تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۱
کد خبر : 608936

حجت الاسلام دکتر محسن قمی

جمع تعدادی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی در مورد دهه فجر و یوم الله 22 بهمن صحبت کردند

جمع تعدادی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی در مورد دهه فجر و یوم الله 22 بهمن صحبت کردند

دکتر محسن قمی، معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، در جمع تعدادی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی در مورد دهه فجر و یوم الله 22 بهمن صحبت کردند. ایشان ابراز کردند که مشارکت مردم در مراسمات دهه فجر نشان از اخلاص و تعهد عمیق

دکتر محسن قمی، معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، در جمع تعدادی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی در مورد دهه فجر و یوم الله 22 بهمن صحبت کردند. ایشان ابراز کردند که مشارکت مردم در مراسمات دهه فجر نشان از اخلاص و تعهد عمیق مردم نسبت به انقلاب اسلامی است. در مدت 45 سال پس از انقلاب، ما همچنان سالگرد انقلابمان را به شکلی مردمی جشن می‌گیریم، نه به صورت رسمی توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی. این موضوع متفاوت از سایر انقلاب‌ها است؛ بعد از ۲۰ سال از انقلاب فرانسه، هیچ اثری از آن باقی نمانده بود و ناپلئون بناپارت قدرت را در دست گرفت و از شعارهای انقلاب چنانکه برابری و برادری و آزادی، پیروی نکرد. در انقلاب روسیه نیز، استالین پس از مدت کوتاهی بر سر کار آمد و جنایاتی بدتر از خاندان تزاری را تکرار کرد. اما مردم ایران پس از چهار دهه از انقلاب، همچنان به شعارهای اصلی انقلاب، از جمله استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، پایبند هستند.

دکتر قمی ادامه دادند و اظهار کردند که انقلاب اسلامی سه ویژگی دارد که مردم را در صحنه نگه داشته است. اولین ویژگی آن صداقت مسئولین بالاروند نظام با مردم است. امام و رهبری همواره با مردم صادق بوده‌اند و تلاش کرده‌اند تا مسئولین دیگر نیز با مردم صادق باشند. البته ممکن است عملکرد برخی از مسئولین با سیره رهبری و امام همخوانی نداشته باشد، اما صداقت امامان انقلاب رایج در سیاستمداران ایران است.

در ادامه، دکتر قمی به اهمیت حفظ کرامت انسان‌ها در منظومه اندیشه سیاسی اسلامی اشاره کردند. امام خمینی هیچگاه اجازه نمی‌داد که کرامت انسان‌ها آسیب ببیند و کرامت در گفتمان قرآن و اهل بیت (علهم السلام) بسیار حائز اهمیت است. همچنین مردم ایران از این نظر که فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) را در برابر چالش‌ها و تهدیدها حفظ کرده‌اند، بسیار تحسین‌برانگیزند.

در نهایت، دکتر محسن قمی به اهمیت آموزش و پرورش جوانان در قالب انقلاب اسلامی اشاره کرد. ایشان تأکید کردند که آموزش و پرورش می‌تواند از طریق ترویج فرهنگ انقلابی و ارزش‌های اسلامی، جوانان را به سمت ارتقای دینامیک انقلاب هدایت کند و تشکیلات فرهنگی جوانان باید به عنوان پایگاهی برای ترویج اصول انقلاب اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.

در خلاصه، در سخنان دکتر محسن قمی در مورد دهه فجر و یوم الله 22 بهمن، بر اهمیت مشارکت مردم در مراسمات دهه فجر، صداقت مسئولین با مردم، حفظ کرامت انسان‌ها و آموزش و پرورش جوانان به عنوان عواملی که انقلاب اسلامی را در برابر چالش‌ها و تهدیدها پابرجا نگه داشته‌اند، اشاره شده است.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام رهبری، سیاست استقلال در برابر بیگانگان را مهمترین مصداق حفظ کرامت مردم دانسته و بیان کرد: «این یک افتخار است که تصمیمات جمهوری اسلامی در داخل کشور گرفته می‌شود نه در سفارتخانه‌های خارجی. ما در جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیدیم که برای پیشرفت کشور به انرژی هسته‌ای نیاز داریم. همچنین به این نتیجه رسیدیم که ما نباید بمب هسته‌ای داشته باشیم و در هر دو جهت موفق شدیم. امروز ما در صنایع هسته‌ای جزء چند کشور برتر دنیا هستیم. 23 فروردین 1382، برای اولین بار جوانان ما توانستند تکنولوژی غنی سازی اورانیوم را به دست بیاروند. در آن زمان معدل سنی دانشمندان هسته‌ای ما 26 سال بود. این نسل، نسلی است که در انقلاب اسلامی رشد کرده و برای کشور پیشرفت و افتخار به ارمغان آورده‌است.»

