راهنمای انتخاب بهترین اپراتور در سفر به خارج از کشور

سفر باعث شادی و طراوت می‌گردد. همه انسان‌ها از آن لذت می‌برند. به مسافرت نرفتن یک دیوانگی محض است. به هر حال، اگر در نظردارید با استفاده از گوشی همراه‌تان برای برقراری ارتباط، هزینه زیادی در سفر نداشته باشید بهتر است برنامه‌ریزی کنید.

درست است که مسافرت باعث نشاط و طراوت روح می‌گردد، اما اگه قرار باشد که هزینه‌های سنگینی بابت اینترنت، تماس تلفنی، و یا پیام‌ها بپردازید قطعا”میل شما را به مسافرت کم می‌کند و ترجیح می‌دهید که در خانه بمانید تا این خرج‌ها را نداشته باشید. به دلیل این هزینه‌های سنگین بهتر است که در خرج کردن پول برنامه‌ریزی داشته باشید و هوشیارانه عمل کنید. ارائه‌دهندگان زیادی وجود دارند که بسته‌های تبلیغاتی مختلفی ارائه می‌دهند بویژه درباره مسافرت. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که در اینترنت جست و جو کنید، گزینه‌های موردنظر را انتخاب نمایید و از خود خلاقیت نشان دهید. برا ی پس‌انداز پول به مقدارزیاد سه راه حل به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته هر یک نقطه ضعف وقوت مخصوص به خود را دارند. در ذیل به بررسی آن‌ها می پردازیم.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید .

طرح حامل خود را بشناسید

همانطور که در بالا ذکر شد امروزه ارائه‌دهندگان اینترنتی طرح‌های بسیاری در مورد حمل‌ونقل ارائه می‌دهند، از جمله برای مسافرت.درنتیجه می توانید از میان‌ آن‌ها بسته‌‌های اطلاعات یا گزینه پیش‌پرداخت‌شده را انتخاب کنید. اما به منظوربرقراری ارتباط اینترنتی خیلی سنجیده عمل کنید. همان‌طورکه می دانید برنامه ریزی روی متن و تماس تلفنی با مقوله برقراری ارتباط اطلاعاتی فرق دارد. درست است که شما می خواهید به Instagram یا Facebook وصل باشید اما هدف برای تبادل اطلاعات است، مثل جستجوی بهترین باشگاه در شهر یا ارزان‌ترین هتل‌ها. اطلاعات زیادی برای این منظورلازم هستند و اگر شما از قبل برای آنها برنامه ریزی نکنید، از پولت هزینه‌‌ می‌شود.به‌ این دلیل بهتر است که به روش‌های ارائه شده در مورد حامل‌های مختلف نگاهی بیاندازید.

T-Mobile طرح انتخاب ساده را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با پرداخت پنجاه دلار هر ماه و بدون هیچ هزینه اضافی، پیام‌های نا‌محدودی بفرستید، تلفن بزنید، یا به اینترنت وصل شوید. اگردرست فکر کنید در مقابل آن چیزی که شما در مسا‌فرت خرج می‌کنید، پنجاه دلار مبلغ ناچیزی است. نکته جالب توجه دیگر این‌ است که این طرح ۱۲۰ کشور جهان را مورد پوشش قرار می دهد که به طور معمول این کشورها مقصد سفرمی باشند. اگر شما در یک سفر دریایی هستید، می‌توانید یک طرح موقت اتخاذ کنید. زیرا این طرح به صورت قرارداد سالانه نیست، بلکه شما هر لحظه می‌توانید آن را بدون پرداخت هیچ جریمه‌ای رها کنید.

راهنمای انتخاب بهترین اپراتور در سفر به خارج از کشور

اما سرویس اطلاعات جهانی طرح T-Mobile نسبتا محدوداست. اگر شما می خواهید آن ‌را ارتقا ببخشید،می‌توانید با پرداخت پانزده دلار در روز(برای MB 100 )، یا پرداخت پنجاه دلار در دو هفته (برای MB 500 ) از خدمات بیشتری برخوردار شوید. این هزینه‌ها زیاد به نظر می‌رسند، اما به من اطمینان کنید….. ارزشش را دارد و شما می‌توانید بیشتر از آنچه که توقع دارید پس‌انداز کنید.

اگر از AT&T استفاده می‌کنید، این طرح اطلاعاتی شامل بسته متن و بسته گفتگو نمی شود.فقط برای این طرح اطلاعاتی، باید سی دلار برای ۱۲۰ MB بپردازید. همان‌طور که می‌بینید این طرح خیلی محدود است. اگر دقت کنیم۱۲۰ MB زیاد نیست و ظرف چند روز تمام می‌شود.

