ساندویچ پانل

ساندویچ پانل جایگزین مناسبی برای دیوار های آجری و یا سقفها می تواند باشد. ساندویچ پانل یک نوع عایق است که به صورت یک ساختار مرکب است که بین دو لایه فولاد از موادی مانند: پلی اورتان، پلی استایرن و پشم سنگ برای تولید ساندویچ پانل استفاده می شود. ساندویچ پانل معمولا به دو دسته ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تقسیم می شود.
از مزایای ساندویچ پانل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مقاومت بالا:
ساندویچ پانل در برابر خوردگی و ضربه مقاوم است. علاوه بر سبکی فوق العاده به علت حالت دو جداره بودن آن ضربه را به خوبی جذب می کند و مقاومت بالایی در برابر فشار بار دارد که باعث می شود از آن به عنوان سقف کاذب استفاده شود.
مقاوم در برابر پوسیدگی:
یکی از مشکلات اصلی دیوار های آجری و بتونی این است که بعد از مدتی به راحتی در برابر رطوبت پوسیده و خورده می شود. نوع چوبی این پانل دارای عمر طولانی است و در برابر رطوبت، گرما و سرما در مقابل خوردگی مقاوم است و هزینه تعمیر و نگهداری آن به حداقل می رسد.
کاربرد ساندویچ پانل:
از ساندویچ پانل در عرصه ساختمان سازی استفاده می شود و امروزه کاربرد های فراوانی دارد و جزو ابزار های مهم به حساب می رود. از دیگر موارد مهم استفاده ساندویچ پانل در صنایع دارد که جایگاه خاصی در این زمینه پیدا کرده است.
از ساندویچ پانل به همراه ورق استیل می توان در سردخانه ها و یا ساخت کانکس یا کانکس ویلایی استفاده می شود. همچنین می توان از آن در مرغداری، کشاورزی، امداد و نجات، هوا فضا و نظامی کاربرد دارد.
ویژگی ساندویچ پانل:
۱- کاهش انتقال گرما و سرما
۲- کاهش انتقال رطوبت
۳- در صورت آتش سوزی از انتشار شعله های آتش جلوگیری می کند
۴- در زمان بروز حوادث طبیعی خسارت کمی به آن وارد می شودپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.