فردی تصمیم گرفت شغلش را رها کند تا کامیون قدیمی خود را به یک اتاقک سیال با انرژی خورشیدی تبدیل کند

techzoom.ir تک‌زوم : در سال ۲۰۱۳، مایک هودسون شغل خود را ترک کرد و از همه سمت‌های بین‌المللی خود استعفا داد تا با استفاده از DIY شخصی خودش به اروپا سفر کند و کمپ بزند. این فرد ۲۵ ساله هنوز هم دوست دارد تا از زندگی در چاردیواری فرار کند و به‌صورت ولگرد زندگی کند.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

شیوه زندگی که هودسون برای خودش برگزیده است شاید یکتا نباشد اما تغییر مکان او از یک کامیون فرسوده به یک اتاقک در نوع خود جالب است، یک اتاقک چوبی سیال خیلی جالب است.

یک مهندس سیستم سابق یعنی هودسون، شغل خود را بعد از ماه‌ها ترک می‌کند تا با استفاده از یک کامیون DIY به سفر بپردازد. او سفر خود را در اکتبر ۲۰۱۳ آغاز کرد و بدون اینکه دنبال آپارتمانی باشد، از طریق ای بی، کامیون فرسوده ۱۰ ساله خود را به یک اتاقک سیال که از جنس چوب بود تبدیل کرد. وسیله جدیدی که او خریداری کرده است یک دستگاه برای انرژی خورشیدی روی سقف آن دارد تا برق و آب موردنیاز خود را برای دوش گرفتن تأمین کند و یک آشپزخانه کوچک و زیبا همراه یک سینک ظرفشویی نیز دارد. بعد از ماه‌ها کار کردن با آن کامیون قدیمی، او کامیون خود را به یک اتاقک سیال تغییر داد و از انگلیس خارج شد تا بتواند سایر کشورهای اروپایی را ببیند.

هودسون برای تأمین گرمای داخل اتاقک از گاز استفاده می‌کند و آن را در یک سیلندر LPG قرار می‌دهد که به‌سادگی در پمپ‌های گاز قابل پر شدن است. همچنین برای لوله‌های آبی و گازی که هودسون در نظر گرفته بود یک پمپ آب، آب گرم و یک تانکر خاکستری برای ذخیره آب قرار داده بود. او همچنین از یک دستشویی، یک برق ۱۲ ولتاژی برای یخچال و سیستم اسپیکری که در داخل اتاقک بود استفاده کرده است و یک‌ تخت تاشو نیز در آن قرار داده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هودسون و سفر ماجراجویانه او می‌توانید به وبلاگ او مراجعه کنید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.