پنجمین آزمایش اتمی کره ی شمالی

کره شمالی در حال آماده سازی برای  پنجمین آزمایش اتمی خود می باشد و اخبار مربوط به این مساله چندین ساعت پس از آن توسط خبرگزاری یونهاپ انتشار یافت که پیونگ یانگ ادعا کرده است  ماهواره شناسایی خود را به صورت موفقیت آمیز در مدار زمین قرار داده است.به نقل از خبرگزاری راشاتودی، پیشتر خبرگزاری یونهاپ گزارش کرده بود که  کره جنوبی قسمتهای  مشکوکی را از راکت کره شمالی یافته است. این اجزای مشکوک به احتمالا بخشی از دماغه موشکی بوده که در جزیره ججو در جنوب شرق کره جنوبی و توسط یکی از ناوهای نیروی دریایی ارتش این کشور پیدا شده است.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از یکی از قانونگذاران دولتی سئول گفته است: کره شمالی تکنولوژی لازم برای پرتاب موشک‌های بالستیک قاره پیما را در اختیار دارد.این قانونگذار پس از نشست  غیرعلنی که توسط سرویس امنیت  ملی برگزار شد اعلام کرد که این ماهواره متعلق به کره شمالی به نظرحدود ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد و دو برابر سنگین‌تر از ماهواره‌ای است که در سال ۲۰۱۲ به فضا پرتاب شد.

 

خبرگزاری اینترفاکس روسیه گزارش داد سفارت کره شمالی در مسکو اعلام کرده پیونگ یانگ به دنبال تداوم پرتاب راکت‌هایی است که می‌توانند ماهواره‌هایی را در مدار قرار دهند. این پرتاب نگرانی‌های بین‌المللی را در بر داشته است چرا که کشورهای غربی  احتمال می‌دهند این یک آزمایش برای پرتاب موشک‌های دور برد از سوی این کشور بوده است.

ماهواره متعلق به کره شمالی  راکتی حمل کننده است که از مرکز فضایی سوهایی در قسمت چولسان در کره شمالی به فضا پرتاب شده است.

 پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.