تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۸
کد خبر : 611305

آشنایی با نحوه تنظیم شعله پکیج همراه با نکات ایمنی

آشنایی با نحوه تنظیم شعله پکیج همراه با نکات ایمنی

در حین سرویس پکیج تنظیم شعله یکی از اقدامات لازم است و این فرآیند با تنظیم فشار گاز پکیج و شیر برقی آن انجام می شود. تنظیم شعله پکیج یعنی تنظیم هر دو شعله بلند و کوتاه دستگاه. در این راستا لازم است نحوه راه اندازی شعله پکیج شعله بدانید، زیرا در صورت انجام صحیح

در حین سرویس پکیج تنظیم شعله یکی از اقدامات لازم است و این فرآیند با تنظیم فشار گاز پکیج و شیر برقی آن انجام می شود. تنظیم شعله پکیج یعنی تنظیم هر دو شعله بلند و کوتاه دستگاه.

در این راستا لازم است نحوه راه اندازی شعله پکیج شعله بدانید، زیرا در صورت انجام صحیح این عمل از آسیب به پکیج جلوگیری شده و در نهایت دستگاه عملکرد بهینه ای خواهد داشت.

در مواقعی که نیاز به تنظیم شعله پکیج دارید، انتخاب یک سرویس کار تخصصی پکیج مهمترین قسمت کار است. اگر ساکن اصفهان هستید، کافیست با نمایندگی تعمیر در اصفهان تماس بگیرید. تعمیر پکیج ایران رادیاتور و … در طول هفته را از ما بخواهید.

نکات مهم قبل از راه اندازی شعله پکیج

راه تنظیم شعله پکیج با رعایت نکات ایمنی است که باید بدانید مانند تست و تنظیم شیر گاز زیرا برای اطمینان از سالم بودن آنها ضروری است. این اقدامات شامل موارد زیر است:

 • تست مدارهای الکترونیکی
 • تست مدار مکانیکی
 • تست ماژول

تنظیم شیر گاز پکیج به کشور سازنده قطعه، مصرف برق و دور موتور بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است چنین اقدامات مهمی را به افراد واجد شرایط و آموزش دیده بسپارید.

 

مهمترین و اساسی ترین دلایل افزایش و کاهش شعله پکیج ها

مهمترین و اساسی ترین علل تنظیم شعله پکیج مواردی مانند افت فشار، ورود هوا به مدار گرمایش، بسته بودن خروجی گاز و … می باشد.

در صورت بروز هر یک از موارد ذکر شده دستگاه خاموش می شود و یا متوجه خطای عدم شعله در پکیج می شوید. بنابراین افزایش یا کاهش شعله می تواند به مبدل پکیج و خود دستگاه آسیب برساند.

عوامل موثر بر تنظیم شعله کوتاه و بلند پکیج

تنظیم شعله کم و زیاد پکیج تاثیر بسزایی در عملکرد بهینه آن دارد. این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها قطر نازل هوا است. این قطعه می تواند تاثیر زیادی در طول و شکل شعله پکیج داشته باشد.

درصد هوای احتراق و سرعت محلول سوخت-هوا در نوک مشعل دو عامل اصلی هستند که بر طول شعله تأثیر می گذارند. هوای احتراق بیشتر، طول شعله پکیج را افزایش می دهد و سرعت محلول سوخت-هوا در نوک مشعل، شعله پکیج را کوتاه یا طولانی تر می کند.

هنگام یادگیری نحوه تنظیم شعله پکیج، باید به فاصله بین نازل مشعل و انتهای شعله و فاصله بین شعله احتراق و جایگاه اشتعال توجه کنید. زیرا این عناصر بر طول کل شعله تاثیر می گذارند و با کاهش مصرف سوخت باعث می شوند مشعل بهتر کار کند. عوامل زیر دیگر عوامل مهم در تغییر شعله هستند:

 • اندازه دهانه سوخت
 • قطر کوره
 • نرخ محلول سوخت-هوا
 • سرعت اولیه هوا
 • غلظت اکسیژن در هوای احتراق

تنظیم شعله پکیج با استفاده از شیر برقی گاز

شعله بلند و کوتاه پکیج با شیر برقی تنظیم می شود و برای این منظور باید ارتفاع را با توجه به ارتفاع محفظه احتراق در دو حالت کوتاه و بلند تنظیم کرد.

برای این کار پیچ شیر روی ماژول را که با پیچ گوشتی ثابت شده نگه دارید و در نهایت مهره را شل و سفت کنید. این عمل باعث می شود شعله به ارتفاع مورد نظر برسد.

