تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
کد خبر : 25447

بازی Dead By Daylight و ۱۰ نکته برای تازه واردها

بازی Dead By Daylight و ۱۰ نکته برای تازه واردها

بازی Dead By Daylight و ۱۰ نکته برای تازه واردها در بازی Dead By Daylight – دد بای دیلایت، یک قاتل ترسناک قصد کشتن شما و دوستانتان را دارد، برای موفقیت و زنده ماندن باید به نکات مختلفی توجه کنید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.
در بازی Dead By Daylight باید محیط، هوش و قابلیت‌های اختصاصی شخصیت خود را به کار بگیرید تا بتوانید به بقا ادامه دهید و توسط قاتلی که در جستجوی شماست، شکار نشوید.
این بازی در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و به سرعت توانست نظر بازی دوستان را جلب کند. موفقیت‌های اثر به اندازه‌ای بود که حتی نسخه اندروید و آی او اس آن نیز انتشار یافت و شخصیت‌های محبوبی از مجموعه‌های مشهور دیگر همانند هالووین، کشتار با اره‌ برقی در تگزاس، کابوس در خیابان الم، جیغ، چیزهای عجیب و سایلنت هیل در آن حضور پیدا کردند. با گذشت چهار سال، فروش بازی حالا از مرز ۵ میلیون نسخه عبور کرده است و هر روز به مخاطبان آن اضافه می‌شود. طراحی و ساختار جالب بازی و پتانسیل‌های بالای آن باعث شده تا اثر برای هر نوع مخاطبی جذاب باشد.
راهنمای بازی Dead By Daylight برای تازه ‌واردها بازی Dead By Daylight مشابه ر..

بازی Dead By Daylight و ۱۰ نکته برای تازه واردها

در بازی Dead By Daylight – دد بای دیلایت، یک قاتل ترسناک قصد کشتن شما و دوستانتان را دارد، برای موفقیت و زنده ماندن باید به نکات مختلفی توجه کنید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

در بازی Dead By Daylight باید محیط، هوش و قابلیت‌های اختصاصی شخصیت خود را به کار بگیرید تا بتوانید به بقا ادامه دهید و توسط قاتلی که در جستجوی شماست، شکار نشوید.

این بازی در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و به سرعت توانست نظر بازی دوستان را جلب کند. موفقیت‌های اثر به اندازه‌ای بود که حتی نسخه اندروید و آی او اس آن نیز انتشار یافت و شخصیت‌های محبوبی از مجموعه‌های مشهور دیگر همانند هالووین، کشتار با اره‌ برقی در تگزاس، کابوس در خیابان الم، جیغ، چیزهای عجیب و سایلنت هیل در آن حضور پیدا کردند. با گذشت چهار سال، فروش بازی حالا از مرز ۵ میلیون نسخه عبور کرده است و هر روز به مخاطبان آن اضافه می‌شود. طراحی و ساختار جالب بازی و پتانسیل‌های بالای آن باعث شده تا اثر برای هر نوع مخاطبی جذاب باشد.

راهنمای بازی Dead By Daylight برای تازه ‌واردها

بازی Dead By Daylight مشابه رزیدنت اویل رزیستنس (Resident Evil Resistance)، به صورت آنلاین و چهار در برابر یک انجام می‌شود. چهار بازیکن در مناطق مختلف قرار می‌گیرند و یک بازیکن در نقش قاتل، باید آن‌ها را پیدا کرده و به قتل برساند. این قاتل، دارای قابلیت‌های خاصی هم هست که به او کمک می‌کند بازیکنان را راحت‌تر پیدا کند. در مقابل، بازماندگان باید از منابع و تجهیزات اندکی که دارند استفاده کرده و خودشان را نجات دهند اما آیا می‌توانند با این قاتل حرفه‌ای مقابله کنند؟ این بازی دارای ویژگی‌های زیادی است و شاید در ابتدا سخت به نظر برسد اما نکات زیر به شما کمک خواهد کرد تا تجربه بهتری داشته باشید.

