نوشابه های انرژی زا سلامت قلب را تهدید می کنند

نتایج مطالعات جدید هشدار می دهد که مصرف دو نوشابه انرژی زا در روز سلامت قلب افراد را تهدید می کند ، با استناد به پایگاه اینترنتی دیلی میل، نوشابه های انرژی زا غنی از قند و کافئین هستند و مصرف آنها موجب بروز ریتم غیرعادی در تپش قلب و افزایش فشار خون فرد می شود.
محققان تاکید می کنند، این افزایش فشار خون که تاثیر آنها تا بیش از دو ساعت بعد از مصرف نوشیدنی در بدن فرد باقی می مانند، خطر ابتلا به سکته مغزی و ایست قلبی را افزایش می دهند ، محققان دانشگاه پزشکی دیوید گرانت در کالیفرنیا هشدار می دهند که مصرف نوشابه های انرژی زا با حداقل ۳۴ مرگ ناگهانی در سال ۲۰۱۴ در این کشور ارتباط داشته است.
نتایج این مطالعات ثابت می کند که برخی نوشابه های انرژی زا زمانی که به مقدار حجم بالایی مصرف شوند، خطر بروز ریتم تپش نا منظم قلب را افزایش می دهند.
محققان توصیه می کنند تا مصرف کنندگان این نوشابه ها باید از مصرف کورکورانه این نوشیدنی ها پرهیز کنند.
محققان در این مطالعه ۲۷ فرد سالم ۱۸ تا ۴۰ ساله را برای سه هفته مورد آزمایش قرار دادند. آنها این افراد را به دو گروه تقسیم بندی کردند و به یک گروه روزی دو قوطی نوشیدنی انرژی زا و به گروه دیگر دو قوطی از نوشیدنی ای دادند که فاقد مواد انرژی زا بود.
نتیجه این آزمایش به لحاظ آماری افزایش قابل توجهی را در ریتم تپش نامنظم قلب گروهی را نشان داد که نوشابه های انرژی زا مصرف کرده بودند ، فشار خون این افراد نیز کمی بالا بود.
علاوه بر این محققان متوجه شدند که این تاثیرات به مدت دو ساعت پس از مصرف نوشیدنی انرژی زا همچنان در بدن افراد وجود داشت ، اما گروهی که نوشیدنی های فاقد مواد انرژی زا را مصرف کرده بودند هیچ یک از این نشانه ها را نشان نمی دادند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.