تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۹:۵۷
کد خبر : 610730

تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی [+معرفی بهترین مرکز]

تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی [+معرفی بهترین مرکز]

تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی همانطور که بیماری های سختی ممکن است به سراغ جسم هر کدام از ما بیاید باید بدانید که بیماری های روحی نیز انواع زیادی دارد که به مراتب خطرناک تر از بیماری های جسمی نیز می باشند. یکی از این بیماری های روحی که امروزه رواج زیادی نیز دارند افسردگی می

تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی

همانطور که بیماری های سختی ممکن است به سراغ جسم هر کدام از ما بیاید باید بدانید که بیماری های روحی نیز انواع زیادی دارد که به مراتب خطرناک تر از بیماری های جسمی نیز می باشند. یکی از این بیماری های روحی که امروزه رواج زیادی نیز دارند افسردگی می باشد که برای درمان آن تنها به یک متخصص نیاز است. تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی همان چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت به بهترین شکل به این مشکل پایان دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی این صفحه را به هیچ عنوان از دست ندهید.

منظور از تراپی چیست ؟

روان درمانی که معمولاً فقط “تراپی” نامیده می شود، نوعی درمان است که با هدف تسکین پریشانی عاطفی و مشکلات سلامت روانی انجام می شود. این درمان توسط هر یک از انواع متخصصان آموزش دیده  روانپزشکان، روانشناسان، مددکاران اجتماعی، یا مشاوران دارای مجوز می تواند انجام شود

جلسات درمانی به جلسات ساختاریافته بین یک ارائه دهنده دارای مجوز و یک مشتری با هدف بهبود بخشی از زندگی آنها اشاره دارد. روان درمانی انواع مختلفی از درمان را در بر می گیرد و توسط طیف وسیعی از پزشکان و تراپیست ها با استفاده از استراتژی های مختلف انجام می شود. جنبه مهم این است که مشتری یا بیمار با درمانگر همکاری می کند و می تواند بهبود و تغییرات مثبت را در طول زمان شناسایی کند.

منظور از افسردگی چیست ؟

افسردگی (همچنین به عنوان افسردگی اساسی، اختلال افسردگی اساسی یا افسردگی بالینی نیز شناخته می شود) یک اختلال خلقی شایع اما جدی است. این مشکل علائم شدیدی ایجاد می‌کند که بر احساس، تفکر و انجام فعالیت‌های روزانه مانند خواب، غذا خوردن یا کار تأثیر می‌گذارد. اختلال افسردگی یک اختلال روانی رایج است. این شامل خلق افسرده یا از دست دادن لذت یا علاقه به فعالیت برای مدت طولانی است.

از این روست که این بیماری دقیقا مانند یک ویروس شما را ذره ذره ضعیف می کند و در آخر زندگیتان را از شما میگیرد. از این روست که درمان آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

منظور از تراپی افسردگی چیست ؟

تراپی افسردگی یک اصطلاح کلی برای درمان افسردگی از طریق صحبت در مورد وضعیت خود و مسائل مربوط به آن با یک متخصص سلامت روان است.

انواع مختلف روان درمانی می تواند برای افسردگی موثر باشد، مانند درمان شناختی رفتاری یا درمان بین فردی. متخصص سلامت روان یا تراپیست افسردگی شما ممکن است انواع دیگری از درمان ها را نیز توصیه کند. تراپی افسردگی می تواند به شما کمک کند تا :

 • خود را با یک بحران یا سایر مشکلات فعلی تنظیم کنید
 • باورها و رفتارهای منفی را شناسایی کنید و آنها را با باورهای سالم و مثبت جا به جا کنید.
 • روابط و تجربیات را کاوش کنید و با دیگران تعاملات مثبت ایجاد کنید.
 • راه های بهتری برای مقابله و حل مشکلات پیدا کنید.
 • مسائلی را که به افسردگی شما کمک می کند شناسایی کنید و رفتارهایی را که آن را بدتر می کند تغییر دهید.
 • احساس رضایت و کنترل را در زندگی خود به دست آورید و به کاهش علائم افسردگی مانند ناامیدی و عصبانیت کمک کنید.
 • یاد بگیرید که برای زندگی خود اهداف واقع بینانه تعیین کنید.
 • توانایی تحمل و پذیرش پریشانی را با استفاده از رفتارهای سالم تر توسعه دهید.