– اولویت شما ژنراتورها باشد

بازی Dead By Daylight

بعضی‌ها وسوسه می‌شوند که با قاتل بازی موش و گربه به راه بیندازند اما اگر می‌خواهید پیروز شوید، توصیه می‌کنیم که اولویت خود را ژنراتورها بگذارید. شاید این کار چندان جذاب نباشد اما می‌تواند ورق را برگرداند و بازماندگان را در موقعیت بهتری قرار دهد. نقشه‌های شما و اعضای تیم هم به جای اینکه پیرامون قابلیت‌ها باشد، باید بر روی به کار انداختن ژنراتورها در اولین فرصت قرار بگیرد.

اگر قاتل یکی از بازماندگان را پیدا کرد و در تعقیب او بود، بازیکنان دیگر باید از این فرصت استفاده کرده و ژنراتورها را فعال کنند. هر چه قدر ژنراتورها زودتر آغاز به کار کنند، قاتل دچار ترس بیشتری می‌شود و احتمال اینکه نتواند موفق شود، بالاتر می‌رود.

– طریقه درست تعمیر ژنراتورها

بازی Dead By Daylight

هنگامی که در حال تعمیر یک ژنراتور هستید، اتفاقی به نام اسکیل چک (Skill Check) رخ می‌دهد یعنی باید یک دکمه خاص را در یک زمان محدود فشار دهید و اگر این کار را به درستی انجام ندهید، پروسه تعمیر ادامه پیدا نکرده و توجه قاتل به سوی شما جلب می‌شود. علاوه بر این، هنگامی که تعمیر را رها می‌کنید، ژنراتور به تدریج به حالت اولیه باز می‌گردد. پس بهترین کار این است که ژنراتور را به شکلی تعمیر کنید که به بخش‌های اسکیل چک نرسد، یعنی تعمیر را برای یک یا دو ثانیه انجام داده، سپس ژنراتور را رها کرده و دوباره همین کار را تکرار کنید.

انجام این تکنیک شاید خسته کننده باشد اما با اسکیل‌ چک‌های کمتری رو به رو می‌شوید و شانس شما برای تعمیر کامل ژنراتور بالا می‌رود. فراموش نکنید که اگر در هنگام اسکیل چک، دکمه اشتباه را فشار دهید، ویژگی هکس (Hex: Ruin) فعال می‌شود و تمامی زحمات شما از دست می‌رود.

– از سرنخ‌ها برای گمراهی قاتل استفاده کنید

بازی Dead By Daylight

قاتلان هم همانند بازیکنان دارای قابلیت‌های اختصاصی هستند. سرنخ‌ها یا در واقع نشانه‌های خراش (Scratch Marks) یکی از چیزهایی است که باعث ترس بازماندگان می‌شود زیرا قاتل می‌تواند رد آن‌ها را بگیرد و به راحتی پیدایشان کند (خطوطی که در تصویر بالا مشاهده می‌فرمایید). شما باید از این نشانه‌های خراش به نفع خود استفاده کنید.

به جای اینکه دچار استرس شوید باید با کارهای مختلف، قاتل را گمراه کنید. فراموش نکنید که این سرنخ‌ها با دویدن ایجاد می‌شوند. برای مثال از پله‌ها تا نصف بدوید و سپس به آرامی بازگردید تا قاتل فکر کند شما در طبقه بالا هستید یا کارهایی از این دست. اگر هم ناخواسته نشانه‌های خراش ایجاد کردید، سعی کنید آن‌ها را برای گمراه کردن دشمن به کار بگیرید.

– اما تا حد ممکن از سر نخ گذاشتن بیهوده خودداری کنید

بازی Dead By Daylight

بازماندگان نسبت به قاتل، سرعت بالاتری دارند اما بهتر است که همیشه در حال دویدن نباشید زیرا همان طور که بالاتر هم اشاره شد، این کار باعث ایجاد نشانه‌های خراش می‌شود و قاتل می‌تواند آسان‌تر پیدایتان کند. پس تا حد ممکن از دویدن بپرهیزید مگر لحظات حساس یا زمانی که می‌خواهید قاتل را به مسیر دیگری منحرف کنید.

