تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
کد خبر : 594890

ارز دیجیتال پپه (PEPE) چیست؛ ارزی که خیلی‌ها را خیلی ساده پولدار کرد

ارز دیجیتال پپه (PEPE) چیست؛ ارزی که خیلی‌ها را خیلی ساده پولدار کرد

ارز دیجیتال پپه (PEPE) چیست؛ ارزی که خیلی‌ها را خیلی ساده پولدار کرد پپه (PEPE)، ارز دیجیتال جدیدی که در عرض دو روز سودی ۹۰۰ درصدی ثبت کرد. پپه، میم کوین جدیدی در طول هفته‌های گذشته سر و صدای زیادی به پا کرده است و در بازار نزولی اخیر توانسته رشدی خیره‌کننده را ثبت کند.

ارز دیجیتال پپه (PEPE) چیست؛ ارزی که خیلی‌ها را خیلی ساده پولدار کرد

پپه (PEPE)، ارز دیجیتال جدیدی که در عرض دو روز سودی ۹۰۰ درصدی ثبت کرد. پپه، میم کوین جدیدی در طول هفته‌های گذشته سر و صدای زیادی به پا کرده است و در بازار نزولی اخیر توانسته رشدی خیره‌کننده را ثبت کند. سؤال اینجاست که پپه چیست؟ و چرا انقدر سروصدا به پا کرده است؟

در این پست قرار است، این ارز دیجیتال را زیر ذره‌بین ببریم.

ارز دیجیتال پپه چیست و از کجا آمده؟

۱۷ آوریل (۲۸ فروردین) امسال، این ارز دیجیتال توانست به تیتر بسیاری از خبرگزاری‌های حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شود. در طول دو روز بعد از عرضه این ارز دیجیتال، پپه توانست در یونی سواپ ۳۰ میلیون دلار حجم معامله ثبت کند.

یک روز بعد از عرضه، یک سرمایه‌گذار در ازای ۰.۱۲۴ اتر، معادل ۲۰۰ یورو، ۵.۹ تریلیون واحد پپه دریافت کرد. ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) و همزمان با افزایش قیمت پپه، ارزش سرمایه‌گذاری این سرمایه‌گذار با رشدی ۴۵۰۰ برابری، به سوددهی خارق‌العاده‌ای رسید. همین سود هنگفت باعث شد تا بسیاری از سرمایه‌‌گذاران به فکر خرید PEPE و سرمایه‌گذاری روی این توکن بیفتند.

البته نباید فراموش کرد که با توجه به نقدینگی پایین پپه در صرافی‌ها، فروش این ۵.۹تریلیون واحد برای این سرمایه‌گذار کار چندان ساده‌ای نبوده است.

پپه در واقع با الهام از یک میم پرطرفدار از یک قورباغه به همین سم (Pepe the Frog) ساخته شده است. در حال حاضر، این کوین تازه‌وارد را در بهترین حالت می‌توان یک هایپ در نظر گرفت؛ چراکه هیچ کاربرد خاصی ندارد و صرفاً یک ارز دیجیتال با آیکون قورباغه است.

تصویری که حساب پپه در توییتر منتشر کرده است و به رشد چشم‌گیر آن اشاره دارد

«میم‌شدنی‌ترین میم دنیا» توصیفی است که در صفحه رسمی این ارز دیجیتال در توییتر منتشر شده است. توییتر رسمی پپه در ادامه با کنایه به میم کوین‌های دیگر بازار مثل شیبا اینو و دوج کوین که از روی میم‌هایی با محوریت سگ‌ها درست شده‌اند نوشت:

دنیا دست سگا بود [و الان دیگه تموم شده].

حاشیه‌های این ارز دیجیتال به همینجا ختم نمی‌شود. با وجود داده‌های فنی کم از پپه، ارزهای در گردش این ارز دیجیتال ۴۲۰ میلیون واحد است که به ۲۰ آوریل (۴/۲۰) اشاره دارد. ۲۰ آوریل روزی است که طرفداران ماریجوانا آن را جشن می‌گیرند!

میم کوین چیست؟

پیش از آن که به سراغ تعریف کوتاهی از میم کوین برویم، بهتر است نگاهی به میم‌ها و ماهیت این تصاویر طنز اینترنتی بیندازیم. در واقع درک مفهوم میم و میم کوین‌ها باعث می‌شود تا راحت‌تر بدانیم پپه چیست و چرا انقدر رشد کرده است.

میم (Meme) چیست؟

خیلی ساده و کوتاه، میم اصطلاحی است که به شوخی‌هایی در سطح اینترنت گفته می‌شود که به‌سرعت پخش و توسط افراد زیادی استفاده می‌شوند. میم‌ها عمدتاً به‌صورت تصویری با یک نوشته روی آنها به اشتراک گذاشته می‌شوند.

اگر با دنیای ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید، حداقل یک‌بار میم‌هایی که در جامعه کاربران ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند را دیده‌اید. از جمله مشهورترین این میم‌ها، میم‌های ایلان ماسک و تصویر لوگوی دوج کوین است.

حالا که به‌صورت کلی با مفهوم میم آشنا شدیم، نوبت به توضیح میم کوین می‌رسد.

میم کوین (Memecoin)

میم کوین، ارز دیجیتال یا توکنی است که با الهام از یک میم ساخته شده است. شیبا اینو و دوج کوین مشهورترین میم کوین‌های بازار هستند که به‌ترتیب در رتبه‌های ۸ و ۱۵ فهرست ارزهای دیجیتال برتر قرار دارند.

برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین، پولکادات و سولانا، میم کوین‌ها عمدتاً کاربرد خاصی ندارند! به‌عنوان مثال، سازنده دوج کوین خودش عنوان کرده دوج کوین را برای شوخی ساخته است! با این حال، در بازارهای مالی، عرضه‌وتقاضا ارزش یک توکن را تعیین می‌کنند و همین موضوع سبب شده تا میم کوین‌ها سروصدای زیادی به پا کنند.

اگر دوست دارید بیشتر در مورد میم و میم کوین‌ها اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «میم کوین چیست؟» را در ارزدیجیتال بخوانید تا با دنیای عجیب‌وغریب این ارزهای دیجیتال آشنا شوید.

میم قورباغه پپه

داستان میم این قورباغه به سال ۲۰۰۵ و افزایش محبوبیت میم‌های اینترنتی بر می‌گردد. در آن زمان در بسیاری از انجمن‌های اینترنتی، این میم‌ها تولید و منتشر می‌شدند و همین مسئله باعث شد تا مت فیوری (Matt Furei) به فکر ساختن این میم بیفتد. نکته جالب دیگر این است که این میم در میانهٔ کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ به نمادی برای مخالفت با اتحادیه ضد افترا تبدیل شد.

علاوه بر این که میم پپه به‌خودی‌خود محبوبیت زیادی در میان کاربران اینترنت دارد، حالا به یکی از محبوب‌ترین میم‌ها برای قراردادن روی تصویر پروفایل کوین‌های بازار بدل شده است و لوگوی خیلی از میم کوین‌های بازار عکس پپه است.

شایان ذکر است که ارز دیجیتال پپه هیچ ارتباطی با مت فیوری ندارد و مثل بسیاری دیگر از توکن‌ها، تنها با الهام از میم پپه قورباغه ساخته شده است.

خرید پپه (PEPE) و آیندهٔ این ارز دیجیتال

عمر این ارز دیجیتال هنوز به یک ماه نرسیده است! پس نمی‌توان به‌طور خاص در مورد آیندهٔ پپه صحبت کرد. با این حال، به‌گفتهٔ بسیاری از تحلیل‌گران و صاحب‌نظران بازار کریپتوکارنسی، میم کوین‌ها نقشی پررنگ در این اکوسیستم ایفا می‌کنند.

نمودار قیمت پپه

جیمز وو (James Wo)، بنیان‌گذار دی‌اف‌جی (DFG)، در ارتباط با میم کوین‌ها می‌گوید:

چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید، میم کوین‌ها قسمت بزرگی از فضای معاملات ارزهای دیجیتال هستند.

اگر کمی در مورد این صحبت فکر کنیم، احتمالاً به این نتیجه می‌رسیم که ده‌ها کوین دیگر مثل پپه ساخته می‌شوند، به بازار پا می‌گذارند، رشد می‌کنند و گاهی هم مثل یک عالمه میم کوین شکست‌خوردهٔ بازار، کسی اسمشان را هم به یاد نخواهد آورد.

تنها کافی است در فهرست کریپتوکارنسی‌های ارزدیجیتال چرخی بزنید و ببینید چقدر کوین و توکن با اسم‌های پپه آمده‌اند و قیمت‌شان صفر شده است.

فروش و خرید پپه

قابلیت جدید ارزدیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که در یک لیست، تمام صرافی‌های ایرانی که ارز دیجیتال پپه را برای خرید موجود دارند ببینید.

برای مشاهده لیست صرافی‌هایی که از PEPE پشتیبانی می‌کنند، تنها کافی است به صفحه خرید پپه (PEPE) مراجعه و مبلغی که قصد خرید یا فروشش را دارید وارد کنید. در مرحله بعدی می‌توانید لیست صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند را با قیمت خرید و فروش آنها ببینید.

با کلیک روی دکمه «خرید»، به صفحه صرافی هدایت خواهید شد. پس از انجام مراحل واریز و احراز هویت، به سادگی ارز دیجیتال شما به کیف پولتان روی صرافی واریز خواهد شد.

در هنگام فروش هم ابتدا پپه‌های خود را به صرافی واریز و پس از احراز هویت، ارزهای دیجیتال خود را بفروشید. برای اطلاع از نحوه ترید و انواع سفارش‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال هم پیشنهاد می‌کنیم مطلب «انواع سفارش‌ها در صرافی‌های ارز دیجیتال» را مطالعه کنید.

سؤالات متداول

ارز دیجیتال پپه چیست از کجا آمده است؟

میم کوین پپه ۱۷ آوریل عرضه شده است و سازنده آن مشخص نیست.

آیا خرید پپه منطقی و امن است؟

با توجه به جدیدبودن این ارز دیجیتال و پرریسک‌بودن این بازار و صد البته نقدینگی پایین، پیش از خرید پپه باید تمام جوانب سرمایه‌گذاری را سنجید.

ارز دیجیتال PEPE روی کدام شبکه کار می‌کند؟

در حال حاضر پپه کوین روی شبکه اتریوم کار می‌کند.

نتیجه‌گیری

یک حقیقت تلخ: ساختن یک توکن ساده و بدون کاربردِ خاص روی شبکه‌های بلاک چینی کار آنچنان سختی نیست. در حال حاضر میم کوین‌های بسیار زیادی در بازار هستند که ارزششان یک‌شبه صفر شده یا از بازار محو شده‌اند.

حالا که به سؤال مهمی مثل «پپه چیست» پاسخ دادیم، یادتان باشد: پیش از انجام هر گونه سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتالی که پشتوانه مشخص و کاربرد خاصی ندارند، تحقیقات کافی انجام دهید و پروژه را به‌طور کامل بررسی کنید.

ارزهای دیجیتال زیادی در بازار هستند که اسمی مشابه PEPE دارند؛ هنگام خرید پپه به این نکته دقت کنید تا خدایی ناکرده، با چالش‌های جبران‌ناپذیر مواجه نشوید.

منبع خبر

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.