بهترین گزینه برای خرید هدفون بی‌سیم کدام است.

هدفون‌های بی‌سیم بخاطر راحتی در استفاده فوق العاده هستند.شایداز بین تمام گجت‌هایی که در یک روز استفاده می‌کنیم، هدفون‌ها یکی از آنها هستند که باعث می‌شوند این حس به ما دست دهد که انگار در آینده زندگی می‌کنم.
این حرف ممکن است کمی اغراق‌آمیز باشد اما گذاشتن هدفون و شنیدن موزیکی که مستقیما به گوش‌ها پمپاژ می‌شود بدون هیچ سیم مزاحمی واقعا تجربه‌ی معرکه‌ای است.
لازم نیست نگران سیم‌هایی باشم که در یک روز سرد قبل از خروج از خانه باید زیر لباس‌هایمان پنهان کنیم و نیازی نیست نگران این فاجعه باشم که اگر ندانسته روی گوش باشند و از جا بلند شوم سیم‌ها از هم جدا شوند.
این آزادی و راحتی از هدفون‌های بی‌سیم است که من و دیگران آن را می‌خواهیم . تعداد زیادی هدفون بی‌سیم با قیمت‌های متفاوت در فروشگاه‌ها وجود دارد.در این راهنمایی تمرکز ما روی هدفون‌های درون و بیرون گوش است که بهترین عملکرد را در کیفیت صدا و راحتی و عمر باتری دارند.
اگر هدفونی برای رفتن به ورزش و باشگاه لازم دارید باید از این دسته هدفون‌ها استفاده کنید.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

بهترین هدفون‌ها چهار ویژگی دارند : اتصال امن به گوشی شما،باید برای طولانی مدت راحت باشند،باید کاملا انعطاف‌پذیر باشند تا در هر کیفی جا شوند ، و از همه مهمتر باید صدای یک هدفون خوب را به شما منتقل کند.به احتمال زیاد کیفیت صدایی که از هدفون‌های بی‌سیم به گوش می‌رسد به علت اتصال با بلوتوث همانند کیفیت اتصالی با سیم نیست.
اما برای اینکه خیالتان راحت شود باید گفت در مورد هدفون‌های ما تست کریدم کیفیت صدای خروجی هدفون ها معرکه بوده است .برخی‌ هدفون ها پیشنهاد حذف صداهای مزاحم محیط را دارندکه این قابلیت باعث میشود سفر به دور کل کشور با یک کودک پرسروصدا را نیز برای شما دلپذیر ‌کند.هدفون‌ها از نظر طول عمر باتری نیز باید قوی باشند.هیچکس دوست ندارد همان اندازه که موبایلش را شارژ می‌کند،هدفونش را نیز شارژ کند.

رتبه اول هدفون بی‌سیم : سنهایزر  SENNHEISER MM 550-x 

هدفون بی‌سیم سنهایزر SENNHEISER MM 550-x

در بین تمام مدل‌هایی که تست شد تنها یک مورد سربلند بیرون آمد و این هدفون SENNHEISER MM 550-x بود.این هدفون به طور کامل دور گوش‌های شما را می‌پوشاند و به موبایل یا لپ‌تاپ شما توسط بلوتوث متصل می‌شود.این هدفون اتصال قابل اطمینانی دارد و به راحتی می‌توان تا چند ساعت از آن استفاده کرد.
سیستم قابلیت حذف صداهای اضافی نیز به آن‌ها اضافه شده و می‌توان آن را به اندازه‌ای کوچک کرد که در یک کیف دستی هم جای داد.
هدفون مورد نظر صدای بسیاری خوبی دارد.صدای به صورت اتومات متعادل شده و بدون وجود باس یا صدای زیر باز هم صدای واضح،بلند و مناسب برای هر نوع ضبط موسیقی و صداهای صوتی را به گوش می‌رساند.
در قسمت سمت راست کلیدهای کنترل پخش همانند کلید توقف صداهای اضافی یا کلیدهای مربوط به بلوتوث قرار دارند.این هدفون به مدت زمان ۲۰ ساعت با یک شارژ به شما کارایی مید‌هد.همچنین شما قادر به تعویض باتری نیز هستید،چیزی که دیگر هدفون‌ها به شما ارائه نمی‌کنند.