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان، در ادامه سخنان خود، عدالت امامین انقلاب را یکی دیگر از عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی دانسته و گفت: «سومین عاملی که مردم را پای انقلاب نگه داشته است، عدالت رهبران انقلاب است. مقام معظم رهبری ذره‌ای از مسیر عدالت تخطی نکرده‌اند. البته خدا باید برخی از مسئولین را هدایت کند.» حجت الاسلام قمی، در ادامه به خاطره‌ای جالب از زهد و تقوای رهبر انقلاب در جلسات خصوصی اشاره کردند: « گاهی اوقات رهبر انقلاب ملاقات‌هایی دارند که رسانه‌ای نمی‌شود. برخی از دیدارها با علما و مراجع است. یک بار آیت الله جوادی آملی در دفتر رهبری مهان ایشان بودند. در وقت ناهار یکی از فرزندان آقا هم سر سفره نشستند. رهبری به فرزندشان فرمودند که خانه نزدیک است، برو خانه ناهار بخور و برگرد. آقای جوادی به آقا گفتند که من از ایشان خواستم که در جلسه باشند. آقا فرمودند که شما مهمان دفتر هستید و این سفره از بیت المال است، اما ایشان مهمان دفتر نیست و نمیتواند از این غذا استفاده کند.»

حجت الاسلام قمی، همچنین به بیان خاطره‌ای دیگر از مقام معظم رهبری درباره رعایت زهد در زندگی شخصی ایشان پرداختند: « یک بار مقام معظم رهبری به مشهد سفر کرده بودند و بنابر برخی ملاحظات امنیتی با هواپیمای نظامی به تهران بازگشتند. هنگام سوار شدن به هواپیما یکی از بستگان ایشان نیز که همراه ایشان بود سوار هواپیما شد. رهبری به ایشان فرمودند که در این شهر ایستگاه قطار هست، شما بلیط تهیه کنید و با قطار به تهران بیایید. برخی از همراهان به ایشان اعتراض کردند که این هواپیما در هرصورت به تهران بازخواهد گشت و حضور این فرد از بستگان شما هزینه‌ای تحمیل نخواهد کرد. اما استدلال آقا این بود که نباید نفس خودمان را به استفاده غیر ضروری از بیت المال برای خود و نزدیکانمان عادت دهیم.»

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری، ضمن اشاره به افزایش چشمگیر قدرت ایران و محور مقاومت در معادلات بین المللی، درباره رشد تجارت خارجی ایران گفت:« امروز دو ابر قدرت، یعنی آمریکا و انگلیس دست به دست هم داده‌اند تا با انصارالله یمن مقابله کنند. اما روز به روز کشتی‌های آنها بیشتر آسیب می‌بیند و ناو تدارکاتی آنها در جریان نبرد با انصارالله آسیب جدی دیده است. اوباما یک روز گفت که میخواهم کاری کنم که یک دلار وارد ایران نشود و یک بشکه نفت هم صادر نشود. امروز به برکت مدیریت رهبر انقلاب نفتمان را به نحوی که بخواهیم صادر می‌کنیم. امروز ما 91 میلیارد دلار تبادل تجاری با چین داریم. 52 میلیارد دلار تبادل تجاری با روسیه داریم. 22 میلیارد تبادل تجاری با عراق داریم و نزدیک 7 میلیارد دلار هم تبادل با هند داریم.»

حجت الاسلام قمی در پایان، به شکست‌های مکرر رژیم صهیونیستی در جنگ با مردم مظلوم غزه اشاره کرد: «تنها چیزی که در جنگ غزه گیر صهیونیست ها آمد ارتکاب جنایت بود، اما نتوانستند یک اسیر را آزاد کنند و نتوانستند اکثر تونل‌ها حماس را کشف کنند و نتوانستند رهبران اصلی حماس را ترور کنند و نتوانستند مردم را از غزه خارج کنند و جز ننگ و نکبت چیزی گیرشان نیامد و همه مردم دنیا به جنایتکاری اسرائیل و مظلومیت مردم غزه ایمان آورده‌اند.»

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 13 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.