آمریکا به لیست بزرگترین صادر کنندگان کالا به ایران راه یافته است؟

 

پس از برجام و حواشی متعددش همیشه این نگرانی از سوی برخی ابراز شده که نکند برجام دلیلی شود تا آمریکا و ایران با هم روابط اقتصادی برقرار کنند!

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم کشورهای چین،  آمریکا ، کره جنوبی ، ایالت متحده عربی، آلمان و روسیه در صدر لیست بزرگترین کشورهای طرف معامله صادرات کالا به ایران قرار گرفتند ، بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان برخط گمرک کشور، در روز سه شنبه مورخ پنجم اسفند ماه کشورهای چین، ایالت متحده آمریکا و جمهوری کره در صدر لیست بزرگترین کشورهای طرف معامله واردات کالا به ایران قرار داشتند.

علاوه بر این در روز چهارشنبه مورخ ششم اسفند کشورهای چین، جمهوری کره و ایالت متحده عربی در صدر لیست بزرگترین کشورهای  طرف معامله واردات کالا به ایران قرار گرفتند ، در روز پنجشنبه مورخ هفتم اسفند ماه، کشورهای چین، هند و کره ی جنوبی در صدر لیست کشورهای عمده صادر کننده ی کالا به ایران جای گرفتند.

در روز شنبه مورخ هشتم اسفند ماه هم کشورهای چین، هند و کره ی جنوبی به ترتیب در صدر لیست بزرگترین کشورهای صادر کننده ی کالا به ایران قرار گرفتند.

در روز یکشنبه مورخ نهم اسفند ماه هم به ترتیب کشورهای چین، المان و کره ی جنوبی در صدر لیست کشورهای صادر کننده ی کالا به ایران جای گرفتند.

روز دوشنبه مورخ دهم اسفند سه کشور چین، کره ی جنوبی و امارات متحده عربی در صدر لیست واردات کالای ایران قرار گرفتند.

و نهایتا در روز سه شنبه مورخ یازدهم اسفند ماه کشورهای چین، روسیه و لیتوانی در صدر لیست کشورهای صادرکننده کالا به ایران قرار گرفتند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.