با سایت bookcrossing کتابهای خود را به سفر دور دنیا بفرستید

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که کتابهایتان را بعد از مطالعه یا بدون مطالعه در قفسه یا کمد رها میکنید و دیگر سراغ آن نمیروبد .

ما پیشنهاد میکنیم در سایت bookcrossing عضو شوید و کتابتان را در خیابان رها کنید . چرا ؟

در ادامه مطالب با تک زوم همراه باشید .

اگر روزی تصمیم داشتید کتاب خود را به کسی بدهید یا در گوشه ای از خیایان رها کنید بهتر است اول مشخصات کتاب خود را در سایت bookcrossing وارد کنید و بعد کتاب خود را به دیگری بدهید.

با عضویت در این سایت و ثبت کردن کتاب خود میتوانید تمام مسیری که کتاب در شهرها و کشورهای دیگر طی میکند را دنبال کنید و نظرات خوانندگان کتاب را ببینید .

با سایت bookcrossing کتابهای خود را به سفر دور دنیا بفرستید

بعد از ثبت کتاب در سایت یک کد BCID به شما داده میشود که میتوانید از آن کد پرینت گرفته و در صفحه اول کتاب بچسبانید .

و در همان صفحه برای کسی که کتاب را پیدا میکند توضیح دهید که این کد چیست و به چه درد میخورد .

وقتی فرد کتاب را پیدا کرد میتواند وارد سایت bookcrossing شود وآن کد را سرچ کند و بعد اعلام کند که کتاب را کی وکجا پیدا کرده و نظر خودش را در مورد کتاب بدهد و او نیز بعد از مطالعه کتاب را رها کند یا به فرد دیگری بدهد .

با سایت bookcrossing کتابهای خود را به سفر دور دنیا بفرستید

شما میتوانید از پنل خود تغییرات را دنبال کنید و مسیری که کتاب در طول ماه ها و سال ها طی میکنید را ببینید .

طبق گفته سایت ۷ میلیون کتاب در حال حاضر در دنیا در حال چرخش هستند و در این سایت ثبت شده اند هر چند تعداد بسیاری دیگر یا از بین رفته اند یا در قفسه یا کمد خانه ها در حال خاک خوردن هستند .

این روش در ایران مرسوم نیست و سایتی هم برای این کار وجود ندارد اما بتازگی این سایت کشور ایران را به لیست خود اضافه کرده است و شما میتوانید از خدمات آن استفاده کنید .

حتی میتوانید بخشی در شهر خود برای این کار در گوشه ای از پارک برای رها سازی کتاب مشخص کنید و افراد کتابهای خود را در آن محدوده رها کنند.

با سایت bookcrossing کتابهای خود را به سفر دور دنیا بفرستید

پیشنهاد میکنیم اگر کتابی در خانه دارید که خیلی وقت است آن را در گوشه ای رها کرده اید را در این سایت ثبت کنید و در تاکسی یا اتوبوس یا پارک رها کنید و بعد از مدتی سایت را چک کنید و ببینید آیا فردی حرکت شما را دنبال کرده است یا خیر .پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.