دکتر اسدی در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره: امروز روز توجه به هویت بصری است/ شعار ما تئاتر برای همه و برجسته‌ سازی این مفهوم در پوستر است/ تلاش کنیم فضای همدلانه‌ای برای تئاتر ایجاد شود

دبیر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گفت: تئاتر فرصت همدلی و وفاق اجتماعی و ملی فراهم می‌کند. امسال امیدوارم این همدلی بین همه نهادهای اجتماعی و مردم در جشن انقلاب صورت بگیرد.

1867316

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی – تئاتر کافه دانش، آیین رونمایی از پوستر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، صبح امروز چهارشنبه ۱۵ دی ماه ۹۵، با حضور دکتر سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، عباس محبوب مدیریت هویت بصری پوستر جشنواره و تیم همراه، قباد شیوا هنرمند گرافیست و جمعی از اصحاب رسانه، در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد.

1673950

 

 

دکتر سعید اسدی، دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

دکتر سعید اسدی، دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، در ابتدای این مراسم گفت: هر ساله در رویدادهایی همچون تئاتر فجر هویت بصری جشنواره به ما امکان می‌دهد تا جلوه‌هایی از آنچه اتفاق می‌افتد را کار کنیم. امروز روز توجه به هویت بصری است. این اتفاق حاصل چند ماه کار و جلسات و گفت‌وگو است.

وی با اشاره به اهمیت مسئولیت اجتماعی هنر در جامعه گفت: به همین علت ما در جشنواره تئاتر فجر از پویش «من صدای آب هستم» حمایت می‌کنیم، از عزیزان نابینا و ناشنوا در این جشنواره تقدیر خواهد شد امروز نیز افتخار حضور این عزیزان را در رونمایی پوستر داریم. در ایام جشنواره نیز برنامه‌هایی از جمله گردهمایی برای عزیزان روشندل خواهیم داشت.

دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، در ادامه افزود: در سال گذشته هدف ما یکسان ‌سازی هویت بصری جشنواره بود، جشنواره امسال نیز پیوندی بین هویت بصری سال گذشته و سال جاری است. شعار ما تئاتر برای همه و برجسته‌سازی این مفهوم در پوستر است. ویژگی پوستر امسال دعوت به کنش اجتماعی برای پیوستن به جشنواره و ارائه تصویری از مردم است.

دکتر اسدی در ادامه اظهار داشت: تلاش کنیم در این ایام فضای همدلانه‌ای برای تئاتر ایجاد شود. تئاتر فرصت همدلی و وفاق اجتماعی و ملی فراهم می‌کند. امسال امیدوارم این همدلی بین همه نهادهای اجتماعی و مردم در جشن انقلاب صورت بگیرد.

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: قابلیت این پوستر این است که رنگ‌های متنوعی می‌تواند داشته باشد. ما امسال در بخش به علاوه فجر پوستر جداگانه‌ای با رنگ متفاوت ارائه می‌کنیم و مخاطبان می‌توانند خودشان رنگ آن را تعیین کنند. پوستر جشنواره قابلیت تکثیر در فضای مجازی را دارد.

13951015000542_photol

 

عباس محبوب، مدیر هویت بصری پوستر جشنواره

عباس محبوب، مدیر هویت بصری پوستر جشنواره، در ادامه ی این مراسم، پیرامون فرایند طراحی پوستر این دوره از جشنواره گفت: از جمله ویژگی‌های این پوستر استفاده از نماد ماسک و فرم سی و پنجمین جشنواره، تاثیرگیری از موتیف اصیل ایرانی و نماد تئاتر در سراسر دنیا یعنی شادی و غم، قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه در عین خوانایی و استفاده از نمادهای هندسی است.

وی در پایان افزود: در این  پوستر تلاش کردیم تصاویر افراد مختلف از مردم را در قالب‌های مختلف را بگنجانیم.

ghobadshiva-3

 

قباد شیوا، هنرمند گرافیست

قباد شیوا، هنرمند گرافیست، در ادامه این مراسم گفت: از اینکه هنر گرافیک امسال در جشنواره تئاتر فجر مورد توجه قرار گرفته، بسیار خرسندم.

وی ادامه داد: به نظر من رنگ‌های پوستر همه سرد است و نیازمند یک کنتراست با رنگ گرم به منظور دیده شدن در خیابان داریم. نباید اینطور القا شود که نمایشگاه عکس راه‌اندازی شده است و گرنه بقیه مسائل خوب است.

گفتنی است، سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، از ۱ تا ۱۲ بهمن ماه سالجاری، برگزار می گردد.

 

 پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.