“آلفابت” پوست اندازی گوگل: غول بزرگ اینترنت همچنان بزرگتر می شود

شرکت گوگل پوست می اندازد. این غول بزرگ فن آوری های نوین اطلاعاتی دوشنبه شب با اعلام ایجاد تحولی بنیادین در ساختار خود، از تاسیس شرکتی جدید به نام «آلفابت» خبر داد. هدف از تاسیس آلفابت شفافیت بیشتر در بخش سرمایه گذاری و توسعه همه جانبه این کمپانی در شاخه های مختلف از جمله بیزینس، پژوهش و تولید است.

همانطور که در سایت آلفابت بر آن تصریح شده، گوگل تنها یکی از شرکت ها و البته بزرگترین شرکتی است که در زیر مجموعه «آلفابت» به عنوان کمپانی مادر فعالیت خواهد کرد. بدین ترتیب گوگل جدید از این پس فعالیت خود را تنها بر روی دو بخش جستجوی اینترنتی و تبلیغات آنلاین متمرکز می کند. خدمات جانبی گوگل نظیر گوگل مپس، یوتیوب، و سیستم عامل اندروید، همچنان زیر نظر شرکت گوگل باقی خواهند ماند.

150810110546-google-alphabet-graphic-custom-1

با تغییرات صورت گرفته برخی از فعالیت های جانبی گوگل به شاخه های دیگر کمپانیِ مادر منتقل می شود. شاخه هایی مجزا نظیر «کالیکو» یا لابراتوار تحقیقات بر روی طول عمر انسان، «فایبر» یا سرویس اینترنت فوق سریع و «نست» تولید کننده ترموستات های کنترل از راه دور.

با انتشار خبر تاسیس «آلفابت» ارزش سهام شرکت گوگل با افزایش هفت درصدی مواجه شد. سهامداران گوگل از این پس در بازار بورس بطور خودکار به سهامداران «آلفابت» تبدیل می شوند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.