البته این هدفون خوش‌شکلترین هدفونی نیست که شما می‌توانید بخرید.در واقع روی گوش اندکی احمقانه به نظر می‌رسد.طراحی آن چندان دلچسب نیست و یکپارچه‌سازیِ سبکی بر روی آن صورت گرفته که به دفعات متعددی کپی شده،پس سخت است که فقط در یک نگاه این هدفون را تشخیص داد.
این هدفون چندان هم ارزان قیمت نیست که خود یک مشکل محسوب می‌شود.اگر به دنبال کیفیت،راحتی و عملکرد عالی هستید این هدفون مخصوص شماست اما اگر  از قیمت آن ناراضی هستید و جذب ویژگی‌های آن نشده‌اید پس به رتبه‌ی دوم ما نگاهی بیندازید.

رتبه‌ دوم هدفون بی‌سیم : بوز  BOSE SOUNDLINK ON-EAR

هدفون بی‌سیم : بوز BOSE SOUNDLINK ON-EAR

این مدل از هدفون‌ها نسبت به مدل قبلی کوچکر است و فشار زیادی را به گوش وارد نمیکند و میتوان مدت بیشتری از آن استفاده کرد.
این هدفون فقط بخاطر راحت بودنش خوب نیست.صدای بسیار خوبی از این هدفون به گوش می‌رسد که فقط به اندازه‌‌ی کمی از هدفون قبل بم‌تر است.بسیار سبک،سایز کوچک و عملکرد ۱۵ ساعته با یک‌بار شارژ.

این هدفون همچنین راهنمای صوتی برای جفت کردن گوشیتان با خود را دارد.دکمه‌ی سخت‌افزاری آن به صورت on-off یا خاموش روشن است که بسیار راحت‌تر از دیگر هدفون‌های است که با نگه داشتن کلید پاور روشن یا خاموش می‌شوند.
تنها مشکل ما با این هدفون نداشتن قابلیت حذف صداهای مزاحم در اطراف است که البته با توجه به قیمت آن چیز عجیبی نیست و مورد دوم اتصال بلوتوث ضعیف‌تر نسبت به هدفون قبل است.متوجه شدم که بلوتوث این هدفون با دیگر دستگاه‌های جفت شده با هدفون‌های دیگر اندکی تداخل ایجاد می‌کند که البته خیلی هم مشکل بزرگی نبود.این مورد بهترین هدفون بی‌سیم نیست اما هدفون رده دومی قدرتمندی است.

اما دیگر هدفون‌ها :

 Beats studio

هدفون بی‌سیم Beats studio

هدفون بی‌سیم  Beats studio یک هدفون بسیار جذاب است که قطعا میتواند خوش‌شکلترین هدفون روی زمین لقب بگیرد . در مشخصات این هدفون دیده می‌شود که بم بالایی وجود دارد که البته این بم بر گوش شما غلبه نخواهد کرد.این هدفون قابلیت حذف صدای اضافی اطراف را داراست و هدفون راحتی است.این مورد اندکی بزرگ است و به راحتی دیگر هدفون‌ها انعطاف‌پذیر نیست.

هدفون بی‌سیم Beats solo 2

هدفون بی‌سیم Beats solo 2

هدفونی خوش صدا و با عمر باتری طولانی و طراحی انعطاف‌پذیر . اما به راحتی هدفون bose soundlinks نیست و قیمت بیشتری هم دارد.اگر به دنبال هدفونی هستید که رنگ‌بندی بیشتر از سیاه و سفید داشته باشد این مورد مخصوص شماست اما بهترین هدفون روی زمین نیست.

