تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹
کد خبر : 601371

اهمیت مراجعه به مشاور طلاق و مزایای مهم آن! [سال 2023]✔️

اهمیت مراجعه به مشاور طلاق و مزایای مهم آن! [سال 2023]✔️

چکیده : ما در این مقاله هر آنچه باید در مورد مزایای مراجعه به مشاور طلاق بدانید را به طور کامل پوشش دادیم.   در بیشتر مراکز مشاوره معمولا، مشاوره طلاق نیز انجام می گیرد. مشاور سعی در بررسی مشکلات زوجین در خصوص مناسب بودن راه حل طلاق توافقی دارد و برای زوجین بهترین راه را

چکیده : ما در این مقاله هر آنچه باید در مورد مزایای مراجعه به مشاور طلاق بدانید را به طور کامل پوشش دادیم.

 

در بیشتر مراکز مشاوره معمولا، مشاوره طلاق نیز انجام می گیرد. مشاور سعی در بررسی مشکلات زوجین در خصوص مناسب بودن راه حل طلاق توافقی دارد و برای زوجین بهترین راه را پیشنهاد می کند. فرقی نمی کند که طلاق توافقی باشد یا غیر توافقی، مشاور می تواند بهترین راه را برای زوجین داشته باشد. مشاور با توجه به شناختی که از صحبت های زوجین نسبت به آن ها به دست می آورد می تواند نتیجه بگیرد که آیا این زوج قادر به ادامه زندگی مشترک هستند یا خیر. در صورت امکان بهبود روابط و بازگشت، بهترین مشاور طلاق در تهران به زوجین کمک می کند تا با انجام اقدامات لازم به زندگی رضایت بخش تر باز گردند.

 

مشاور علاوه بر کمک کردن به بهبود رابطه شما، در صورت جدایی می تواند در رابطه با تبعات حقوقی و اجتماعی طلاق و قوانین آن و تطبیق آن با مشكلات زوجین اطلاعات بسیاری به زوجین دهد و ایشان را حتی در مواردی از طلاق منصرف كند و راه هایی را برای رفع مشکلات زندگی مشترک ارائه دهند. ما در این مقاله هر آنچه باید در مورد مزایای مراجعه به مشاور طلاق بدانید را به طور کامل پوشش دادیم. اگر به اطلاعات بیشتری در این مورد نیاز دارید می توانید به سایت روانشناستو (ravanshenaseto.com) مراجعه کنید و یا از سایت هایی نظیر پزشکا و تاپتنا کمک بگیرید.

 

مشاوره طلاق چیست؟

 

معمولا 80% از طلاق ها در 5 سال اول زندگی رخ می دهند. برای جلوگیری از طلاق، بهترین راه مراجعه به و استفاده از مشاوره طولانی مدت و هدف دار برای زوجین قبل از ازدواج است. در بسیاری از مواقع زوجین اطلاعات کافی در مورد طلاق و تبعات اجتماعی و عاطفی آن ندارند و این مورد باعث این می شود که بعد از مدت کوتاهی از ازدواجشان که غالبا کم تر از یک سال است، درخواست طلاق دهند. در این شرایط بهترین مشاور طلاق در ونک به زوجین کمک می کند که برای تصمیم به طلاق از منطق بیشتری استفاده کنند و کم تر از احساسات خود پیروی کنند و به این ترتیب از طلاق های اشتباه جلوگیری می کنند و طلاق هایی هم كه رخ می دهد با صدمات كم تری می تواند همراه باشد.

بنابراین در مورد تصمیم به این مهمی حداقل یک ماه به خود فرصت دهید و در این مدت، بسیار خوب است كه از مشاوره مستمر یک مشاور مجرب بهره مند شوید. به یاد داشته باشید که اگر فرزندتان نیز درگیر مسائل طلاق شما است، بدیهی است که شما همه چیز را مرتب نگه دارید. به عبارت دیگر، مهم است که فرزندان شما یک طلاق مدنی و سالم را تجربه کنند، طلاقی بدون سرزنش، نام گذاری یا بی احترامی. بهترین راه برای به حداقل رساندن آسیب های روانی فرزندان و محافظت از رفاه آن ها این است که نسبت به همسر سابق خود با احترام باشید و بالعکس.

 

راه حل هایی برای برطرف کردن مشکلات زناشویی

 

مسلما می دانید که همواره پیشگیری بهتر از درمان است. پس قبل از تصمیم به ازدواج با مراجعه به بهترین مشاور ازدواج در سعادت آباد و انجام مشاوره دقیق، تمامی جوانب را بسنجید، سپس تصمیم درست را بگیرید.

 

 • مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرید.
 • برای مشکلات قدیمی راه حلی پیدا کنید.
 • حقوق قانونی ازدواج را بررسی کنید.
 • رسومات دست و پا گیر را دور بیندازید.
 • مرز روابط اجتماعی خود را تعیین کنید.
 • استقلال فکری کسب کنید.
 • مهارت حل مسئله یاد بگیرید.
 • جنبش های اجتماعی را دقیق بررسی کنید.

