حمله به داعش،ادعایی مضحک از عربستان

به نقل از مجله ی آلمانی اشپیگل:عربستان اخیرا از اعزام نیروی زمانی ارتش این کشور به سوریه و با هدف جنگ رو در رو با نیروهای تکقیری داعش سخن می گوید در صورتی که پیشتر از این هم ادعاهایی پوشالی و مضحک از مسئولان آن دیده ایم.

عصر روز پنجشنبه سخنگوی ارتش عربستان به طور رسمی گفت:میخواهم در همین برنامه ی زنده در شبکه ی تلویزیونی العربیه اعلام کنم که در صورت اجازه ی رهبران ائتلاف،ارتش ما آمادگی شرکت در عملیات نظامی زمینی علیه نیرو های داعش در خاک سوریه را داراست،اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در واکنش به این خبر اعلام رضایت و امیدواری کرد.

سخنگوی ارتش عربستان اضافه کرده است: ما تجارب زیادی را در یمن کسب کرده ایم این در حالی است که همگان از شکست عربستان در رسیدن به اهداف خود در یمن آگاهی دارند،عربستان نزدیک به یک سال پیش حمله به کشور یمن را آغاز کرد و هدف آن هم از بین بردن مخالفان و بازگرداندن رئیس جمهور سابق این کشور به قدرت بود،با گذشت حدود یک سال از آغاز حمله به یمن،نه تنها موفق به اهداف خود نشده بلکه وضعیت این کشور را وخیم تر ساخته و زمینه های رشد القاعده در این کشور را هموارتر کرده اند.

در ابتدای حمله عربستان به یمن در ماه مارس گذشته،عربستان سعودی از اعزام ۱۵۰۰۰۰ سرباز نیروی زمینی به یمن  خبر داد که تا به این لحظه این وعده عملی نشده است.

این در حالی است که حتی در صورت واقعیت ادعای پیشین عربستان برای اعزام نیروی زمینی به خاک سوریه و نیز جنگ با نیروهای داعش این امر به ایجاد یک فاجعه ی عقیدتی ختم خواهد شد،طبق نظرسنجی روزنامه ی الحیات در سال ۲۰۱۴ در عربستان،۹۲ درصد شهروندانی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند عملکرد داعش را با ارزشهای اسلام و شریعت هماهنگ می دانستند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.