نوربخش در نشست خبری با اصحاب رسانه: برای نخستین بار در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر پخش آنلاین اجراهای موسیقی را خواهیم داشت

دبیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر گفت: ما تمام تلاش خود را کردیم که بلیط فروشی‌ها به نوعی کمک به هنرمندان باشد و این موضوع برای ما در اولویت بود.

t3352958-5533901

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی – موسیقی کافه دانش، نشست خبری حمیدرضا نوربخش، دبیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، ظهر امروز شنبه ۱۸ دی ماه ۹۵، با حضور جمع کثیری از اصحاب رسانه، در محل تالار وحدت برگزار شد.

1874741

 

 حمیدرضا نوربخش، دبیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر

حمیدرضا نوربخش، دبیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، در ابتدای این نشست خبری گفت: برای نخستین بار در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، پخش آنلاین اجراهای موسیقی را خواهیم داشت. حامد عنقا و مجموعه موسیقی حام آن را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: به وسیله این اجرا تمام اطلاعات در دسترس همگان قرار می‌گیرد و همه کسانی که نمی‌توانند به هر دلیلی در کنسرت‌ها حضور پیدا کنند، می‌توانند با پخش آنلاین آنها را تماشا کنند.

دبیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، افزود: بخشی در سامانه ما قرار گرفته که دانشجویان موسیقی و هنرستانی‌ها می‌توانند بلیط‌ها را با تخفیف دریافت کنند.

نوربخش، درباره موسیقی نواحی اظهار داشت: بخش موسیقی نواحی در این جشنواره بیش از سال‌های گذشته مورد توجه قرار می‌گیرد و با نگاه امروزی‌تر این اتفاق خواهد افتاد.

1943408

 

وی پیرامون پخش آنلاین موسیقی گفت: این موضوع باعث ضعف و عدم فروش کنسرت‌ها نمی‌شود و حتی کمک می‌کند علاقه‌مندان به موسیقی بیشتر شوند.

دبیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، پیرامون بلیط فروشی‌ها، اظهار داشت: ما تمام تلاش خود را کردیم که بلیط فروشی‌ها به نوعی کمک به هنرمندان باشد و این موضوع برای ما در اولویت بود. ما از همگان در این جشنواره دعوت کردیم و سعی کردیم گروه‌هایی که نمی‌توانند سالن‌هایشان را پر کنند و مخاطبان کمی دارند، در این جشنواره دعوت نکنیم.
نوربخش خاطرنشان کرد: رویکرد ما در برگزاری جشنواره رویکرد تجاری نیست، ما سعی کردیم موسیقی کلاسیک را در نظر داشته باشیم اما غافل از موسیقی‌های جذابی مانند پاپ نباشیم. چون آنها تاثیرگذار هستند و مردم به آنها تمایل نشان داده‌اند. دغدغه من موسیقی سنتی بوده است اما نمی‌توانم موسیقی‌هایی که به آنها علاقه ندارم را حذف کنم و باید تقریبا همه موسیقی‌ها در آن شرکت کنند. البته ممکن نیست که در موسیقی نواحی از همه نواحی کشور شرکت کنند ولی ما سعی کردیم طیف گسترده ای را برای موسیقی فجر انتخاب کنیم.

وی در پایان سخنان خود افزود: کسانی که دعوت ما را نپذیرفتند، انتخاب خودشان بوده و ما نمی‌توانستیم به اجبار آنها را دعوت کنیم. کسانی مثل استاد سراج را به جشنواره موسیقی فجر دعوت کردیم.

5578107_717

 

حامد عنقا، مجری سامانه کنسرت آنلاین کشور (حام)

حامد عنقا، در ادامه این نشست خبری گفت: نخستین سامانه کنسرت آنلاین کشور (حام)، با کمترین حجم اینترنت هم قابل مشاهده است. البته که تجربه حضور در کنسرت بسیار جذاب تر از تجربه تماشای اینترنتی کنسرت است اما ما تلاش کردیم تا شرایط را برای تماشای تمامی مردم فراهم کنیم.

خبرنگار: صمد یوسفی

82329949-71215402پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.