هیئت اقتصادی ایتالیا ائم از نمایندگان ۱۹۷ شرکت و بانک به ریاست دو وزیرفردا به تهران می آیند

این هیئت اقتصادی در ادامه ی سفر سه روزه ی حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در پنجم بهمن ماه و قراردادهای منعقد شده میان رم و تهران به ایران سفر می کنندمائوریتزیو مارتینا وزیر کشاورزی ایتالیا و وزیر امور زیربنایی و حمل و نقل ریاست این هیئت اقتصادی ۳۱۰ نفری را بر عهده دارند.

وزیر حمل و نقل ایتالیا در باره ی این سفر  به خبرگزاری آجی گفته است: ایران با توجه به موقعیت استراتژیکی و جغرافیایی اش دروازه ای مهم برای تمام مشرق زمین، از افغانستان و پاکستان تا قفقاز و تمام آسیای میانه محسوب شده و ایتالیا نیز دروازه اروپا در مدیترانه است.
دل ریو اضافه کرد: این سفر، بسیار مهم است، زیرا پس از امضای تفاهم نامه های همکاری  دو کشور و در پی سفر رئیس جمهور ایران به ایتالیا انجام می شود و اکنون لحظه آن رسیده  تا گام های بیشتری در همکاری میان دو کشور برداشته شود.این مقام ایتالیایی در ادامه گفت: ایران استعداد مشارکت میان شرکت های دولتی و خصوصی را دارد؛ بنابراینن نوعی گشایش بازارها را شاهد هستیم. شرکت های ایرانی به توان شرکت های ایتالیایی آگاهی دارند، بسیاری از این شرکت های ایتالیایی مثل شرکت های “اناس” و “ایتال فر” همواره به شرکت های ایرانی نزدیک بوده  و حضوری پر سابقه در این کشور دارند.
وزیر حمل و نقل و امور زیربنایی ایتالیا اظهار داشت:   بعد از سفر به تهران، روزهای کاری  مهمی را برای مطالعه ی تک تک پرونده ها در پیش خواهیم گرفت. طرح های مهمی با ارزش  چند میلیارد یورو به منظور سرمایه گذاری بر روی مواد و طراحی های جدید در دست است. اکنون باید از همکاری های فنی به سوی طرح های واقعی با برنامه های مالی مربوطه رفت و توان خود را به اجرا بگذاریمپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.