چگونه قبل از فروش کامپیوتر اطلاعات آن را حذف و غیر قابل بازگشت کنیم

برای بسیاری از ما اتفاق می افتد که تصمیم به فروش کامپیوتر و یا لپ تاپ خود میگیریم . اما با اطلاعات داخل آن باید چه کار کرد؟ چگونه باید آن ها را حذف کنیم که قابل بازیابی نباشند؟ در ادامه همراه تک زوم باشید تا جواب سوال های بالا را پیدا کنیم.

توجه: اگر حافظه کامپیوتر تان از نوع SSD باشد، نیازی به اجرای تکنیک های زیر وجود ندارد و علاوه بر بی تاثیر بودن، می توانند آثار مخربی نیز در پی داشته باشند.

در ویندوز ۸ و ۸٫۱ می توانید به سادگی از قابلیت Reset your PC استفاده کنید تا تمام اطلاعات موجود در درایو های مورد نظر را پاک کند. برای اطمینان از پاک شدن تمام اطلاعات، گزینه Fully clean the drive را انتخاب کنید. (گزینه دوم در تصویر زیر)

چگونه قبل از فروش کامپیوتر ، اطلاعاتش را حذف کنیم

اگر از ویندوز ۷، لینوکس، و یا سیستم عامل های دیگر استفاده می کنید، می توانید سیستم را با استفاده از ابزاری مانند DBAN بوت کنید. این ابزار بعد از بوت کردن تمام اطلاعات هارد دیسک شما را پاک کرده و به جای آن اطلاعات به درد نخور قرار می دهد تا غیر قابل بازیابی شود. البته این را هم بدانید که ” همه چیز ” را پاک می کند – حتی سیستم عامل. پس بعد از پاک کردن، مجبور به نصب دوباره سیستم عامل هستید تا بتوانید از دستگاه استفاده کنید.

یک نکته دیگر: لازم نیست چندین بار از این ابزار استفاده کنید تا مطمئن شوید. همان بار اول همه چیز را از بین خواهد برد – پس بیهوده وقت تان را تلف نکنید.

چگونه قبل از فروش کامپیوتر ، اطلاعاتش را حذف کنیم

در سیستم عامل مک هم به حالت ریکاوری بوت کرده و قبل از انتخاب Reinstall OS X ، از ابزار Disk utility برای حذف کردن همه چیز استفاده کنید.

چگونه قبل از فروش کامپیوتر ، اطلاعاتش را حذف کنیم

قبل از فروش کامپیوتر خود، با انجام یکی از مراحل بالا بسته به نوع سیستم عاملی که از آن استفاده می کنید، امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید و هیچ نگرانی ای نسبت به دسترسی به اطلاعات خود بعد از فروش کامپیوتر یا لپ تاپ نداشته باشید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.