تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱
کد خبر : 600378

بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس (IELTS) تا سال 2023

بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس (IELTS) تا سال 2023

آشنایی با بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس برای کسانی که قصد مهاجرت دارند، بسیار ضروری است. در این مقاله بهترین منابع آیلتس را به شما معرفی کرده ایم.   آزمون IELTS یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که سطح مهارت زبان انگلیسی افراد را مشخص می‌کند و برای اهداف مختلفی مانند

آشنایی با بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس برای کسانی که قصد مهاجرت دارند، بسیار ضروری است. در این مقاله بهترین منابع آیلتس را به شما معرفی کرده ایم.

 

آزمون IELTS یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که سطح مهارت زبان انگلیسی افراد را مشخص می‌کند و برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، مهاجرت و گردشگری برگزار می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آمادگی هر چه بهتر و رسیدن به نمره دلخواه، آشنایی با بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس ضروری است تا بتوانید مهارت‌های خود را در چهار بخش Speaking, Listening, Reading و Writing به خوبی تقویت کنید. در این مقاله، قصد داریم بهترین کتاب‌های آیلتس را بر اساس نظر اساتید مطرح جهانی معرفی کنیم تا با توجه به سطح و نیاز خود، منابع مناسبی را تهیه نمایید.

یک کتاب آزمون آیلتس خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قبل از اینکه به معرفی بهترین منابع بپردازیم، بهتر است بدانید یک منبع مناسب باید چه استانداردها و ویژگی هایی داشته باشد. در ادامه، بخشی از این ویژگی ها را شرح میدهیم:

  • پوشش کامل مطالب: بهترین منابع آزمون آیلتس، تمام مباحث و مهارت‌های ضروری برای شرکت در آزمون را پوشش میدهند. این موارد شامل دستور زبان، معرفی واژگان کاربردی در آزمون، مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار، نکات کاربردی آزمون، نحوه نظارت بر پروسه یادگیری و عواملی از این دست میباشد.
  • برخورداری از منابع جانبی: یک منبع مناسب باید علاوه بر ارایه نکات آموزنده آزمون، حاوی منابع جانبی نیز باشد. اين منابع مي‌توانند شامل فايل‌هاي صوتي، ويدئو، نرم افزار، سايت، اپليكيشن، تست‌هاي آنلاين و غیره باشد.
  • مطابقت با هدف شما: محتوای کتاب باید با توجه به هدف شما از شرکت در آزمون، تهیه و طرح‌ریزی شده باشد. برای مثال، اگر شما قصد دارید در Academic IELTS شرکت کنید، کتاب هایی که از طریق موضوعات علمی و تخصصی به تقویت مهارت reading و writing میپردازند، جزو بهترین کتاب های آزمون آیلتس برای شما هستند.
  • مطابقت با سطح شما: برای زبان آموزانی که از سطح Pre-IELTS برای آزمون آماده میشوند، کتاب های پایه ای برای آنها بهترین گزینه هستند.

معرفی بهترین کتاب های آزمون آیلتس

با توجه به مواردی که قبل‌تر توضیح داده شد، ما در این بخش به شما پنج کتاب را به عنوان بهترین منابع IELTS معرفی می کنیم که می‌توانید برای آمادگی خود از آن‌ها استفاده نمایید.

Cambridge IELTS Academic 11-18 Book Series

این مجموعه شامل 8 جلد کتاب است که هر جلد دارای 4 تست کامل آزمون آیلتس آکادمیک می‌باشد. این مجموعه نیز توسط انتشارات کمبریج منتشر شده و هدف از ارائه آن، در اختیار قرار دادن نمونه سوالات واقعی IELTS برای زبان‌آموزان است. در این مجموعه، با فرمت و سطح سؤالات آزمون آشنا می‌شوید و خود را با شرایط آزمون سنجیده و آمادگی مناسب برای شرکت در آزمون اصلی پیدا می‌کنید. همچنین در این مجموعه که یکی دیگر از بهترین کتاب‌های آیلتس است، پاسخ‌های نمونه برای بخش نوشتار و گفتار و پاسخ تشریحی برای بخش شنیدار و خوانش در دسترس قرار گرفته است. این مجموعه نیز شامل فایل‌های صوتی است که به شما در تقویت مهارت شنیداری آزمون کمک می‌کند.

بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس (IELTS) تا سال 2023

The Official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب توسط سازمان و انتشارات کمبریج منتشر شده است و با تمرکز بر چهار مهارت شنیداری، خوانش، نوشتاری و گفتاری، شما را برای آزمون آماده می‌کند. مزیت این کتاب این است که نکات و تکنیک های لازم را برای حل سؤالات به شما آموزش می‌دهد. همچنین در این کتاب، 8 تست کامل آزمون آکادمیک و عمومی قرار داده شده که می توانید با طی کردن این آزمون‌ها، سطح مهارت‌های خود را محک بزنید. این کتاب دارای فایل‌های کمکی صوتی و ویدئویی است که به شما در تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری کمک می‌کند.

Vocabulary for IELTS

این کتاب توسط انتشارات کالینز منتشر شده است و شما را با واژگان مربوط به موضوعات مختلفی مانند آموزش، سلامت، محیط زیست، فرهنگ و … آشنا می‌کند و تمرین‌های متنوعی را برای تثبیت آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد. در این کتاب، نکات و راهنمایی‌هایی برای استفاده از واژگان در چهار بخش آزمون آورده شده. همچنین، با استفاده از فایل‌های صوتی مناسب، به شما در تلفظ و آشنایی شنیداری این لغات کمک می‌کند.

Oxford Word Skill

یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس برای تقویت واژگان و دایره لغت زبان انگلیسی، کتاب Oxford Word Skills است که شامل سه سطح (مبتدی، متوسط، پیشرفته) میشود. سطح Advanced یا پیشرفته این کتاب برای داوطلبان IELTS پیشنهاد میشود. این کتاب با ارائه مثال های کاربردی به زبان آموزان کمک میکند تا معنا و کاربرد دقیق واژگان را یاد بگیرند و در موقعیت های واقعی به کار ببرند.

بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس (IELTS) تا سال 2023

Cambridge Grammar for IELTS

اگر در دستور زبان و قواعد نگارشی زبان انگلیسی نیاز به تمرین بیشتر و راهنمایی موثرتر دارید، این کتاب Cambridge Grammar for IELTS می‌تواند به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های آیلتس در این زمینه به کمک شما بیاید. این کتاب یک منبع بسیار خوب برای تقویت دستور زبان است که توسط انتشارات کمبریج منتشر شده است.

در این کتاب، شما با قواعد گرامری پرکاربرد و مهم زبان انگلیسی متناسب با آزمون آشنا می‌شوید و تمرین‌های متعددی برای ارزیابی مهارت خود انجام میدهید. همچنین، در این کتاب نکات و راهکارهایی برای استفاده از گرامر در چهار بخش آزمون آورده شده است که میتواند بسیار موثر و کمک کننده باشد.

مجموعه کتاب‌های  Mindset For IELTS

این مجموعه شامل سه سطح پایه، متوسط و پیشرفته است و هر سطح شامل چهار جلد برای مهارت‌های چهارگانه می‌شود. این مجموعه توسط انتشارات کمبریج و مک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ميلان منتشر شده و هدف آن تقویت مهارت‌های شما برای آزمون است. کتاب Mindset for IELTS یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس است که با رویکرد آمادگی ذهنی و روانی، شما را با مطالب تئوری و عملی مربوط به هر بخش آزمون آشنا میکند.همچنین در این مجموعه، نکات و راهنمایی‌هایی برای افزایش اعتماد به نفس، کاهش استرس، تنظیم زمان و موارد کاربردی برای عملکرد هر چه بهتر در آزمون آورده شده است.

انتخاب بهترین کتاب آزمون آیلتس و منابع دیگر

در این مقاله بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس را بر اساس پیشنهاد اساتید و متخصصین زبان انگلیسی به شما معرفی کردیم. لازم به یادآوری است که صرفا استفاده از این کتاب‌ها به تنهایی کافی نبوده و باید با تلاش و پشتکار مضاعف، خود را هر چه بهتر برای IELTS آماده کنید. توصیه می‌شود که علاوه بر تهیه و مطالعه بهترین کتاب‌های آیلتس، از منابع دیگری مانند فیلم، پادکست، مقاله، رادیو و غیره نیز برای تقویت مهارت ها و آمادگی هرچه بیشتر برای آزمون، استفاده کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید نمره و نتیجه دلخواه خود را کسب نمایید.

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.