مقاومت بیهوده است: تلویزیون های استریم هم اکنون در راه هستند

پنجاه سال پیش تماشای تلویزیون در وسایل حمل و نقل عمومی رویایی علمی-تخیلی بود. امروز من میتوانم علمی-تخیلی ها را در مترو تماشا کنم.

تلویزیون میتواند به ما چیزهایی زیادی را بیاموزد – به من یاد داد چگونه به زمان توجه کنم. نه به صورت جدی! مثل یک پسر بچه، وقتی که “خیابان کنجد” صبح پخش میشد، من میفهمیدم زمان شب بخیر گفتن به پدرم است بعد از اینکه از شب کاری اش در گورستان برمیگشت؛ وقتی تکرارش را بعدازظهر پخش میکرد، وقت این بود که از خواب بیدارش کنم؛ بعد از پخش “لشکریان فضاپیما: نسل آینده” دیگر زمان رفتن به رختخواب بود؛ این آغازی بود که عشق تمام طول زندگی ام به تلویزیون در همه ی اشکال آن را رقم زد.

امروزه بسیار راحت تر شده که بتوان یک یا دو یا هرچند قسمت از یک نمایش یا سریال را در هر جایی تماشا کرد که این باشکوه است. دیگر روزهای دلشوره برای از دست دادن یک قسمت از سریال از بین رفته است.

Kenedy-Nixonاین تصویر مناظره تلویزیونی میان جان اف. کندی و ریچارد نیکسون است که در ۲۶ سپتامبر سال ۱۹۶۰ پخش شد. تا چندین سال پیش دیدن دوباره آن غیر ممکن بود مگر به آرشیو تلویزیون دسترسی میداشتید؛ اما اکنون کافیست با گوشی، تبلت و رایانه یا تلویزیون هوشمند خود در هر زمان و مکانی که اراده کنید این برنامه را از یوتیوب یا هر شبکه و سامانه ی دیگری تماشا کنید.دیدگاهها بسته شده است.