معرفی ۱۰ عجایب برتر جهان

techzoom.ir تک‌زوم : در این مطلب شما را با ۱۰ عجایب برتر جهان آشنا میکنیم , پس اگر به سفر و شناخت مکانهای عجیب , زیبا و تاریخی علاقه دارید:

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

۱ : اهرام مصر

اهرام جیزه یکی از مناطق باستانی در فلات جیزه است. اهرام جیزه شامل سه مجموعه هرم است که به هرم‌های بزرگ شهرت دارند. هرم بزرگ خافو قدیمی‌ترین مورد از عجایب هفت‌گانه است.

memphistours_1 (3)

memphistours_1 (2)

memphistours_1 (1)

۲ : دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین توسط اولین امپراتور چین یعنی کیون شی هوانگدی ساخته شد. این دیوار یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های ساختمانی است که حدود ۲۰۰۰ سال پیش ساخته شد.

china (1)

china (2)

۳ : پترا در اردن

پترا در شرق وادی ارابا در اردن و در حدود ۸۰ کیلومتری دریای مرده موقع شده است. این محل یک محل تاریخی و باستانی است که به دلیل رنگ سنگ‌هایش بانام شهر رز نیز شناخته می‌شود. این بنا یکی از بزرگ‌ترین عجایب جهان است.

stunningplaces_2 (1)

stunningplaces_2 (2)

۴ : کولوسئوم:

کولوسئوم در وسط شهر رم در کشور ایتالیا واقع است. کولوسئوم همچنین بانام آمفی‌تئاتر فلاوین نیز شناخته می‌شود. این محل بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر دنیاست و معروف‌ترین محل تاریخی رم به شمار می‌رود.

italia (2)

 

italia (1)

 

۵ : چیچن ایتزا

چیچن ایتزا در شبه جزیره یوکاتان در مکزیک واقع شده است. این محل یکی از مقاصد توریست‌های برا شناخت قوم مایا در مکزیک است. اخیراً این محل به‌عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه انتخاب شده است.

maya (1)

maya (2)

۶ : ماچا پیچو

ماچا پیچو در ناحیه  Cusco در استان اروبامبا واقع شده است. این محل یکی از زیباترین و مشهورترین مجموعه خرابه‌های جذاب در جهان است.

viagensmaster_1 (2)

viagensmaster_1 (3)

viagensmaster_1 (1)

۷ : تاج محل

تاج محل در شهر آگرا در  Uttar Pradesh واقع شده است. تاج محل یکی از زیباترین و عجیب‌ترین ساختمان‌ها در جهان است. این محل توسط امپراتور مغول، شاه جهان، به یاد همسرش ممتاج محل ساخته شده است. این محل پس از مرگ وی ساخته شده و به‌عنوان نمادی از عشق نیز شناخته می‌شود.

india

۸ : مسیح نجات دهنده

مسیح نجات دهنده در قله کوه کورکوادو در ریو دوژانیرو در کشور برزیل ساخته شده است که ۳۰ متر ارتفاع و ۲۸ متر عرض و حدود ۶۳۵ تن وزن دارد. کل این مجسمه طی ۹ سال ساخته شد.

bresil (2)

bresil (1)

۹ : آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا در افریقای جنوبی در رودخانه زامبزی واقع است. این محل بانام موسی او تونیا نیز شناخته می‌شود. آبشار ویکتوریا یکی از عجایب خیره کننده جهان است. رودخانه زانبزی بیش از دو کیلومتر عرض دارد.

abshar (1)

abshar (2)

۱۰ : قلعه نئوشوانشتاین

قلعه نئوشوانشتاین در باواریا در نزدیکی شهر فیوسن واقع است. این محل یکی از پربازدید ترین و محبوب‌ترین مقاصد توریستی است که توسط پادشاه لودویگ دوم ساخته شده است.

turizmobaze-1

turizmobaze-1پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.