تنظیم شعله پکیج با استفاده از شیر برقی گاز

نحوه تنظیم ارتفاع شعله کوتاه و شعله بلند در پکیج

شعله پکیج توسط یک شیر الکتریکی تنظیم می شود. بنابراین توجه به نکات ایمنی بسیار مهم است. به طور کلی برای تنظیم شعله های پکیج ابتدا باید ارتفاع شعله کوتاه را تا یک سوم ارتفاع محفظه احتراق تنظیم کرد. همچنین ارتفاع شعله بلند باید در دو سوم ارتفاع محفظه احتراق تنظیم شود تا عملکرد مطلوبی داشته باشد و از احتراق مناسب اطمینان حاصل شود.

این کار بسیار خطرناک است و به شما توصیه می کنیم برای تنظیم شعله پکیج از تکنسین های مجرب کمک بگیرید یا از خدمات تعمیر پکیج بوتان در اصفهان ما استفاده کنید، زیرا این افراد مهارت کافی دارند. اما اگر می خواهید این مراحل را خودتان انجام دهید، نکات و مراحل زیر را دنبال کنید:

نکات و مراحل تنظیم شعله کوتاه روی پکیج

زمانی که قصد تنظیم شعله کوتاه را دارید، دمای پکیج را روی حالت حداکثر قرار دهید. سپس شیر آب گرم خانگی را باز کنید تا شعله فعال شود. شعله کوتاه به طور پیش فرض در حالت زمستانی است. یعنی با شروع کار دستگاه ابتدا شعله بلند تشکیل می شود و سپس در حالت شعله کوتاه قرار می گیرد. از این رو، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

پکیج را در حالت زمستانی قرار دهید.

 • شلنگ ماژول را جدا کنید و مطمئن شوید که سطح ماژول با بدنه پکیج تماس نداشته باشد. زیرا این عمل باعث ایجاد جرقه و سوختن برد پکیج می شود.
 • روی شیر گاز یک مهره برنجی وجود دارد، مهره را با آچار ثابت نگه دارید و با پیچ گوشتی پیچ داخل آن را بچرخانید.
 • وقتی پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید، ارتفاع شعله کوتاه افزایش می یابد. همچنین اگر این کار را در خلاف جهت عقربه های ساعت انجام دهید، ارتفاع شعله کوتاه و کم می شود.
 • ارتفاع شعله کوتاه را با توجه به مقیاس پکیج تنظیم کنید.

مراحل و نکاتی برای تنظیم شعله زیاد روی پکیج ها

برای تنظیم این شعله ابتدا باید یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید. در این زمان شعله در ارتفاع بسیار زیاد شعله ور می شود. اگر ارتفاع این شعله بیش از 2/3 ارتفاع محفظه احتراق باشد، باید شعله زیاد را تنظیم کنید. در این صورت باید مراحل زیر را انجام دهید:

با استفاده از یک پیچ گوشتی، پیچ شیر ماژول را بردارید و سپس مهره برنجی را باز کرده و با آچار آن را سفت کنید.

مهره برنجی را به سمت راست بچرخانید، ارتفاع شعله بلند افزایش می یابد و اگر آن را به سمت چپ بچرخانید، ارتفاع شعله بلند کاهش می یابد.

نقل قول از سایت خدمات ایران : 

“نحوه تنظیم شعله پکیج با رعایت نکات ایمنی صورت می گیرد؛ چراکه، دلایل مختلفی نظیر سرعت محلول سوخت-هوا و سرعت هوای اصلی، غلظت اکسیژن در هوای احتراق و… موجب بروز این اشکال می شوند.

جهت انجام این کار ابتدا شعله کوچک را با چرخاندن مهره برنجی تنظیم کنید و اگر شعله بزرگ بیش از 2 سوم ارتفاع محفظه احتراق باشد، با شیر ماژوله و مهره نارنجی رنگ، طبق توضیحات گفته شده پکیج را تنظیم کنید.”

نحوه تنظیم شعله پکیج

راه تنظیم شعله پکیج با رعایت نکات ایمنی می باشد. زیرا دلایل مختلفی مانند سرعت محلول سوخت-هوا و سرعت پایه هوا، غلظت اکسیژن در هوای احتراق و … باعث ایجاد این مشکلات می شود.

برای این کار ابتدا شعله کوچک را با چرخاندن مهره برنجی تنظیم کنید و در صورتی که شعله بزرگ بیش از 2/3 ارتفاع محفظه احتراق است، پکیج را همانطور که توضیح داده شد با شیر مدولار و مهره نارنجی تنظیم کنید.

همچنین می توانید این اقدامات را به مهندسان و تکنسین های ما بسپارید و از عملکرد بهینه و افزایش طول عمر قطعات پکیج خود اطمینان حاصل کنید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.