اسفندیار در نشست رسانه ای پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پلیسی امنیتی و ایمنی ایپاس ۲۰۱۶ : شعار امسال نمایشگاه «امنیت پایدار، رونق اقتصادی» می باشد/ به دنبال جمع کردن همزمان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات امنیتی، پلیسی و تجهیزات ایمنی هستیم

به گزارش خبرنگار اجتماعی کافه دانش، نشست رسانه ای پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پلیسی امنیتی و ایمنی ایپاس ۲۰۱۶، صبح امروز شنبه ۲۴ مهر، با حضور مجید اسفندیار، مدیرعامل شرکت ناجی پاس و جمعی از اصحاب رسانه، در محل سالن جلسات خبرگزاری تسنیم برگزار گردید.

139507241122433028946844

 

مجید اسفندیار، مدیرعامل شرکت ناجی پاس، در ابتدای این نشست رسانه ای گفت: پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پلیسی امنیتی و ایمنی ایپاس ۲۰۱۶ ، دوشنبه ۲۶ مهرماه سالجاری، با حضور شرکتهای داخلی و خارجی، در محل مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود.

وی در ادامه، در تشریح اهداف و برنامه‌های این نمایشگاه بیان داشت: ما با برگزاری این نمایشگاه به دنبال جمع کردن همزمان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات امنیتی، پلیسی و تجهیزات ایمنی هستیم و معتقدیم که که برگزاری این نمایشگاه علاوه بر ارتقاء اطلاعات بازدیدکنندگان آن، می‌تواند نمایشی از توانمندی‌های کشور در حوزه‌های امنیتی، ایمنی و پلیسی باشد.

مدیرعامل شرکت ناجی پاس، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری پیرامون «مردمی کردن بحث امنیت»، هدف از برگزاری این نمایشگاه را منطبق بر این تاکید رهبری دانست و گفت: نمایشگاه ایپاس، یک نمایشگاه منحصر به فرد در سطح منطقه است. این نمایشگاه علاوه بر اینکه یک نمایشگاه انحصاری در کشور است، یک نمایشگاه منحصر به فرد در منطقه نیز هست که هر ساله با همت بنیاد تعاون ناجا برگزار می‌شود و این در حالی است که در منطقه و در میان کشورهای همسایه، تنها دو نمایشگاه تخصصی در قطر و امارات برگزار می‌شود که نمایشگاه ایپاس به لحاظ برگزاری سالانه آن و همچنین جامعیت موضوعات ایمنی، پلیسی و امنیتی، در رده بالاتری قرار دارد.

15-10-5-162224n2950839-4562421-1

 

اسفندیار، این نمایشگاه را فرصتی برای نمایش اقتدار و توانمندی‌های کشور به کشورهای شرکت کننده برشمرد و گفت: علاوه بر این نمایش اقتدار، به روزرسانی و توسعه تجهیزات پلیسی و ارتقای توانمندی های پلیسی با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم یکی از اهداف بزرگ برگزاری این نمایشگاه بوده و علاوه بر آن گسترش فرهنگ استفاده از تجهیزات ایمنی و امنیتی و همچنین حمایت از نخبگان، مخترعین و مبتکرین به منظور تجاری‌سازی ایده‌های برتر و شکوفایی و رونق اقتصادی و اشتغال زایی در بخش تولید و تجهیزات از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

وی شعار این نمایشگاه را «امنیت پایدار، رونق اقتصادی» دانست و اظهار داشت: یکی از مهمترین بخش‌های نمایشگاه امسال، بخش مخترعین و نخبگان است که با توجه به اهداف اقتصاد مقاومتی، تلاش شد تا حمایت ویژه‌ای از این قشر انجام شود لذا به دنبال ارسال ۷۹ اختراع، ابتکار و نوآوری به دبیرخانه دائمی این نمایشگاه، ۳۹ محصول جدید انتخاب شد و قرار است در قالب ۲۵ غرفه به بازدیدکنندگان این نمایشگاه معرفی شده و بستری برای تجاری‌سازی این ایده‌ها فراهم شود.

مدیرعامل شرکت ناجی پاس، گروه‌های کالایی حاضر در این نمایشگاه را گروه مخابرات و الکترونیک، گروه حمل و نقل زمینی و هوایی، گروه تسلیحات و مهمات، گروه لباس و پوشاک و گروه امداد و نجات معرفی کرد و گفت: علاوه بر این موارد تجهیزات انگشت‌نگاری و اشعه ایکس که در بسیاری موارد کاربرد دارند نیز در این نمایشگاه به معرض عموم گذاشته خواهند شد.

اسفندیار، در ادامه با اشاره به استقبال شرکت‌های خارجی و بین المللی از برگزاری این نمایشگاه گفت: امسال ۳۰۰ شرکت داخلی و ۵۲ شرکت از ۷ کشور آلمان، ایتالیا، روسیه، بلغارستان، ترکیه و … در این نمایشگاه حضور دارند و امسال برای نخستین بار بخش بین‌الملل به صورت مجزا محصولات این کشورها را در معرض عموم قرار خواهد داد.

وی در بخش دیگری از این نشست، با اشاره به حضور ۱۴ پلیس پلیس تخصصی از جمله راهور، مواد مخدر و …، گفت: برگزاری مانورهایی توسط این پلیس‌ها در فضای باز نماشگاه، از دیگر برنامه های ما، در طول برگزار نمایشگاه است.

636121384981328475

 

مدیرعامل ناجی پاس، در ادامه با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه پیش‌بینی برای انعقاد قرار داد و امضا تفاهم‌نامه‌های مختلف دیده شده ست، گفت: در این نمایشگاه قرار است تفاهم نامه‌هایی بین ناجا و بانک مرکزی در امور بانکداری برخط و خودروهای حمل و نقل پول امضا شود.

اسفندیار افزود: همچنین قرار است در تفاهم نامه‌ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرایند تجاری سازی و اقتصادی کردن ایده‌های مطرح شده در این نمایشگاه تسهیل شود.

وی ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه‌ای با معاون علمی فناوری رئیس جمهور برای حمایت از نخبگان این بخش، از برنامه های دیگر ماست.

مدیرعامل شرکت ناجی پاس، با اشاره به برگزاری ورکشاپ‌های تخصصی در حاشیه این نمایشگاه، از کیفیت بالای محصولات و شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در بخش بین الملل با وزارت امور خارجه و گمرک توافقاتی صورت گرفت که شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه بدون هرگونه مشکلی، قادر باشند محصولات و تولیدات خود را وارد کشور کرده و ترخیص کنند.

گفتنی است؛ پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پلیسی امنیتی و ایمنی ایپاس ۲۰۱۶ ، از روز دوشنبه ۲۶  تا ۲۹ مهرماه سالجاری، با حضور شرکتهای داخلی و خارجی، در محل مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود.

خبرنگار: مجتبی شفایی

logoپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.