مستندساز ایرلندی و از داوران این مراسم نیز خطاب به مهمانان ایرانی مراسم گفت: شما دارای رهبران و مسئولانی هستید که محیطی آرام و انقلابی برای شما ساخته‌اند تا بتوانید به‌راحتی از آرمان فلسطین حمایت کنید.

وی اضافه کرد: ما در کشورهای اروپایی در جوی زندگی می‌کنیم که سیاست مردم و افکار عمومی با سیاست مقامات مغایر است. ازاین‌رو، امیدوارم این جمع و حمایت از فلسطین ادامه یابد.

ایگور لوپاتونک، فیلمساز و دیگر داور این بخش نیز در سخنانی عنوان کرد: وقتی در حوزه مقاومت صحبت می‌کنیم، باید به تلاش‌ها و کوشش‌هایی اشاره کنیم که همه خبرنگاران و ‌روزنامه‌نگاران برای کشف حقیقت دارند. سخن از واقعیت و حقیقت گاهی دشوار است؛ چراکه فشارها زیاد است. اما این نباید رسالت ما را در خبرنگاری زیر سوال ببرد. گاهی حقیقت گفتن تنها راه برای حمایت از یک جنبش است.

دومین جشنواره رسانه‌ای «صبح» از سی‌ام اردیبهشت تا یکم خرداد، با دبیری محسن یزدی برگزار شد. در این رویداد بین المللی بیش از ۳ هزار اثر داخلی و خارجی مورد بررسی و داوری قرار گرفت و طی آن بیش از ۳۳ مهمان از میان اندیشمندان، مستندسازان، خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای شاخص کشورهای مختلف در ایران حضور یافتند که با برگزاری سه نشست تخصصی در پردیس سینمایی ملت و کارگاه‌های متعدد در دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی-رسانه‌ای، تجارب هنری و رسانه‌ای‌شان را با برنامه‌سازان، فیلمسازان، هنرمندان، روزنامه‌نگاران و دانشجویان ایرانی به اشتراک گذاشتند.

اختتامیه این رویداد بین‌المللی با حضور پیمان جبلی رئیس رسانه ملی، مهدی مجتهد قائم‌مقام اجرایی و رئیس حوزه ریاست، وحید جلیلی قائم‌مقام در امور فرهنگی، احمد نوروزی معاون برون‌مرزی، محسن برمهانی معاون سیما، حسن عابدینی معاون امور استان‌ها، سیدتقی سهرابی معاون حقوقی و امور مجلس و حسین قرایی مدیرکل روابط‌عمومی صداوسیما و مهمانان داخلی و خارجی، مدیران و همکاران رسانه ملی برگزار شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.