هدفون بی‌سیم Sennheiser mm 450-x

هدفون بی‌سیم Sennheiser mm 450-x

این هدفون برادر کوچکتر هدفون رتبه یک ماست که سایز کوچی دارد و ویژگی‌های زیادی نظیر حذف نویزهای اطراف را دارد . این مورد واقعا کوچک است و حتی در جیب لباس هم جا می‌شود.اما آنها دقیقا به زشتی برادر خود هستند و به راحتی bose soundlinks نیست.

هدفون بی‌سیم Samsung level over

هدفون بی‌سیم Samsung level over

این هدفون میتواند با beats studio رقابت کند . بزرگ‌ترین مشکل این هدفون سایز بزرگ آن است.در واقع بزرگ‌ترین هدفونی که ما تست کردیم.این هدفون به راحتی در کوله‌پشتی هم جا نمی‌شود.این هدفون کنترل‌های لمسی بدترکیبی دارد که اصلا به راحتی کلید‌های واقعی نیست. شاید بهترین مکان برای استفاده از این هدفون داخل استادیو باشد.

هدفون بی‌سیم Jabra revo

هدفون بی‌سیم Jabra revo

یک هدفون خوش‌شکل با دوام  و صدای عالی.صدای آن بم‌تر از حد معمول است و متاسفانه به راحتی soundlinks نیست . اما اگر نتوانستید soundlinks  را بخرید این هدفون جایگزین بدی نیست که البته پول کمتری از جیبتان بیرون می‌کشد.

هدفون بی‌سیم Parrot zik 2.0

هدفون بی‌سیم Parrot zik 2.0

پیشروترین هدفونی که تا به حال تست کرده‌ایم.کنترل حرکتی،حذف صدای اضافی،کنترل‌های لمسی،باتری قابل تعویض و خیلی چیزهای دیگر . کنترل‌های حرکتی به طرز اذیت کننده‌ای زمان لمس هدفون  itunes را ناخواسته در کامپیوتر اجرا می‌کند.تاچ‌های روی گوشی خودبه‌خود عمل می‌کنند وحذف صدای اطراف نیز فقط بوسیله‌ی نرم‌افزار این هدست قابل تنظیم است که آزاردهنده است.ویژگی بد آن بدقیافه بودن آن است.

هدفون بی‌سیم Sony mdr-10RBT

هدفون بی‌سیم Sony mdr-10RBT

قیمت متعادل،صدای متعادل .قاعدتا چیز بدی در مورد این هدفون وجود ندارد و روی گوش هم حس خوبی را ایجاد می‌کند و مقاومت خوبی دارند.می‌توانید با پولتان چیز بهتری بخرید اما اگر بودجه‌ی کافی برای خرید هدفون ندارید این مورد گزینه‌ی بدی نیست.

هدفون بی‌سیم Sony mdr-xb950bt

هدفون بی‌سیم Sony mdr-xb950bt

این هدفون یک مورد روی گوشی بسیار بزرگ است که صدای بم زیادی را دارد.که واژه‌ی xd در اخر نام آن یعنیextra bass یا همان بم اضافه.کلیدی برای تنظیم صدا وجود دارد که البته چه با افزایش یا کاهش صدا من طرفدار این هدفون نیستم.

هدفون بی‌سیم Sony mdr-zx550bn

هدفون بی‌سیم Sony mdr-zx550bn

این هدفون ارزانترین مورد در این رنج است که ما امتحان کردیم.ظاهری ارزان،صدایی ارزان، و القای یک حس ارزان و بی ارزش.اگر تمام مشکل شما پول است این گزینه را بخرید اما با اندکی خرج بیشتر می‌‌توان بهتر از این گزینه را نیز یافت.


دیدگاه برای “بهترین گزینه برای خرید هدفون بی‌سیم کدام است.
  1. با سلام
    میخواستم بدونم هدفون بیتس حداکثر چقدر شارژ نگه میداره؟
    هدفون من رم هم میخوره اما زمانی که رم داخلش هست و هدفون رو خاموش میکنم و مجدد روشن میکنم از اهنگ اولی شروع به خوندن میکنه میخواستم بدونم این امر طبیعیه یا مشکلی داره؟
    ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.