سرقت میلیون ها دلار از بانک های آمریکا و جهان توسط هکر ها

techzoom.ir تک‌زوم : بانک هایی در روسیه، ژاپن، آمریکا، و اروپا طعمه یک بدافزار پیچیده و خطرناک شده اند که از سال ۲۰۱۳ تا کنون، به هکر ها اجازه داده صد ها میلیون دلار سرقت کنند.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

طبق گزارشی که شرکت کسپراسکی در نیویورک تایمز منتشر کرده، بیش از ۱۰۰ بانک در ۳۰ کشور توسط این بد افزار مورد نفوذ قرار گرفته و متحمل حداقل ۳۰۰ میلیون دلار ضرر مالی شده اند.

هنوز هیچ کدام از بانک ها پا پیش نگذاشته اند تا مورد نفوذ واقع شدن را اعتراف کنند. متخصصان این هک را یکی از بزرگ ترین هک های تاریخ می دانند. یکی از مدیران و متخصصان کسپراسکی این طور توضیح می دهد: ” این یکی از پیچیده ترین حملات از نظر تکنیک ها و روش های مورد استفاده توسط هکر هاست. ”

هکر ها در این حمله صبر و شکیبایی زیادی به خرج دادند و به جای دزدیدن مثلا ۱۰ میلیون دلار از یک نفر و ایجاد سر و صدا در رسانه ها، با حوصله و به آرامی در سیستم بانک ها نفوذ کرده و رفتار های کارمندان و رویه های بانکی را با دقت مورد مطالعه قرار دادند. سپس شروع به نقل و انتقال آرام پول با استفاده از همان روش های مورد استفاده کارمندان کردند تا کسی از ماجرا بویی نبرد. آن ها پول ها را به حساب هایی جعلی و از پیش تعیین شده قرار می دادند و با احتیاط کامل آن ها را برداشت می کردند.

تایمز گزارش کرده که بیشتر بانک های مورد نفوذ، در روسیه قرار دارند. البته دیگر بانک نیز از گزند این نفوذ برنامه ریزی شده در امان نبوده اند. این هک هنوز هم در جریان است، همان طور که از سال ۲۰۱۳ تاکنون در جریان بوده.

تمامی بانک ها تاکنون در برابر این مساله سکوت کرده و به مشتریان شان هیچ اطلاع رسانی ای نکرده اند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.