 

تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی [+معرفی بهترین مرکز]

از این روست که تراپی افسردگی بدون شک یکی از بهترین راه های پیش روی شما برای درمان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی بر روی لینک رو به رو کلیک کنید : تراپی افسردگی

چرا به تراپی افسردگی نیاز داریم ؟

افسردگی دقیقا مانند بیماری های جسمانی اگر درمان نشود می تواند کل زندگی شما را مختل کند امکان یک زندگی سالم را از شما سلب کند. متاسفانه این مشکل می تواند شدید تر شود و بدون شک با ریشه کردن ان سخت بتوان به ان غلبه کرد. از این رو تراپی افسردگی در یک مرکز تخصصی و زیر نظر یک متخصص نیاز است تا به بهترین شکل ممکن زندگی و کیفیت زندگی را به حالت عادی بازگرداند.

متاسفانه در بسیاری از مواقع بسیاری از افراد نمی دانند که به تراپی افسردگی نیاز دارند. از این رو اگر بدون دلیل میل خود را به انجام هر کاری از دست دادید و این مشکل به مرور شدید تر شد جتما با یک متخصص روان درمانی در این زمینه صحبت کنید.

آیا در تراپی افسردگی دارو نیز تجویز می شود ؟

معمولا عمده توجه مشاوران و متخصصان این حوزه در جلسات تراپی افسردگی بر روی گفتار درمانی می باشد و سعی می شود تا با گفت و گو به بهترین روش درمان این مشکل پرداخته شود. با این وجود برخی از متخصصین این حوزه امکان تجویز برخی دارو های محدود را دارند و برای کنترل برخی رفتار های مخرب مراجعه کننده ممکن است برخی از دارو ها را تجویز کنند که این کاملا بسته به نظر تخصصی مشاور شما دارد.

میزان بهبود افسردگی در جلسات تراپی افسردگی چقدر است ؟

بدون شک همانطور که بیماری های جسمی تنها توسط متخصص همان حوزه درمان می شود این بیماری های روحی نیز توسط متخصص و مشاوره فردی انجام می شود. از این رو به جرئت می توان گفت که تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی از تاثیر بسیار خوبی برخوردار می باشد. با این وجود باید در نظر داشته باشید که میزان همکاری مراجعه کننده نیز در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

بدون شک بدون همکاری درست فرد نمی توان انتظار تغییر چندانی در این حوزه داشت از این رو اگر به این مشکل دچار هستید تمامی نکات جلسات خود را جدی بگیرید.

بهترین شیوه انجام تراپی افسردگی چیست ؟

بدون شک نمی توان در این زمینه به طور قطعی اظهار نظر کرد. هر کیسی بر اساس هر شرایطی که دارد در تعیین بهترین روش درمان در جلسات تراپی افسردگی متفاوت می باشد و از این رو مهم می باشد که در این زمینه به روان درمانگر یا تراپیست افسردگی خود اعتماد کنید و بر اساس مسیری که او برای شما ترسیم کرده است حرکت کنید. از مواردی که در این مورد تاثیر گذار می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. میزان حاد بودن افسردگی
 2. علت ابتدایی و ریشه ای افسردگی
 3. سن افسردگی
 4. مدت زمان درگیری شما با این مشکل
 5. جنسیت شما
 6. شغل ، حرفه و..
 7. و…

از این رو بهترین روش درمان این مشکل برای هر کسی متفاوت می باشد و نمی توان یک مسیر را برای همه ترسیم کرد.

 

تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی [+معرفی بهترین مرکز]

بهترین مرکز برای تراپی افسردگی کجاست ؟

ما در این مطلب سعی کردیم تا هر آنچه در خصوص تراپی افسردگی در کلینیک روانشناسی نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم که در آخر امیدواریم از این مطلب استفاده برده باشید. اما همانطور که در طول این مطلب بارها و بارها تاکید کرده ایم مهم ترین موردی که باید در نظر بگیرید این است که زیر نظر یک متخصص به درمان این بیماری بپردازید.

بدین منظور اگر به دنبال بهترین کلینیک برای تراپی افسردگی می گردید کافیست بر روی لینکی که در این صفحه در بالا برای شما قرار داده این کلیک کنید و به کسب اطلاعات لازم بپردازید و بهترین متخصص را در این حوزه پیدا کنید.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.