محسن حسینی: دیوان تئاترال ، نمایشی ست که باید دیده شود

کافه دانش: محسن حسینی کارگردان و بازیگر تئاتر که روز گذشته به تماشای نمایش دیوان تئاترال نوشته محمود استاد محمد و کارگردانی روزبه حسینی نشست در یاداشتی کوتاه از ستایش عشق و هنر در تئاتر گفت.

%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84

 

در یاداشت این هنرمند تئاتر آمده است :

عبارت  «دیوان تئاترال» عبارتی انتزاعی و سنگین است. کلمه «دیوان»، واژه ای قدیمی در ادبیات منظوم و منثور و مقوله ای خیلی شگفت انگیز در تاریخ ادبیات ایران است. چرا که ما در قدیم کلمه ی دیوان را در ادبیات برای عبارتی مثل ” دیوان سعدی”، “دیوان حافظ” و… استفاده کردیم و حال محمود استاد محمد با عبارت “دیوان تئاترال”، کلمه ی دیوان را وارد تئاتر کرد.

p1a77d7eu2nb164jnig1t556ba4

 

از نظر من، تئاتر بیشتر ستایش عشق و هنر است تا طنز. نمایش دیوان تئاترال با وجود داشتن لایه‌های طنز – به خصوص در نقش های آفتاب، مهتاب، خاتم بالا، گل نسا و ببول – شخصیتی جدی – پهلوان – را در خود می گنجاند که سایرین را از اتفاقات موجود، با خبر می‌کند.

در اجرای ” دیوان تئاترال” روزبه حسینی، توجه به فرم بیشتر است؛ بازیگران سخت کوش با حرکات بدنی سنگین ، نور ، آهنگ سازی و ریتم خوب را شاهدیم . با تمام فراز و فرودها، دیوان تئاترال ، نمایشی ست که باید دیده شود.”

دیوان تئاترال ساعت ۱۸٫۳۰ در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است و علاقه مندان می توانند در طریق سایت تیک ۸ نسبت به پیشخرید بلیط این نمایش اقدام کنند.

57363057پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.