تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
کد خبر : 593305

توضیحات مهم دولابی درباره کار کردن زنان

توضیحات مهم دولابی درباره کار کردن زنان

توضیحات مهم دولابی درباره کار کردن زنان به گزارش منیبان، حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی ۱۱ فروردین در حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: در آیات سوره اعراف به ماجرای فرعون و تقابل او با بنی اسرائیل اشاره شده که مهم‌ترین سیاستی که فرعون برای تسلط بر بنی اسرائیل در پیش گرفت

توضیحات مهم دولابی درباره کار کردن زنان

به گزارش منیبان، حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی ۱۱ فروردین در حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: در آیات سوره اعراف به ماجرای فرعون و تقابل او با بنی اسرائیل اشاره شده که مهم‌ترین سیاستی که فرعون برای تسلط بر بنی اسرائیل در پیش گرفت انهدام کانون خانواده بود، این موضوع در آیه ۱۴۱ سوره اعراف مورد اشاره است.

وی با بیان اینکه فرعون از طریق کشتن پسران و بی حیا نمودن بانوان تلاش نمود بنی اسرائیل را تحت سلطه اهداف خود قرار دهد، گفت: سلب حیا از زنان بنی اسرائیل و کشتن کودکان بنی اسرائیل سیاست دائمی فرعون بود و در کنار جلوگیری از ظهور منجی بازهم بعد از ظهور حضرت موسی(ع) فرعون فرزندان بنی اسرائیل را به قتل می‎رساند که در آیه ۱۲۷ سوره اعراف به آن اشاره شده است.

وی تاکید کرد: اقدام شوم فرعون ابعاد گوناگونی داشت که امروزه هم فرعونیان زمان، آن ها را دنبال می‌کنند که اولین مسئله از بین بردن نیروی جوانی است. اگر زنان جامعه به واسطه بی حیایی در خدمت استکبار قرار گیرند تشکیل خانواده به تاخیر می‌افتد و جامعه دچار بحران جمعیت شده و امکان مقابله با استکبار را از دست خواهد داد.

استاد حوزه علمیه اضافه کرد: اگر کانون خانواده ضربه بخورد جامعه نیز قدرت حرکت را از دست خواهد داد و فرعون با کشتن مردان و کنیز گرفتن زنان تلاش می کرد کانون خانواده را در بنی اسرائیل متلاشی نماید. امروز هم سیاست فرعونی به شکل دیگری روی داده است که اولین آن قتل خاموش مردان به وسیله سلب غیرت و از بین بردن روحیه مردانگی است.

وی افزود: قتل خاموش اخلاقی مردان در حال روی دادن است و تمدن منحوس غربی مردان را به سمت بی غیرتی سوق داده و با گسترش خوشگذرانی غربی و تفریحات نامشروع در صدد انهدام کانون خانواده است.

سخنران حرم حضرت معصومه (س) بیان کرد: دشمنان در حال تلاش هستند این وضعیت اسفناک غربی و فرعونی را در جامعه اسلامی حاکم نماید و با ترویج سبک زندگی غربی در فضای مجازی در صدد کشتن روحیه غیرت مردان و زدودن روحیه فساد ستیزی جوانان اسلامی هستند.

حاج ابوالقاسم تاکید کرد: سلب حیا از بانوان در مسیر اهداف مادی گرایان در دستور کار تمدن غربی است و یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های تمدن غربی جولان زنان بی حیا در سطح جامعه و ترویج بی حیایی است و تلاش می‌کنند زنان را به عنوان کالا و وسیله لذت جویی در جامعه عرضه نمایند.

وی افزود: غیرت و حیا در جامعه اسلامی به عنوان مهم ترین ارکان اخلاقی مطرح بوده و باعث شده است بنیان خانواده در جامعه اسلامی از استحکام بیشتری برخورد دار باشد. راهبرد اصلی دشمن برای تسلط در جامعه اسلامی با سلب غیرت از مردان و زدودن حیا از بانوان صورت می‌گیرد که تلاش می‌شود با کنار گذاشتن حجاب زنان این بستر آماده شود.

سخنران حرم حضرت معصومه (س) یادآور شد: کنار رفتن حجاب آغازی برای پیاده سازی نقشه‌های فرعونی دشمن در راستای انهدام و تضعیف کانون خانواده است به همین خاطر از مسئولان درخواست می‌کنیم با جدیت تمام با عوامل ترویج ناهنجاری‌ها از جمله کشف حجاب مقابله کنند و از ملامت، ملامت کنندگان هراسی نداشته باشند.

وی گفت: تلاش برای کم اهمیت نشان دادن جایگاه مادری و شکستن قداست این جایگاه مقدس از تلاش‌های دشمنان است به گونه‌ای که دشمنان سعی دارند، مادرانی که فرزندان صالح تربیت کرده‌اند را عقب مانده معرفی کنند.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: ما مخالف فعالیت اقتصادی و بروز و ظهور اجتماعی زنان در جامعه نیستیم اما مشروط بر اینکه وظیفه اصلی مادری تحت تاثیر قرار نگیرد و اگر قرار باشد تحصیل و یا کار زن مانع شکل گیری و یا تضعیف خانواده بشود قطعا اولویت با کانون خانواده است.

وی عنوان کرد: نفی جایگاه همسری و مادری، ترویج کاهش موالید و سیاست‌های کنترل جمعیت، دقیقا تکرار سیاست فرعونی برای انهدام نهاد خانواده است و هدف اصلی بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان این است که از طریق گسترش بی‌بندوباری نهاد خانواده را نابود و ایران را تحت سلطه استکبار در بیاورند./ ایسنا

منبع خبر

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.