اگر از طرح Verizon استفاده می‌کنید، می‌تونید ازبسته Global data استفاده کنید. این بسته هم مثل بالا شامل بسته گفتگو و متن نمی‌شود و باید بیست‌و‌پنج دلار برای ۱۰۰MB بپردازید. طرح Spirint درست به همین‌گونه است. این طرح در کشورهای مختلف روش‌های متفاوتی دارد، در نتیجه شما به زحمت و سر‌درگمی می افتید.

راهنمای انتخاب بهترین اپراتور در سفر به خارج از کشور

گزینه دیگر استفاده ازdmphone از Mobal یا spare phone می‌باشد. اگر از spare phone استفاده می کنید، شما فقط اجازه دارید که اطلاعت موقت را برای عزیزانتان در منزل ارائه کنید. کار زیادی نمی‌توانید انجام بدهید، اما در موقعیت‌های موقت خوب است. اما در مورد dumphone، شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ‌گونه بهای اضافی در ماه از سرویس استفاده کنید. زمانی که شما dumphoneراخریداری می‌کنید، می توانید از آن برای تماس تلفنی استفاده کنید. هنگامی که به خارج می‌روید این نوع dumphoneها مناسب هستند.

استفاده ازسیم کارت GSM

دستگاه‌های امروزی بسیار پیشرفته و با تکنولوژی بالا هستند. همان‌طورکه می‌دانید گاهی اوقات، جا برای هر دو روی تلفن همراه ایجاد شده است. یکی برای GSM به‌کار می‌رود و دیگری برای CDMA. اگر زیاد به خارج سفر می‌کنید، در این‌صورت روی گوشی‌تان یک‌جا برای GSM نیاز خواهید داشت. وقتی وارد کشوری شدید این حق را دارید که یک GSM بخرید و دیگه نگران هزینه ارتباطی نباشید. با این‌همه خریدن GSMهای بین‌الملی خیلی خیلی ارزان‌تر است.

۱٫‌ همه تلفن همراه این دو شیار را ندارند، ولی جا برای GSM را حتما دارند.

  1. تلفن شما ممکن توسط حامل قفل شود. اگر چنین شد، آن‌وقت از کارت‌های دیگر نمی‌توانید استفاده کنید. باید به دفتر خدمات مربوطه بروید تا قفل آن را بازکنند. این احتمال وجود دارد که به تقاضای شما جواب رد دهند.
  2. زمانی که GSM بین‌المللی را در کشور مقصد می‌خرید، دستورالعمل‌های راه‌اندازی آن به زبان همان کشور نوشته شده است. برای مثال اگر به فرانسه می‌روید، به احتمال زیاد دستورالعمل های آن به زبان فرانیسوی نوشته شده است. اگر شما این زبان را به خوبی ندانید، در این‌صورت لازم است که برای نصب آن از کسی که این زبان را می‌داند کمک بگیرید. اگر زبان یک کشور را نمی‌دانید، هیچ‌وقت سعی نکنید که به تنهایی کارت خرید کنید و سعی در نصب آن داشته باشید زیرا در دستورالعمل‌های آن گیج و سردرگم می‌شوید.

داشتن Wi-Fi شخصی

راهنمای انتخاب بهترین اپراتور در سفر به خارج از کشور

گزینه دیگر داشتن Wi-Fi شخصی است. آیا می‌دانید که ارائه‌کنندگانی هستند که به نیاز‌های شما پاسخگو هستند؟ برای مثال Bingo می‌تواند هات‌اسپات شخصی شما را با پرداخت فقط هشت‌دلار در ماه فراهم آورد. شما می‌توانید با چهار موبایل دیگر ارتباط Wi-Fi داشته باشید. اشتراک پذیری تکرار می‌شود، اما می‌توانید هر لحظه که خواستید بدون‌اینکه جریمه‌ای پرداخت کنید از عضویت آن خارج شوید. اگر قصد سفر به خارج را دارید، برای استفاده از Wi-Fi، اطمینان حاصل کنید که کشور مقصد این سرویس را تحت پوشش قرار می‌دهد.

تنها نقص وارده به این سرویس این است که زمان واقعی تماس‌ تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اما اتصال ثابت می‌ماند.

به خاطر داشته باشید که امکان جابجایی از یک هات‌اسپات به هات‌اسپات دیگر وجود ‌دارد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.