استفاده از CD بیت دیفندر برای پاکسازی کامپیوتر آلوده

هنگامی که کامپیوتر شما کاملا ویروسی شده است، گاهی اوقات بهترین کار reboot به یک CD پاکسازی و اجرای یک اسکن کامل از آنجا می باشد. اینجا نحوه استفاده از CD پاکسازی بیت دیفندر برای پاکسازی یک کامپیوتر ویروسی بیان شده است.

نکته خوب در مورد بیت دیفندر این است که آنتی ویروس های آن از نظر تشخیص و حذف ویروس ها به صورت مداوم در صدر بوده اند، بنابراین باید بدانید که CD آن ها به بهترین نحو عمل خواهد کرد.

در ادامه مطلب با تکزوم همراه باشید.

و از آنجایی که شما در حال بوت به یک محیط مبتنی بر لینوکس هستید، قادر به اسکن ویرویس ها خواهید بود، بدون نگرانی از اینکه چیزی به دلیل آلوده بودن کامپیوتر کار نکند. این حالت تقریبا مانند حالت safe mode در steroid است.

دانلود و رایت کردن فایل image روی CD

اولین چیزی که شما نیاز به انجام دارید این است که به سایت بیت دیفندر رفته و آخرین نسخه از rescue CD را دانلود کنید، سپس از یک نرم افزار برای رایت کردن فایل ISO آن بر روی یک CD استفاده کنید _ ما استفاده از ImgBurn را ترجیح میدهیم . نرم افزار nero یا clon نیز انتخاب مناسبی است .

توجه: ممکن است کامپیوتر شما با آخرین نسخه مشکل داشته باشد. میتوانید در این صورت نسخه های قدیمی تر را به جای آن دانلود کنید که ممکن است بهتر کار کند.

bitdefenderDisk1

دانلود و ایجاد یک Rescue USB

در صورتی که ترجیح میدهید یک usb drive داشته باشید که از آنجا بوت کنید، میتوانید UNetbootin  را دانلود کرده و برای ایجاد یک فلش درایو bootable از آن استفاده کنید – Diskimage را انتخاب کرده و سپس مکانی را که فایل ISO را از آن دانلود کردید، انتخاب کنید.

bitdefenderDisk2

درایوی که میخواهید image را در آن رایت کنید، انتخاب کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

استفاده از CD BitDefender Rescue برای پاکسازی یک کامپیوتر آلوده

هنگامی که CD را در درایو گذاشته و ریبوت کردید، فورا یک منو مشاهده میکنید که به شما اجازه انتخاب زبانی که میخواهید با آن آغاز کنید را میدهد، و یا میتوانید از هارد درایو به صورت نرمال بوت نمایید. ما به صورت بدیهی گزینه start up the rescue CD را انتخاب میکنیم. توجه کنید که منو ممکن است بسته به نسخه ای که استفاده میکنید متفاوت به نظر برسد.

bitdefenderDisk3

در صورتی که CD به صورت مستقیم به رابط گرافیکی بوت نشد، شما با نام کاربری livecd وارد شده و سپس عبارت startX را در رابط گرافیکی تایپ نمایید. در صورتی که هنوز کار نمیکند، ممکن است نیاز به امتحان نسخه دیگری از سایت داشته باشید. ( در تست ما آخرین نسخه کار نکرد اما V2 کار کرد)

هنگامی که با موفقیت به رابط گرافیکی متصل شدید، صفحه ای مانند زیر مشاهده میکنید که دانلود آخرین نسخه از بیت دیفندر است.

bitdefenderDisk4

در صورتی که رزولوشن خیلی پایین است میتوانید از منوی پایین در قسمت settings  سپس Display برای همتراز سازی آن اقدام کنید.

bitdefenderDisk5

از اینجا شما میتوانید رزولوشن را به مقداری بالاتر تغییر دهید – میتوانید سایز ۱۰۲۴×۷۶۸ را برای مطمئن شدن از اینکه فضای کافی برای نمایش هرچیزی دارید؛ استفاده نمایید.

bitdefenderDisk6

هنگامی که نرم افزار دانلود شد و شما license agreement را قبول کردید، اسکن بلافاصله آغاز میشود.

bitdefenderDisk7

وقتی اسکن کامل شد، میتوانید از tools برای پاکسازی هر ویروسی استفاده کنید. این کار واقعا ساده است.

باقی مسائل

در صورتی که نیاز به انجام کاری روی فایل سیستم خود دارید، میتوانید به راحتی از file manager برای دسترسی به فایل هایتان استفاده کنید – نکته خوبی که وجود دارد این است که میتوانید به صورت مستقیم به درایو ویندوز خود بروید.

bitdefenderDisk8

همچنین میتوانید Synaptic Package Manager را باز کنید و هر ابزار troubleshooting مبتنی بر لینوکس، مانند  testdisk که میتوانید برای ریکاوری داده ها استفاده شود؛ را نصب کنید.

bitdefenderDisk9

این کارها به همان راحتی است که گفته شده است. از کامپیوتر بدون ویروس خود لذت ببرید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.