چگونه کلمات عبور ذخیره شده مرورگر Chrome در اندروید را مدیریت کنیم؟

اگر تا بحال خواسته باشید از طریق رمز عبور سخت وارد موبایل خود شوید مطمئنا کار طاقت فرسایی را برای اینکار انجام داده‌اید. در برنامه کروم در سیستم اندروید یک مدیریت رمز عبور ابتدایی وجود دارد که کلمات عبور را برای شما یادآوری می­کند و موجب می­شود تا شخص سرخورده و ناامید نشود و براحتی وارد سیستم گردد. در اینجا نحوه مدیریت و یادآوری کلمه عبور را نشان می­دهیم.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

برای شروع خواهید دید که اگر قابلیت ذخیره شدن کلمات عبور در کروم در حالت روشن باشد، قادر خواهید بود آنرا بدون اینکه متوجه شوید فعال کنید. برای بررسی این مورد، برنامه کروم را بر روی تلفن خود باز کنید، به دکمه Menu در گوشه سمت راست صفحه نمایش ضربه بزنید که بصورت سه نقطه نشان داده شده است سپس بر روی دکمه تنظیمات ضربه بزنید.

02

برای ذخیره کلمات عبور به پایین صفحه بروید: اگر دکمه در حالت روشن باشد، برای راه اندازی به کار بیشتری احتیاج ندارید. اگر در حالت خاموش است دکمه ذخیره رمز عبور را می­زنید که این دکمه از خاکستری به آبی تغییر رنگ می‌دهد. اگر مجددا به آن ضربه بزنید قابلیت ذخیره رمز عبور خاموش می‌شود.

به منظور امتحان این موضوع به سایتی بروید که در آن حساب کاربری دارید و با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوید. هنگامی که این کار را انجام می­دهید برنامه کروم از شما سوال می‌کند که آیا می خواهید رمز عبور را ذخیره کنید؟ اگر بخواهید ذخیره شود باید دکمه yes را انتخاب کنید اما اگر نخواهید که برنامه کروم رمز عبور شما را ذخیره کند باید دکمه never را انتخاب کنید. اگر در این لحظه قصد پاسخ دادن با این سوال را ندارید دکمه X را انتخاب کنید.

03

اگر بخواهید ببینید کروم کدام رمز عبور را ذخیره خواهد کرد باید این کار را انجام دهید. به این مسیر برگردید: Menu>Settings>Save passwords و به لیست مورد نظر نگاه کنید.

باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید برنامه کروم رمز عبور خاصی را برای شما یادآوری کند یا خیر؟ براحتی می­توانید کاری کنید که کروم رمز عبور شما را فراموش کند. به‌راحتی نام سایتی که می‌خواهید کروم آن‌را فراموش کند، انتخاب کنید و دکمه Delete را بزنید. به همین راحتی کروم سایت مورد نظر را از فهرست کلمات عبور ذخیره شده حذف خواهد کرد و از این به بعد برای آن سایت باید بصورت دستی رمز عبور خود را وارد کنید. ذخیره کردن رمز عبور بر روی گوشی باعث بروز برخی مسائل امنیتی می‌شود. اگرچه کروم رمز عبور را نشان نمی­دهد و همه دکمه های دیگر هم خاموش هستند اما اشخاص می­توانند از طریق تلفن شما وارد حساب کاربری سایتی شوند که کروم رمز آن را ذخیره کرده است. اگر بخواهید یادآوری رمز عبور را برای برنامه کروم فعال کنید باید بر روی گوشی خود رمز عبور کلی بگذارید و یا حتی بهتر از آن می‌توانید با رمزنگاری، دستگاه خود را از خطر ورود دیگران به حساب اینترنتی‌تان، کاهش دهید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.