 

مشاوره برای انواع طلاق

 

اولین مرحله در مشاوره طلاق، مشخص کردن نوع طلاق است. مشاور طلاق پیش از بررسی پرونده، آن را به چند بخش تقسیم بندی می‌ کند:

 

 • طلاق از طرف مرد

 

در این نوع از درخواست، مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در قانون با مراجعه به دادگاه، تقاضای طلاق همسرش را دهد. سپس شخص به ارجاع اختلاف به داوری توسط دادگاه فرستاده می شود و در صورت عدم سازش، گواهی آن صادر می شود. با مراجعه به مشاوره طلاق می توان در مورد حقوق طرفین اطلاعات پیدا کرد که این موارد عبارت اند از:

 

 1. عدم رضایت زن تاثیری در اجرای حکم طلاق ندارد.
 2. مرد حتی با وجود عذر موجه برای طلاق، باز هم وظیفه دارد مهریه و نفقه زن را پرداخت کند.
 3. اگر عذر مرد موجه نباشد، زن می‌تواند علاوه بر مهریه، جهیزیه و نفقه، اجرت کارهایی که در طول زندگی مشترک به دستور مرد انجام داده را نیز بگیرد.

 

اهمیت مراجعه به مشاور طلاق و مزایای مهم آن! [سال 2023]✔️

 • طلاق از طرف زن: در صورت عدم پرداخت نفقه از سوی مرد، زن می‌ تواند ضمن مراجعه به و مشاوره حقوقی برای طلاق، درخواست طلاق بدهد. در این نوع طلاق، پس از طرح درخواست نفقه از سمت زن، مرد محکوم می‌شود. برخی از مواردی که زن می تواند با استفاده از آن ها درخواست طلاق بدهد:

 

 1. ترک زندگی خانوادگی توسط مرد به صورت 6 ماه متوالی یا 9 ماه متناوب در یک سال بدون عذر موجه.
 2. ضرب و شتم زن یا رفتاری که برای زن قابل تحمل نباشد.
 3. مرد به بیماری‌‌ های لاعلاج روانی یا ساری و یا عارضه دیگری که زندگی را مختل سازد، مبتلا باشد.
 4. اعتیاد زوج به مواد مخدر یا مشروبات الکلی که باعث خلل در زندگی خانوادگی شود و امتناع از ترک اعتیاد.

 

 • طلاق توافقی: در صورتی که زوجین با هم به تصمیم طلاق رسیده اند و هیچ کدام مشکلی با آن ندارند؛ می توانند درخواست طلاق توافقی را به دادگاه دهند و در این موارد اگر مشکل آنان برای دادگاه هم قابل قبول باشد، در رای دادگاه (عدم امکان سازش) ذکر می‌گردد. به طور کلی مراحل طلاق توافقی به شرح زیر است:

 

 1. اقدام به دریافت نوبت از سایت نوبت‌ دهی طلاق
 2. مراجعه به مرکز غربال گری و یا مراکز مشاوره برای دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق
 3. مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ثبت درخواست طلاق توافقی
 4. ارجاع زوجین به دادگاه و تعیین شعبه
 5. حضور در دادگاه جهت توافق بر سر حقوق طرفین و صدور گواهی عدم سازش

 

مزایای استفاده از مشاوره طلاق چیست؟

 

 • کاهش تاثیر بر کودکان و دیگر اعضای خانواده
 • امکان تغییر و پیشرفت
 • پیشنهاد چشم اندازی روشن
 • کمک به درک آنچه که اتفاق ‌افتاده است.
 • این به هر دو نفر این فرصت را می ‌دهد تا رابطه خود را بدون فشار بررسی کنند. بدون این فشار، صداقت و صراحت می تواند غالبا جایگزین سرزنش و عصبانیت شود.
 • درک چگونگی ادامه زندگی به کمک مشاوره، روشی ارزشمند است که به افراد اجازه می دهد تا در زندگی خود پیشرفت کنند، نه این که همان مسائل را در روابط جدید وارد کنید.

 

اهمیت مراجعه به مشاور طلاق و مزایای مهم آن! [سال 2023]✔️

کلام آخر

 

جلسات مشاوره پیش از طلاق برای شناخت مشکلات بین زوجین و کمک به آن‌ ها برای پیدا کردن مسیر ادامه زندگی مشترک یا طلاق در نظر گرفته شده است. بسیاری از افراد با کمک گرفتن از مشاور توانسته اند به زندگی مشترک خود ادامه دهند و روابط بهتری داشته باشند. ما در این مقاله سعی کردیم مطالب مفیدی در رابطه با این موضوع در اختیار شما قرار دهیم. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما بسیار سپاس گزاریم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا داشتن هر گونه پیشنهاد یا انتقادی می توانید نظرات خود را از طریق سایت روانشناستو با ما در میان بگذارید.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.