علاوه بر این، باید محیط نقشه را به خوبی بشناسید و همه نقاط تقاطع را یاد بگیرید. سپس در نزدیکی این مناطق، شروع به دویدن کرده و هنگامی که به آنجا رسیدید، از دویدن خودداری نمایید. انجام این کار باعث می‌شود تا قاتل نتواند تشخیص دهد شما به کدام سو رفته‌اید و البته قابلیت اختصاصی تعقیب (Chase Boost) خود را هدر دهد.

– در دید قاتل نباشید

بازی Dead By Daylight

قاتلان دارای یک ویژگی به نام بلاد لاست (Bloodlust) هستند که در هنگام تعقیب یک بازمانده، قدرت و سرعت آن‌ها را افزایش می‌دهد. این ویژگی در کنار قابلیت استین (Stain) باعث شده تا قاتلان بسیار کشنده و زهرآگین باشند. با این حال، اگر توجه قاتل را منحرف نمایید، می‌توانید قابلیت بلاد لاست او را متوقف کنید.

برای این کار، پس از اینکه در معرض دید قاتل قرار گرفتید، باید توجه او را سریعا منحرف کرده و باعث شوید تا او گمراه شود. برای مثال، باید سر خود را در مناطقی که اشیای زیادی وجود دارد، پایین بیاورید یا به آرامی وارد یک منطقه تاریک شوید. این تاکتیک‌ها کمک می‌کند تا با محیط همرنگ شده و باعث سردرگمی قاتل شوید. بواسطه این تکنیک، او قبل از اینکه شما را پیدا کند، قابلیت بلاد لاست خود را هدر داده است.

– حواس قاتل را بواسطه قابلیت استین (Stain) پرت کنید

بازی Dead By Daylight

قابلیت استین یک نور قرمز است که دید قاتل را نشان می‌دهد و اگر در داخل استین هستید، یعنی او توانایی رسیدن به شما را دارد. متاسفانه قرار گرفتن در استین معمولا به معنای مرگ شماست اما بازماندگان می‌توانند گاهی از آن به نفع خود استفاده کنند.

قرار گرفتن در داخل استین یعنی تمرکز قاتل بر روی شما قرار گرفته است. بنابر این باید او را مجبور کنید که شما را تا تعقیب کند و تا آنجا که می‌توانید زمان بخرید تا باقی هم تیمی‌ها بتوانند ژنراتورها را پیدا یا تعمیر کنند. قاتل هنگامی که می‌بیند ژنراتورها در حال فعال شدن هستند، شاید تصمیم بگیرد از تعقیب شما دست کشیده و به سوی ژنراتورها برود تا پروسه فعال‌سازی آن‌ها را به تاخیر بیندازد.

– از آسیب دیدن خودداری کنید

بازی Dead By Daylight

اگر قاتل در تعقیب شما بود و بیش از حد به شما نزدیک شد، باز هم دیر نیست. قاتلان دارای قدرت‌های مختلفی هستند اما حملات آن‌ها تقریبا مشابه یکدیگر است. اگر بتوانید طریقه حرکت و حمله کردنشان را یاد بگیرید، می‌توانید آن‌ها را دست بیندازید و باعث شوید که برای مدت بیشتری در تعقیب شما باشند.

اگر پس از حمله اول، متوجه شدید که قاتل دچار مشکل شده و قدرت کمتری دارد، می‌توانید از موقعیت استفاده کرده و فرار کنید. همچنین می‌توانید به جای فرار، کاری کنید که او عصبانی شود و باز هم به تعقیب شما بپردازد که در این صورت، قاتل را باید از ژنراتورها دور کنید تا دیگر اعضای تیم بتوانند به تعمیر آن‌ها بپردازند. اما در مجموع سعی کنید که آسیب چندانی نبینید و اجازه ندهید که قاتل به شما ضربه‌ای وارد کند.

– برای قاتل تله بگذارید

بازی Dead By Daylight

هنگامی که بازیکن نقش قاتل، دکمه حمله را فشار دهد و نگه دارد، یک حمله مخصوص انجام می‌دهد که به آن لانج (Lunge Attack) می‌گویند. این حمله در مقایسه با حمله معمولی، قوی‌تر است و بُرد بالاتری دارد. اگر بتوانید جا خالی دادن از این حمله را یاد بگیرید، شانس موفقیت بسیار بالاتری خواهید داشت. شما باید به خوبی این حملات را مورد بررسی قرار دهید و کلیپ‌های آن‌ها را تماشا کنید تا متوجه شوید چگونه می‌توان از آن‌ها جان سالم به در برد.

یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، تله گذاشتن است. برای مثال هنگامی که قاتل در حال حمله کردن است، یک آیتم بزرگ را به طرفش بیندازید یا در مسیر او قرار دهید (همانند مبل‌ها یا اشیای بزرگ). اگر زمان بندی شما درست باشد، می‌توانید پس از لانج، سرعت قاتل را بگیرید یا او را به تاخیر بیندازید. این کارها آسان نیست و باید تمرین کنید، ضمن اینکه تاکتیک‌های شما شاید همیشه جوابگو نباشد و بازیکنان باهوشی که در نقش قاتل بازی می‌کنند، با تاکتیک‌های خاص خودشان وارد میدان خواهند شد.

– لباس‌های رنگی خود را با دقت انتخاب کنید

بازی Dead By Daylight

بهتر است که همیشه لباس‌های تیره بپوشید، برای مثال لباس روشل (Rochelle) که می‌تواند راحت‌تر با محیط همرنگ شود و در نقاط تاریک نقشه، قاتل به راحتی او را گم می‌کند.

اما اگر نتوانستید شخصیتی با لباس تیره پیدا کنید، باید نقاط همرنگ با لباس رنگی شخصیت خود را پیدا کرده و در آن نقاط خودتان را پنهان کنید. همچنین نقاط تاریک و کم نور محیط را پیدا کنید، همانند گوشه‌های خانه‌ها یا پشت اجسام بزرگ. مسلما در این لحظات، چشم قاتل شما را خوب نمی‌بیند، خصوصا اگر نور محیط کم باشد.

همچنین مطالعه کنید:

بازی Rainbow Six Siege و ۱۰ نکته برای تازه واردها

– نور را به نفع خود استفاده نمایید

بازی Dead By Daylight

با اینکه قاتل دارای قابلیت‌های مختلفی است اما باز هم بخش‌های زیادی از نقشه وجود دارد که او به خوبی نمی‌تواند همه چیز را ببیند. اگر در نقش قاتل بازی می‌کنید، باید به تدریج با این نقاط آشنا شوید و بدانید که مغز بازماندگان چگونه کار می‌کند. آن‌ها معمولا در نقاط تاریک پرسه می‌زنند تا از چشم شما دور بمانند. باید به این نقاط، خصوصا مناطق کم نور، توجه داشته باشید و پیشاپیش حدس بزنید که افراد باقی مانده در کدام قسمت‌ها ممکن است حضور داشته باشند.

اما در نقش بازماندگان، همان طور که بالاتر هم ذکر شد، باید این نقاط را کشف نمایید تا اگر قاتل در تعقیب شما بود، با رفتن به این مناطق، این شانس را داشته باشید که او را گمراه کنید. البته پنهان شدن در نقاط پرت کافی نیست زیرا شاید باعث شود تا برخلاف انتظار، غافلگیر شوید. توصیه می‌کنیم در قسمت‌هایی مخفی شوید که بتوانید قاتل را از دور رویت کنید و او را زیر نظر داشته باشید. با این کار، اگر احیانا یکی از هم تیمی‌ها توسط او گرفتار شد، این فرصت را خواهید داشت تا او را نجات دهید.

این بازی هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی (استیم)، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و حتی گوشی‌های هوشمند در دسترس است.

آیا بازی Dead By Daylight را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

-: گجت نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.